اخبار خارجی

کاردانو سومین عضو بزرگ صندوق سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل شد

گری‌اسکیل کاردانو را به صندوق دارایی‌های دیجیتال خود اضافه کرد. این شرکت مدیریت دارایی در گزارش سه ماهه خود اعلام کرد رمز ارز کاردانو، سومین دارایی بزرگ این شرکت است.

کاردانو سومین رمز ارز بزرگ صندوق دارایی‌های دیجیتال گری‌اسکیل

استیک ۳۰ میلیارد توکن ADA در شبکه کاردانو

طبق گزارش گری‌اسکیل، این شرکت کاردانو را به پورتفولیوی خود افزوده است و به منظور خرید ADA مقداری از دارایی‌های خود را فروخته است. گری‌اسکیل قبل از خرید چین‌لینک در ماه آوریل نیز اقدام مشابهی انجام داده بود.

اقدام اخیر گری‌اسکیل باعث افزایش حداقل ۱.۰۹ درصدی قیمت کاردانو شد. هم‌چنین این رمز ارز اکنون پس از بیت کوین و اتریوم، سومین صندوق ارزشمند گری‌اسکیل است.

شبکه کاردانو اخیرا چندین توسعه مثبت داشته است و به نظر می‌رسد این روند ادامه داشته باشد. پس از به‌روزرسانی شبکه، قیمت ADA رشد چشمگیری داشته است.

گری‌اسکیل این اطلاعیه مهم را در توییتر اعلام کرده است و هدف اصلی خود را دسترسی مشتریان خود به حداقل ۷۰ درصد از کل رمز ارزهای بازار عنوان کرده است.

بنابراین به همین دلیل است که گری‌اسکیل بر افزودن رمز ارزهای برتر به پورتفولیوی چندین میلیارد دلاری خود معطوف شده است. طبق گفته ادوارد مک‌گی (Edward McGee) نایب رییس گری‌اسکیل، این شرکت در صدد آن است تا تمام مشتریان از طریق ارائه محصولات قانون‌گذاری شده به ارز های دیجیتال برتر دسترسی داشته باشند. توکن ADA اکنون ۴.۲۶ درصد دارایی‌های دیجیتال این صندوق را شامل می‌شود.

تاثیر این خبر بر قیمت کاردانو

چارلز هاسکینسون موسس کاردانو توییت این اطلاعیه را بازنشر کرد تا کل جامعه رمزارزها از این موضوع مطلع شوند.

این موضوع، دستاورد مهم و بزرگی برای تیم و جامعه کاردانو است. با توجه به اینکه گری‌اسکیل یک شرکت مدیریت قانونی و مورد اعتماد است، مشخص است که ADA با پذیرش بیشتری در بازار رمز ارزها مواجه خواهد شد و تقاضا و سرمایه‌گذاری بیشتری در این کوین به وجود خواهد آمد.

هولدرها در خصوص ویژگی‌هایی که در به‌روزرسانی اخیر شبکه کاردانو ایجاد می‌شود خوش‌بین هستند.

اکنون بیش از ۳۰ میلیارد دلار رمز ارز بومی بلاکچین کاردانو به اسم ADA در این شبکه سهام‌گذاری شده است. این مقدار، بیش از ۷۰ درصد موجودی در گردش این رمزارز است و از طرف دیگر، کاردانو را به شبکه‌ای با بیشترین سرمایه سهام‌گذاری‌شده تبدیل می‌کند، به طوری که اتریوم تقریبا با ۱۲ میلیارد دلار سرمایه استیک شده با فاصله بسیار زیادی در رتبه دوم قرار دارد.

پذیرش قراردادهای هوشمند

رقم ۳۱.۴ میلیارد دلاری مذکور از اطلاعات برنامه PoolTool دریافت شده است. این برنامه به طور منظم تعاملات بین سهامداران و SPO ها را رصد و منتشر می‌کند.

این نقطه عطف در بحبوحه افزایش هیجان در خصوص به‌روزرسانی اخیر شبکه به اسم مارلو (Marlowe) به دست آمده است. گفتنی است این به‌روزرسانی، قراردادهای هوشمند را به شبکه کاردانو ارائه خواهد داد. در تاریخ ۱۱ ژوئن، شرکت IOHK اعلام کرد که شبکه آزمایشی آلونزو (Alonzo) که چند هفته قبل عرضه شده بود، اکنون قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را دارد.

شرکت IOHK در این خصوص گفت:

هاردفورک آلونزو قابلیت‌های جدید هیجان‌انگیز و به شدت موردانتظار را از طریق اسکریپت‌های پلوتوس (Plutus) به بلاک چین کاردانو ارائه می‌دهد.

این قابلیت‌های جدید، پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند در شبکه کاردانو را امکان‌پذیر می‌سازد و باعث می‌شود برای اولین بار، برنامه‌های دیفای بر بستر این شبکه اجرا شوند.

رومن پیرین (Roman Pellerin) مدیر ارشد فناوری شرکت IOHK تایید کرده است که این به‌روزرسانی اخیر، کاردانو را از لحاظ عملکرد و کارایی شانه به شانه اتریوم قرار خواهد داد.

کاردانو در مقابل اتریوم

اتریوم و کاردانو قابل مقایسه هستند زیرا هر دو، پلتفرم‌های بلاک چین عمومی هستند و به ترتیب در رتبه دوم و پنجم رمزارزهای برتر از لحاظ ارزش بازار قرار دارند.

هرچند پیرین بیان کرده است که این مقایسه ناعادلانه است زیرا شبکه کاردانو از الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام بهره می‌برد در حالی که اتریوم در حال حاضر بر بستر الگوریتم اجماع گواه اثبات کار اجرا می‌شود. وی در این خصوص گفت:

نمی‌دانم چرا کاردانو با اتریوم مقایسه می‌شود. اتریوم یک بلاک چین گواه اثبات کار است در حالی که شبکه ما بر بستر مدل متفاوتی از دفترکل اجرا می‌شود.

حتی ADA را نیز نمی‌توان با سایر رمزارزهای گواه اثبات سهام مقایسه کرد. زیرا این کوین ضرورتی برای مسدودکردن سرمایه برای مدتی مشخص در جهت کسب سود استیکینگ را به دارندگان خود تحمیل نمی‌کند.

پیرین هم‌چنین تایید کرد شبکه آزمایشی آلونزو کاملا بررسی و ساماندهی شده است و بازخورد بسیار خوبی از آن دریافت کرده‌اند. شرکت IOHK انتظار دارد که قراردادهای هوشمند در اواخر تابستان ۲۰۲۱ در شبکه اصلی کاردانو فعال شود.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا