اخبار آلتکوینتحلیل تکنیکال

رشد صعودی قیمت کاردانو؛ معامله‌گر مشهور به خرید ADA می‌پردازد

یکی از معامله‌گران مشهور به اسم کاپو (Capo) اعلام کرد که ۷۵ درصد از دارایی اتریوم خود را به منظور خرید کاردانو (ADA) می‌فروشد و پیش‌بینی می‌کند که این ارز دیجیتال در آینده نزدیک قیمت و عملکردی بهتر از اتریوم داشته باشد. کاردانو امروز با رشد ۲۰ درصدی از ۲ دلار عبور کرد و در حال حاضر با ۲.۱۴ دلار معامله می شود.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

کاپو چند روز پس از آن که گفته بود در حال بررسی چند ارز دیجیتال شامل BNB، سولانا، کاردانو، بالانسر (Balancer) و تلور (Tellor) است، خبر فروش اتریوم خود را اعلام کرد.

کاپو با ارائه نمودار جفت ارز ADA/ETH گفت انتظار دارد که کاردانو در آینده نزدیک با افزایش قیمت همراه باشد و عملکرد بهتری از اتریوم داشته باشد.

کاپو در توییت بعدی خود افزود که وی هم‌چنین در صدد فروش مقداری از دارایی BNB خود برای خرید ADA است زیرا شرایط و قیمت کاردانو بسیار خوب به نظر می‌رسد. علاقه کاپو به این ارز دیجیتال ابتدا توسط Daily Hodl و پس از اصلاحیه چشمگیر بازار ارزهای دیجیتال گزارش شد.

اصلاحیه بازار پس از آن رخ داد که ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرد که این شرکت دیگر به دلایل مسائل زیست محیطی، بیت کوین را به عنوان یکی از روش‌های پرداخت نمی‌پذیرد. تسلا از ماه فوریه و پس از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین، پذیرش پرداخت‌های این ارز دیجیتال برای خرید خودروهای تولید این شرکت را آغاز کرده بود. شرکت تسلا در بیانیه خود اعلام کرد که دارایی بیت کوین خود را نمی‌فروشد.

این نکته قابل ذکر است که کاردانو طی ۱۲ ماه اخیر نیز عملکرد بسیار بهتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال داشته است، به طوری که در این مدت کاردانو با افزایش قیمت ۳۵۰۰ درصدی همراه بوده است. به عنوان مقایسه، بیت کوین در این مدت ۴۴۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

کاپو در خصوص بیت کوین گفت که این کاهش قیمت شاید یکی از آخرین فرصت‌هایی باشد که معامله‌گران برای خرید بیت کوین در این سطح قیمت دارند. کی یونگ جو (Ki Young Ju) مدیرعامل CryptoQuant نیز نظر مشابهی با کاپو دارد و معتقد است که تایید ETF بیت کوین می‌تواند به افزایش قیمت این ارز دیجیتال کمک کند.

قیمت کاردانو - توکن ADA

دلیل افزایش قیمت کاردانو، چندین بهبود تکنیکال نظیر پیاده‌سازی آتی قراردادهای هوشمند در شبکه کاردانو با عرضه فاز آلونزو (Alonzo) بوده است.

گاوهای بیت کوین در صدد افزایش قیمت بیت کوین به بالاتر از ۵۰,۰۰۰ دلار هستند، در حالی که متیک (MATIC)، کاردانو (ADA) و سایر آلتکوین‌های برتر با رشد قیمت بیشتر از ۱۰ درصدی همراه بودند.

بیت کوین هم‌چنان به دنبال افزایش قیمت است، در حالی که اتر و سایر آلتکوین‌ها پس از ریزش ۱۳ می، افزایش قیمت داشته‌اند. پس از آنکه صرافی کوین‌بیس اعلام کرد که دوج کوین را در ماه‌های آتی فهرست می‌کند، افزایش قیمت ۴۷ درصدی آن، سرمایه‌گذاران را غافلگیر کرد. پس از توییت ایلان ماسک مبنی بر آنکه با توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال همکاری می‌کند تا راندمان سیستم تراکنش آن را بهبود ببخشد، قیمت دوج کوین بار دیگر افزایش یافت.

اگرچه بسیاری از آلتکوین‌ها طی بازیابی بازار با رشد بیشتر از ۱۰ درصد همراه بودند، اما قیمت بیت کوین هم‌چنان در محدوده ۵۰,۰۰۰ دلار قرار دارد، زیرا کیف‌های پول نهنگ‌هایی که حداقل ۱۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند نسبت به ماه گذشته ۴.۷ درصد کاهش یافته است.

اطلاعات Cointelegraph Markets و TradingView نشان می‌دهد که اگرچه قیمت بیت کوین بازیابی نشده است، اما تقاضا برای اتر منجر به افزایش قیمت ۱۸ درصدی آن شده است و قیمت این ارز دیجیتال در تاریخ ۱۴ می به ۴۱۷۳ دلار رسیده است.

افزایش قیمت آلتکوین‌ها در بحبوحه بهبودهای فاندامنتال مختلف بوده است، به طوری که اطلاعات گلس‌نود نشان می‌دهد تعداد کیف‌های پول که حداقل ۳۲ اتر در اختیار دارند، در ماه‌های اخیر کاهش یافته‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که افراد کمی علاقه دارند تا در بلاک چین گواه اثبات سهام اتریوم به “تاییدکنندگان کامل” تبدیل شوند.

رشد آلتکوین‌ها

اگرچه صحبت‌هایی در خصوص شروع فصل آلتکوین‌ها وجود دارد، اما می‌توان گفت که یکی از ویژگی‌های برجسته فصل آلتکوین‌ها، ثابت شدن قیمت بیت کوین و توجه معامله‌گران به بازار آلتکوین‌ها و کاهش تسلط بیت کوین است.

یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱، پولیگان (MATIC) بوده است که طی ۲۴ ساعت گذشته با ۶۰ درصد افزایش قیمت همراه بوده و قیمت آن به ۱.۷۵ دلار رسیده است.

یکی دیگر از پروژه‌هایی که قیمت آن نسبت به ۱۳ می، ۴۵ درصد افزایش یافته، شبکه رایانش ابری غیرمتمرکز iExec RLC است.

در حال حاضر کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال برابر با ۲.۳۱۱ تریلیون دلار و تسلط بیت کوین نیز ۴۰.۳ درصد است.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا