اخبار آلتکوینپروژه‌های کلاهبرداری

کاردانو با مهار حمله DDoS، امنیت توکن‌های استیک شده را تضمین کرد

بلاکچین کاردانو با موفقیت حمله دی‌داس (DDoS) را که به منظور سرقت توکن‌های استیک شده صورت گرفته بود، دفع کرد و شبکه‌اش بدون هیچ قطعی قابل‌توجهی به عملکرد خود ادامه داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

حمله DDoS اخیر به بلاکچین کاردانو، شامل تراکنش‌هایی بود که قراردادهای هوشمند متعددی را اجرا می‌کردند؛ این حمله پس از افشای آسیب‌پذیری توسط یکی از توسعه‌دهندگان کاردانو، متوقف شد و برخی از وجوه هم از مهاجم بازپس گرفته شد.

اواخر روز سه‌شنبه، بلاکچین کاردانو، هدف حمله DDoS قرار گرفت که هدفش سرقت توکن‌های استیک‌شده در شبکه بود. با این حال، این حمله ناکام ماند و قبل از هر گونه آسیبی به بلاکچین کاردانو مهار شد؛ شبکه به فعالیت عادی خود ادامه داد. حمله DDoS، روش حمله رایجی است که در آن مهاجم با ارسال ترافیک اسپم به سرور (یا بلاکچین)، کاربران را از دسترسی به خدمات آنلاین متصل و سایت‌ها باز می‌دارد.

رائولیتو، مدیر ارشد فناوری شرکت Fluid Token، در شبکه X اعلام کرد که این حمله از بلاک ۱۰,۴۸۷,۵۳۰ آغاز شده و هر تراکنش هم ۱۹۴ قرارداد هوشمند را اجرا می‌کرد. مهاجم برای هر تراکنش ۰.۹ ADA صرف کرده و هر بلاک را با چندین تراکنش پر می‌کرد تا شبکه را تحت فشار قرار دهد.

توییت فیلیپ دیسارو، بنیان‌گذار شرکت توسعه‌دهنده کاردانو در مورد حمله DDoS
توییت فیلیپ دیسارو، بنیان‌گذار شرکت توسعه‌دهنده کاردانو در مورد حمله DDoS

فیلیپ دیسارو، بنیان‌گذار شرکت توسعه‌دهنده کاردانو، Anastasia، گفت که این حمله DDoS را می‌توان با لغو ثبت اعتبار مهاجم، بلافاصله متوقف کرد. حمله اندکی پس از پست دیسارو متوقف شد. دیسارو در توییتی اعلام کرد:

مهاجم DDoS پس از خواندن توییت من به منظور حفاظت از وجوهش، حمله را متوقف کرد. متأسفانه، آن‌ها دیر اقدام کردند و حالا پول آن‌ها نصیب ما شده! مرسی بابت پول مفت!

او افزود که این وجوه برای توسعه فعالیت‌های متن‌باز قراردادهای هوشمند و تأمین مالی Midgard صرف خواهند شد. در نتیجه این حمله، قیمت ADA در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۴٪ افزایش یافت و به ۳۸ سنت رسید.

منبع
CoinDesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا