اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

گلس‌نود: نهنگ‌ها و هولدرهای کوچک بیت کوین در حال افزایش دارایی خود هستند

داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد در شرایط فعلی قیمت بیت کوین دو دسته از هولدرها مشغول افزایش دارایی خود هستند. نهنگ‌ها (بیش از ۱۰۰۰ بیت‌کوین) و میگوها (کمتر از ۱ بیت‌کوین). داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که دارایی نهنگ‌ها علی‌رغم افزایش، ممکن است در حال رسیدن به حد بالای انباشت باشد. اما حجم خرید توسط میگوها به بالاترین حد از مارچ ۲۰۲۰ (آغاز کرونا) رسیده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، داده‌های گلسنود نشان می‌دهد نهنگ‌های بیتکوین به استراتژی افزودن به ذخایر کیف پول‌های خود در بازارهای نزولی ادامه می‌دهند. نهنگ‌های بیت‌کوین کسانی هستند که بیش از ۱۰۰۰ BTC در کیف پول خود هودل کرده‌اند. اطلاعات گلسنود نشان می‌دهد نهنگ‌ها در هر ماه به طور میانگین ۱۴۰٬۰۰۰ بیت کوین از صرافی‌ها می‌خرند. این اتفاق منجر به تمرکز ۴۵.۶٪ از کل عرضه بیت کوین در کیف پول نهنگ‌ها شد که برابر با ۸.۶۹ میلیون بیت‌کوین است.

انباشت بیت کوین توسط نهنگ‌ها از آپریل (فروردین) شروع شد و تا ژوئن (خرداد) که قیمت بیتکوین به زیر ۲۰٬۰۰۰ آمد روند افزایشی داشت. در همین حال، نرخ انباشت نسبت به نیمه دوم ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ (تابستان و پاییز ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰) فراتر رفته است؛ اما از نیمه اول سال ۲۰۲۱ (زمستان ۱۳۹۹ و بهار ۱۴۰۰) کمتر است. تمرکز ۸.۶۹ میلیون بیتکوین یا ۴۵.۶٪ از کل عرضه را بنابر الگوهای تاریخی رفتار نهنگ‌ها می‌توان نشانه تغییر احتمالی روند انباشت و آغاز روندی کاهشی در دارایی نهنگ‌ها دانست که به تخلیه توسط آن‌ها منتهی می‌شود.

رفتار نهنگ‌ها
الگوی تاریخی تغییرات در دارایی بیت کوین نهنگ‌ها؛ منبع: گلس‌نود

رفتار هولدرهای کوچک‌تر بیت کوین

مشخص نیست که آیا حداقل ۵۰٪ از عرضه بیت کوین قبل از تسلیم کامل بازار و شروع حرکت جدید انباشته می‌شود یا خیر؛ اما چیزی که می توان گفت این است که نهنگ‌های بیتکوین اکنون بیش از هر زمان دیگری تاثیرگذار هستند و این موضوع نمی‌توند سیگنال خوبی باشد.

در عین حال، توییت‌های گلسنود حاکی از آن است نهنگ‌ها در خرید و انباشت بیت‌کوین تنها نیستند. میگوهای بیت کوین (هولدرهای دارای کیف پولی با موجودی کمتر از ۱ بیتکوین) نیز به شدت و با سرعتی که از مارچ ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) مشاهده نشده است، در حال افزایش ذخایر بیت کوین خود هستند. به طوری که به طور متوسط ​​۳۶٬۷۵۰ بیتکوین در ماه معادل ۰.۲٪ از عرضه در گردش بیت‌کوین را خریداری می‌کنند. میگوها در حال حاضر ۱.۱۲ میلیون بیت‌کوین را در اختیار دارند که معادل ۵.۸۷٪ از کل عرضه BTC است.

گلسنود: برخلاف ماینرها، میگوها و نهنگ‌ها در حال افزایش ذخایر بیت کوین خود هستند
برخلاف ماینرها، میگوها و نهنگ‌ها در حال افزایش ذخایر بیت‌کوین خود هستند. منبع: توییتر

منبع
u.today

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا