تحلیل آنچین

مدیر عامل کریپتوکوانت: انباشت نهنگ‌های بیت کوین مشابه سال ۲۰۲۰ است

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، بنیان‌گذار و مدیرعامل کریپتو کوانت در پستی در پلتفرم X از شباهت فعالیت بازار فعلی بیت کوین و فعالیت آن در اواسط سال ۲۰۲۰ گفته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، کی یانگ جو در پست X خود به فعالیت آنچین نسبتا بالا و جهش شدید در انباشت بیت کوین اشاره کرد که مشابه به فاز انباشت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ است و منجر به رشد قیمتی آن تا ۶۴٬۰۰۰ دلار در آوریل سال ۲۰۲۱ شد.

نهنگ‌های بیت کوین؛ فعالیت زیاد، نوسانات کم قیمت

وی در پستی در پلتفرم X اظهار داشت:

از بیت کوین حس مشابهی به اواسط سال ۲۰۲۰ دریافت می‌شود. در آن زمان، بیت کوین به مدت ۶ ماه فعالیت آنچین بالایی داشت و در اطراف سطح ۱۰٬۰۰۰ دلار تثبیت شده بود که مشخص شد به دلیل معاملات OTC بوده است. اکنون، با وجود نوسان قیمتی پایین، فعالیت آنچین همچنان بالاست و روزانه ۱ میلیارد دلار وارد کیف پول‌های بزرگ که احتمالا امانی (حضانتی) هستند، می‌شود.

با وجود سطوح پایین در نوسان قیمت، نمودار مقایسه‌ای وی از ارزش بازار تحقق یافته برای نهنگ‌های جوان، ورودی عظیمی به بیت کوین را نشان می‌دهد. هر چند که این الگو نشان‌دهنده انباشت احتمالی بیت کوین توسط نهنگ‌ها و علاقه افزایش‌یافته بازار است، واکنش‌های جامعه کریپتو به این یافته‌ها متفاوت است.

برخی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا بیت کوین تا شکست صعودی خود هنوز چند ماه فاصله دارد یا خیر؟ در حالی که برخی دیگر ابراز تردید کرده و خاطرنشان کردند علی رغم انباشت و ورودی ETF، قیمت «بالا نمی‌رود».

فاز انباشت بیت کوین در سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۲۰، قیمت بیت کوین برای چندین ماه در حدود ۱۰٬۰۰۰ دلار تثبیت شد. در طول این مدت، افزایشی در فعالیت‌های آنچین وجود داشت که بعدها همانطور که مدیرعامل کریپتوکوانت اشاره کرد به بازار OTC (معاملات خارج از صرافی) نسبت داده شد.

این مرحله انباشت و فعالیت بالا در نهایت منجر به رسیدن قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۰ به حدود ۲۹٬۰۰۰ دلار برسد.

طبق نمودار بالا، مقایسه سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که پویایی‌ بازار فعلی در حال تکرار گذشته است که منجر به یک بولران شد.

پیش‌بینی سایر تحلیلگران چیست؟

بسیاری از تحلیلگران ارز دیجیتال معتقدند قیمت بیت کوین در حال جدال با آخرین مقاومت خود در ۶۹٬۰۰۰ دلار است که پس از آن می‌تواند به سقف‌های تاریخی جدید (مشابه سال ۲۰۲۱) برسد.

کریپتوکان (CryptoCon)، تحلیلگر مطرح ارز دیجیتال، با وجود گمانه‌زنی‌های جامعه کریپتو که با انباشت روزانه ۱ میلیارد دلاری شدت گرفت، معتقد است که نوسان پایین بیت کوین در نزدیکی سقف تاریخی آن نشان‌دهنده یک پرایس اکشن سالم است.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا