اخبار خارجی

آیا قیمت بیت کوین بالاتر از ۱۸۰۰۰ دلار می‌رود؟ معامله‌گران تردید دارند!

قیمت بیت کوین امروز به بالای ۱۸۰۰۰ دلار رسید و بیشترین قیمتی که در صرافی بایننس تجربه کرد، ۱۸۲۰۹ دلار بود. با این حال، تریدرها درباره صعود رمز ارز برتر تردید دارند.

بیتکوین اکنون در قیمت ۱۸۲۰۰ دلار، با یک مقاومت روبروست، که همچنین روی خط ۱۰ روزه میانگین متحرک در تایم فریم روزانه نیز هست. همانطور که کوین تلگراف دیروز گزارش داد، برخی تریدرها هنوز پیش بینی می‌کنند که بیت کوین به زودی یک ریزش دیگر را، قبل از این که به صعود خود ادامه دهد، تجربه خواهد کرد.

تردید در قیمت بیت کوین

تردید در قیمت بیت کوین

یک تریدر با نام مستعار Crypto Capo پیش بینی کرده بود که بیتکوین یک روند صعودی به قیمت ۱۸۰۰۰ دلار خواهد داشت و سپس به حدود ۱۶۰۰۰ دلار ریزش خواهد داشت.

در ۲۷ نوامبر، زمانی که Bitcoin همچنان در محدوده ۱۶۷۰۰ دلار نوسان می‌کرد، این تریدر گفت که برای فروش در ۱۸۰۰۰ دلار آماده است.

Crypto Capo اضافه کرد که او اکنون برای قیمت ۱۸۱۰۰ دلار آماده است و برای معکوس شدن قیمت در آن نقطه برنامه دارد. این تریدر گفته که در کوتاه مدت، در صورت مشاهده اولین تاییدیه برای اصلاح قیمت، بیت کوین تا ۱۷۴۰۰ دلار ریزش خواهد داشت. او گفت:

در حال ایجاد یک پوزیشن Hedge (یک یا چند موقعیت معاملاتی) هستم. من نمی‌خواهم برخی آلتکوین‌ها را بفروشم؛ چون نقطه ورود خیلی خوبی بود؛ بنابراین Hedge در اینجا آپشن بهتری است.

در صورتی که BTC تا کمتر از ۱۷۴۰۰ دلار ریزش کند، در نهایت به ۱۶۸۰۰ دلار می‌رسد. این تریدر گفته که پس از این قیمت، ریزش تا منطقه ۱۴۰۰۰ محتمل می‌شود.

اما اگر این کوین برتر به بالای ۱۸۴۰۰ دلار صعود کند و در حدود ۱۸۲۰۰ دلار خود را تثبیت کند، این ساختار نزولی را بی اعتبار می‌کند. Crypto Capo همچنین خاطرنشان کرده که تثبیت قیمتی در بالای ۱۹۰۰۰ دلار، روند نزولی را کاملا بی اعتبار خواهد کرد.

تردید در قیمت بیت کوین

یک تریدر دیگر با نام مستعار Loma، که ساختار صعودی بیتکوین را در قیمت ۱۷۵۰۰ دلار مطرح کرده بود، گفته که اندازه پوزیشن خرید خود را به اندازه ۵۰ درصد کاهش داده است.

این تریدر تاکید کرده که Bitcoin به مقاومت خود نزدیک می‌شود و کندل‌ استیک‌های هفتگی و ماهانه آن در حال بسته شدن است. با در نظر گرفتن این که محدوده ۱۸۲۰۰-۱۸۴۰۰ دلار یک منطقه مقاومت است، Loma گفته است:

اندازه پوزیشن خرید خود را در قیمت ۱۸۰۸۰ دلار نصف کردم؛ به نظر نمی‌رسد که مقاومتی که با بسته شدن کندل ماهیانه و هفتگی به وجود می‌آید، در معرض دید باشد. بسیاری از فرصت‌های خرید با شکست قیمت ۱۸۴۰۰ به وجود می‌آیند و اگر این قیمت شکسته نشود، فرصت‌های فروش ایجاد می‌شود.

یک تحلیلگر تکنیکال به نام CryptoBirb گفته که بیتکوین عموما با دو نوع اصلاح روبرو می‌شود؛ ۱۵ درصد و ۳۰ درصد.

این تحلیلگر گفته که انتظار پولبک به قیمت ۱۴۰۰۰ دلار را دارد، اما همچنین یادآوری کرده که این اتفاق تضمین شده نیست. او به اندیکاتورهای تکنیکال مختلف اشاره کرده است؛ مثلا BTC در منطقه فروش بیش از حد در اولین باری که این صعود شروع شد، قرار دارد. او نوشت:

دو نوع اصلاح اصلی برای بیتکوین وجود دارد: ۱۵ درصد و ۳۰ درصد، که انتظار دارم تا حدود ۱۴۰۰۰ دلار باشد. من معتقدم که از زمان شروع این روند صعودی، این اولین بازگشت اصلی به این قیمت و اولین فروش بیش از حد در شتاب روند صعودی خواهد بود، که سیگنالی بسیار قوی است.

سناریوی صعودی برای بیت کوین، همچنان نیازمند اصلاح شدن در قیمت ۱۸۴۰۰ دلار و تثبیت قیمت در بالای این قیمت است، تا بتواند سطوح جدید حمایت را تایید کند.

تریدر محبوب FilbFilb گفته که او اکنون پوزیشن‌های خود را نقد کرده؛ زیرا بازار مردد است و او دارد ریسک خود را مدیریت می‌کند. این تریدر در روز یکشنبه در مقاله هفتگی خود نوشته:

در صورت ریزش به کمتر از ۱۵۰۰۰ دلار و تبدیل شدن حمایت قبلی به مقاومت، ممکن است باعث فرصت فروش شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا