تحلیل تکنیکال

آیا گاوها به بازار ارزهای دیجیتال برمی‌گردند؟

طبق گزارشات، بازار ارز دیجیتال طی ۲۴ ساعت گذشته با دگرگونی عظیمی مواجه شده است، چنانچه اکثر دارایی ها ۶ تا ۷ درصد افزایش یافته اند. پس از اینکه بیت کوین گام کوتاهی تا نزدیکی ۶۵۰۰ برداشت دوباره به ۶۴۰۰ برگشت و اکثر آلتکوین ها حدود ۵ درصد رشد کردند. بعضی از آلتکوین ها مانند نانو روز شگفت انگیزی داشتند، و قیمت آن‌ها تا ۲۵٪ یا بیشتر افزایش یافت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ممکن است پیش از این بهبود، بازار ارز دیجیتال در شرایط سخت و بحرانی بوده باشد اما در حال حاضر آن شرایط بحرانی کمتر شده است و بیت کوین در حال ایجاد خط مقاومت بالاتری است.

بریان کلی، تحلیلگر کریپتو CNBC، برای اثبات این که چرا بازار این چنین افزایش قیمت قوی را تجربه کرد، دلایلی را بازگو کرد. وی با غیرمنتظره خواندن اقدامات قیمت بازار، به آزمون ها و سختی هایی اشاره می‌کند که بازار طی چند هفته گذشته با آن ها مواجه شده است. این تحلیلگر توجهات را به عملکرد بیت کوین قبل، حین و بعد از مهلت قراردادهای آتی بیت کوین جلب کرد. با توجه به آمارهای منتشر شده، بیت کوین معمولا در روزهایی که به تاریخ مهلت قرارداد آتی نزدیک می شود عملکرد ضعیفی دارد، اما در هفته بعد از مهلت بعدی قراردادهای آتی، حرکت ۱۰ درصدی به سمت بالا ادامه می دهد.

کلی به این موضوع اشاره کرد که پس از سررسید مهلت قرارداد آتی در ماه آوریل، بیت کوین در ۶ روز افزایش ۲۰ درصدی را تجربه کرد. وی در حالی که به صراحت این موضوع را بیان نکرد، اما روشن است که بنیانگذار صندوق کریپتو محور BKCM انتظار دارد که بیت کوین در چند روز آینده افزایش قیمت های مثبت به همراه داشته باشد.

کلی که اسمش برای هیزم ریختن در این آتش بیان کرد چنانچه بیت کوین در این روند صعودی کاهش قیمت های خود را جبران می کند ممکن است تحت فشار کوتاهی قرار گیرد.

سوال دیگری از اعضای هیئت تحریریه CNBC مطرح شد، که آیا « دیگر ارزهای دیجیتال» همراه با بیت کوین پایین خواهند آمد. کلی پاسخ داد:

آلتکوین ها هم چنان بسیار با بیت کوین مرتبط اند. طی دو ماه گذشته بیت کوین پیشرو ارزهای دیجیتال بوده است و دلیل اصلی آن به پیش بینی ها درباره ETF بیت کوین برمی‌گردد. اما چیزی که امروز شاهد آن بودیم مواردی نظیر اتریوم می‌باشد که نسبت به دیروز ۱۰ درصد کاهش قیمت داشته است و استلار لومنس همچنان عملکرد خوبی دارد . اگر در یک فشار کوتاه، ۱۰ یا ۱۵ درصد افزایش و پیشروی در بیت کوین داشته باشید همه چیز به حالت قبل برمی‌گردد.

بنابراین در حالت معمول به نظر می‌رسد که اگر بیت کوین فعال و پیشرو باشد، اکثر آلتکوین ها نیز فعال می‌مانند، هرچند که ممکن است در جهت صعودی یا نزولی باشند.

کلی خاطر نشان کرد که اگر ارزان و یکجا فروختن ارزها ادامه پیدا کند، قیمت ۵۹۰۰ دلاری می‌تواند خط مقاومت خوبی باشد. درحالی که بعضی افراد اصرار دارند این افزایش قیمت ها در بازار را یک تله صعودی بنامند، افراد خوش بینی در این مورد وجود دارند که قانع شده اند این شرایط می‌تواند پایان روند نزولی کریپتو باشد.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا