اخبار خارجی

شبکه شلی (Shelly) در راه است؛ عرضه پروتکل جدید اوروبوروس توسط شبکه کاردانو!

تیم هریسون (Tim Harrison) رییس بازاریابی و روابط عمومی کاردانو تایید کرد که پروتکل اجماع جدید تحمل خطای بیزانس اوروبوروس (OBFT) امروز عرضه خواهد شد.

پلی به غیرمتمرکزسازی

تیم کاردانو پس از ۱۸ ماه توسعه آماده به روزرسانی الگوریتم اصلی خود به اسم اوروبوروس کلاسیک به تحمل خطای بیزانس اوروبوروس است. اگرچه الگوریتم اصلی با شبکه اصلی بایرون (Byron) همراه بود، اما OBFT آخرین مرحله از تکامل این سیستم قبل از اوروبوروس جنسیس است که باعث فعالسازی شبکه اصلی شلی (Shelly) خواهد شد.

این به روزرسانی در تاریخ ۲۰ فوریه ۲۰۲۰ در دوره ۱۷۶ شبکه کاردانو رخ خواهد داد. از دارندگان توکن ADA و شرکت کنندگان حاضر در شبکه آزمایشی تشویقی شلی درخواست نشده است که طی این به روزرسانی اقدام خاصی انجام دهند.

کاربران نهایی از همان روزهای اول از این به روزرسانی سود خواهند کرد. طبق بیانیه رسمی، عملکرد (تعداد تراکنش ها در ثانیه) و هم چنین انطباق پذیری و قابلیت جابه‌جایی سیستم بهبود خواهد یافت. هریسون هم چنین خاطر نشان کرد که این به روزرسانی، غیرمتمرکزسازی بلاک چین کاردانو را مجددا مورد بررسی قرار خواهد داد، به طوری که تکامل کاردانو در دوران بایرون به دوران غیرمتمرکز شلی را امکان پذیر خواهد کرد.

شبکه اصلی چه زمانی عرضه خواهد شد؟

کاربران در کانال یوتیوب این ارز دیجیتال منتشر نسخه آتی کاردانو هستند. در عین حال، به دلیل آنکه طبق سخنان هریسون، به روزرسانی بعدی طی چند ماه پس از OBFT عرضه خواهد شد، بعضی از کاربران کاردانو به این موضوع خوش بین نیستند.

منتقدان به یاد دارند که چارلز هاسکینسون گفته است شبکه اصلی شلی در سه ماهه اول ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. علیرغم گفته های قبلی، به نظر می‌رسد عرضه شلی تا سه ماهه دوم ۲۰۲۰ به تاخیر افتاده است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا