اخبار آلتکویناطلاعیه صرافی

همکاری سیرکل با صرافی بای‌بیت؛ استفاده از USDC در معاملات گسترش می‌یابد

صرافی اوراق مشتقه کریپتو بای‌بیت (Bybit) در همکاری با شرکت سیرکل (Circle)، ارائه‌دهنده استیبل کوین USDC، مجموعه محصولات مرتبط با USDC را گسترش خواهد داد. هم‌چنین کاربران این صرافی به تبدیل خودکار استیبل کوین USDC و دلار دسترسی خواهند داشت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، صرافی اوراق مشتقه کریپتو بای‌بیت با شرکت سیرکل، صادرکننده استیبل کوین USDC به همکاری پرداخته است تا مجموعه جفت ارزهای معاملاتی خود بر حسب USDC را گسترش دهد. سیرکل گفته است این اقدام، دسترسی خرده معامله‌گران و سرمایه‌گذاران سازمانی به محصولات مبتنی بر USDC را افزایش خواهد داد.

پیرو این توافقنامه همکاری، صرافی بای‌بیت جفت ارزهای معاملات اسپات مبتنی بر USDC خود را گسترش می‌دهد تا رمزارزهای بیشتری را شامل شود و تبدیل خودکار دلار و USDC را امکان‌پذیر می‌سازد. بای‌بیت گفته است در صدد همکاری با شرکت سیرکل در سایر طرح‌ها و برنامه‌ها است تا پذیرش استیبل کوین و کریپتو را ارتقا دهد. در حال حاضر، صرافی بای‌بیت تقریبا از ۳۵ جفت ارز معاملاتی USDC پشتیبانی می‌کند.

بای‌بیت از ماه آوریل سال جاری ارائه قراردادهای دائمی و قراردادهای آپشن USDC را آغاز کرده است و به معامله‌گران فرصت بیشتری برای محافظت از سرمایه خود در مقابل نوسانات بازار را ارائه می‌دهد.

در آن زمان، بن ژو (Ben Zhou) مدیرعامل بای‌بیت گفته بود که ارائه قراردادهای آپشن‌ها در پاسخ به تقاضای روبه‌رشد کاربران بوده است. روز چهارشنبه، بن ژو گفت عرضه آپشن‌های استیبل کوین USDC اقدامی موفقیت‌آمیز بوده است و صرافی بای‌بیت به دنبال توسعه و گسترش ارتباطات کاری با شرکت سیرکل است.

علاوه بر آپشن‌های USDC، بای‌بیت به زودی در صدد ارائه آپشن‌های اتر و سولانا به معامله‌گران است.

توییت کوین تلگراف در خصوص گسترش معاملات اسپات مبتنی بر USDC
منبع: Twitter

گفتنی است که USDC با ارزش بازار ۵۲.۳ میلیارد دلار، از این لحاظ دومین استیبل کوین بازار است. با این حال استیبل کوین USDT با ارزش بازار ۶۷.۶ میلیارد دلار، نسبت به USDC سهم بیشتری از بازار در اختیار دارد.

نظر نویسنده: استیبل کوین USDC در فاجعه سقوط ترا و استیبل کوین الگوریتمی آن، UST، که با لغزش تتر همراه بود، توانست پایداری خود را به خوبی حفظ کند و اعتماد کاربران فضای کریپتو را به دست آورد. همچنین ماجرای فروپاشی ترا ورود قانون‌گذاران به فضای استیبل کوین را به یکی از نگرانی‌ها تبدیل کرد. بروز این نگرانی به نفع USDC تمام شد چرا که از بین تمام استیبل کوین‌ها، USDC میانه بهتری با قانون‌گذاران آمریکایی دارد. این موضوع باعث رشد چشمگیر ارزش بازار USDC و کم شدن اختلاف آن با تتر شد.

اما یکی از انتقاداتی که به سیرکل وارد بوده حجم معاملات پایین آن و کاربرد کم آن در فضای دیفای است. عمده استفاده از USDC تا به امروز استیکینگ توسط موسسات سرمایه‌گذاری بزرگ در ایالات متحده به عنوان ابزاری برای تولید بهره مطمئن بوده است. به نظر می‌رسد شرکت سیرکل در تلاش برای تغییر این روند و ورود به فضای رقابت با تتر از نظر حجم معاملات است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا