اخبار خارجی

نخست وزیر کانادا: سرمایه‌گذاری در رمزارزها راه در امان ماندن از تورم نیست

تورم کانادا در سال جاری به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسید؛ این درحالی بود که قیمت بیت کوین در همین مدت با کاهش همراه بود. نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو، در انتقاد به رهبر حزب رقیب که از جناح محافظه‌کار و از طرفداران رمزارزها است، اعلام کرد درست نیست که به مردم بگوییم از طریق سرمایه‌گذاری در رمزارزها می‌توانند از تورم فرار کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا با انتشار توییتی در روز سه‌شنبه انتقادات شدیدی نسبت به سیاست‌های پیر پالیو (Pierre Pollievere)، رهبر اپوزیسیون رسمی کانادا که طرفدار رمزارز است، بیان کرد.

توییت‌های نخست وزیر کانادا به شرح ذیل است:

رهبریِ درست این نیست که به مردم بگوییم از طریق سرمایه‌گذاری در رمزارزها می‌توانند از تورم فرار کنند. رهبریِ درست، مخالفت با واکسیناسیون که زندگی‌ها را نجات داد، نیست. مخالفت با سیاست‌های دوره همه‌گیری کرونا که خیلی از شغل‌ها را نجات داد و به خانواده‌ها کمک کرد، رهبری درست تلقی نمی‌شود.

منبع: توییتر

در طول این سال‌ها تمام تلاش خود را برای همکاری با همه نمایندگان مجلس انجام داده‌ایم و به این کار ادامه خواهیم داد. اما ما هم می‌توانیم به ایده‌های چالش برانگیز و بی پروا انتقاد کنیم؛ زیرا مردم کانادا لایق رهبریِ درست هستند.

منبع: توییتر

ترودو اظهارات خود را در یک برنامه تلویزیونی نیز دوباره بیان کرد و افزود: «رهبران مسئول» نباید مردم را برای سرمایه‌گذاری پس‌انداز زندگی خود در رمزارزهای بی‌ثبات، تشویق و حمایت کنند.

روز شنبه، پیر مارسلو پالیو، سیاستمدارِ متولد کلگری با کسب ۶۸.‍۱۵٪ از آرا در انتخابات داخلی حزب محافظه‌کار، ریاست این حزب را به دست آورد. حزب محافظه‌کار اپوزیسیون رسمی حزب لیبرال کانادا است که در حال حاضر قدرت را در اختیار دارد.

پالیو یکی از حامیان ارز دیجیتال است که متعهد شده تا کانادا را به «پایتخت بلاک چین جهان» تبدیل کند. پالیو چشم‌انداز مثبت ایجاد شغل در بخش وب۳ و هزینه کم‌تر برای دسترسی به محصولات مالی را از جمله دلایلِ حمایت از این هدف دانست.

رهبر حزب اپوزیسیون رسمی در مصاحبه‌های گذشته خود ادعا کرد که دولت فعلی دارد «دلار کانادا» را از بین می‌برد و مردم کانادا باید استفاده از اشکال دیگر پول مانند رمزارز را نیز در نظر بگیرند.

در اوایل سال جاری که تعدادی از کامیون‌داران کاروانی را به نام «کاروان آزادی» در مرکز شهر اتاوا (پایتخت کانادا) به راه انداختند، دولت کانادا وضعیت اضطراری اعلام کرد. کاروان آزادی (Freedom Convoy) به منظور مخالفت با محدودیت‌ها و قرنطینه کووید ۱۹ و واکسیناسیون تشکیل شد. دولت ترودو در واکنش به کاروان آزادی با استفاده از قانون اضطراری ملی از بانک‌ها خواست که دارایی‎‌های معترضان را مسدود کنند.

متعاقبا، یک قاضی انتاریو دستور توقف میلیون‌ها کمک مالی به آدرس‌های کیف پول این گروه معترض را صادر کرد. RCMP یا همان پلیس فدرال کانادا نیز از صرافی‌های ارز دیجیتال خواست تا کیف پول‌های این معترضان را مسدود کنند.

از جولای (تیر- مرداد) ۲۰۲۲، نرخ تورم کانادا ۷.۶٪ است که بالاترین نرخ در ۴۰ سال گذشته را نشان می‌دهد. در همین حال، رمزارزها نتوانستند به عنوان محافظی در برابر تورم عمل کنند؛ چرا که ارزش کل بازار دارایی‌های دیجیتال از ژانویه تا امروز بیش از ۶۰٪ کاهش یافته است.

منبع
Cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا