اخبار بیت کوینتحلیل تکنیکال

قیمت بیت کوین به بالای 23,000 دلار بازگشت؛ نظر تحلیلگران چیست؟

در ادامه روند صعودی اخیر، قیمت بیت کوین تا ۲۳,۵۰۰ دلار بالا رفت. در همین حال تحلیلگران مختلف نظرات متفاوتی در مورد این حرکت صعودی می‌دانند. برخی آن را اصلاحی در روند نزولی بزرگتر می‌دانند که در پی آن کف قیمتی پایین‌تری در انتظار بیت کوین است و برخی آن را آغاز حرکت به سوی اهداف بالاتر می‌بینند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در ادامه روند صعودی قیمت بیت کوین که از ۱۳ جولای (۲۳ تیر) شکل گرفته و حدود ۲۵٪ رشد را به همراه داشته است، بیت کوین دیروز تا محدوده ۲۳,۵۰۰ دلار پیش‌روی کرد و بدین ترتیب میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای که اهمیت بسیار زیادی داشت با موفقیت در حوالی ۲۲,۷۰۰ دلار فتح شد.

تحلیلگری با نام مستعار Jimie در توییتر از اندیکاتور Birbicator Pro برای تحلیل قیمت استفاده کرده است و اعتقاد دارد امکان بازگشت قیمتی از این ناحیه برای زده شدن کف‌های قیمتی پایین‌تر وجود دارد.

توییت جیمی در خصوص قیمت بیت کوین

اما تحلیلگر دیگری با نام مستعار Trader XM اعتقاد دیگری دارد. از نظر او محدوده‌ای که اخیرا برای مدتی قیمت بیت کوین در آن در حال نوسان بود مشخص کننده اوضاع گاوها و خرس‌ها است. در این محدوده خریداران ۴ بار به سقف محدوده حمله کردند که در بار چهارم موفق بودند و قیمت تا اینجا افزایش یافت. در حالی که کف این محدوده تنها یک بار لمس شده بنابرین در حال حاضر گاوها قدرت بالاتری دارند.

این تحلیلگر برای تفاوت صعود این بار از محدوده قیمت حوالی ۳۰,۰۰۰ دلار استفاده کرده است که بیت کوین در آنجا نیز مدت‌ها در حال نوسان بود و در نهایت سقوط کرد. در آن زمان سقف محدوده تنها یک بار لمس شده بود و کف محدوده ۵ بار مورد حمله قرار گرفته بود که در نهایت شکسته شد و ریزش اتفاق افتاد. بنابرین در آن زمان خرس‌ها دست بالاتر را داشتند.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو

این تحلیلگر اعتقاد دارد که با شکسته شدن این محدوده قیمت بیت کوین تا محدوده ۲۷ تا ۲۸ هزار دلار خواهد رسید و در آن‌جا چند ماه را نوسان خواهد کرد تا موقعیت خود را تثبیت کند.

پلتفرم تحلیلی whalemap اعتقاد دارد که به خاطر رفتار قیمتی بیت کوین در گذشته و حجم پایین معاملات مربوط به آن بازه، محدوده وسیعی وجود دارد که مقاومت جدی در آن وجود ندارد و اولین مقاومت سر راه بیت کوین محدوده ۲۷,۱۰۰ دلار است.

توییت وال مپ در خصوص قیمت بیت کوین
  • آیا ریزش بیت کوین به پایان رسیده است؟

هیچ تحلیلگری در این مورد نمی‌تواند نظر قطعی بدهد اما شواهد گویای این مطلب است که مقاومت‌های مهمی شکسته شده‌اند و از همه مهم‌تر حمایت میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای مجددا بازپس گرفته شده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا