اخبار خارجی

شهروندان کانادایی در حال خارج کردن سرمایه خود از بانک‌ها هستند

شهروندان کانادایی برای پیش‌گیری از مسدود شدن حساب‌ها توسط دولت، در حال خارج کردن سرمایه خود از بانک‌ها هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از beincrypto، جیمر ملویل، روزنامه‌نگار اقتصادی، در توییت خود به حجم بالای خروج سرمایه از بانک‌های کانادایی اشاره کرد و نمودارهای زیر را به اشتراک گذاشت که افزایش چشمگیر خروج سرمایه از چهار بانک مهم کانادایی را طی ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد.

خروج سرمایه از بانک‌های کانادا
نمودار خروج سرمایه برای چهار بانک مهم کانادا

در پی اعتراضات جنبش کاروان آزادی، دولت کانادا برای قطع بودجه معترضان تصمیم به مسدود کردن حساب‌های بانکی گرفت. اعلام شرایط اضطراری این اختیار را به دولت می‌دهد که بدون حکم قضایی و از طریق پلیس این سیاست را اعمال کند. علاوه بر مسدود کردن حساب‌های بانکی معترضان، دولت ترودو تصمیم دارد اسامی بازداشت‌شدگان را در لیست «بدرفتاری اجتماعی» قرار دهد که در صورت اجرا دسترسی به برخی موقعیت‌های شغلی را در آینده از آن‌ها سلب می‌کند و حتی امکان دارد «تروریست» قلمداد شوند.

مطابق جریاناتی که در شبکه‌های اجتماعی مشاهده می‌شود بسیاری از کانادایی‌ها در حال تبدیل ارز دولتی به بیت‌کوین هستند که می‌تواند آن‌ها را از اقدامات احتمالی دولت مصون نگه دارد. البته پلیس کانادا به تازگی دستور داد تا هرگونه تراکنش مرتبط با ۳۴ کیف پول مرتبط با کاروان آزادی متوقف و تحریم شود. اما این به معنای پایان ماجرا نیست و در صورت نگه‌داری درست از رمزارزها می‌توان آن‌ها را از دسترس دولت‌ها دور نگه داشت. اخیرا مدیرعامل صرافی متمرکز کراکن در ارتباط با وقایع کانادا به کاربران هشدار داد که دارایی‎‌های رمزارزی خود را در صرافی‌های متمرکز نگه‌داری نکنند و از شبکه‌های همتا-به-همتا (peer-to-peer) برای معاملات استفاده کنند.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا