اخبار آلتکوین

چارلز هاسکینسون: دو بروزرسانی مهم در انتظار بلاکچین کاردانو است

برخلاف سایر ارزهای دیجیتال بزرگ بازار، کاردانو در روند صعودی فعلی عملکرد قابل قبولی را به نمایش نگذاشته و در حوالی ۰.۶۱ دلار معامله می‌شود. در واکنش به انتقادات بسیار از کاردانو، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، خالق این بلاکچین تاکید کرده این پروژه در مسیر درستی قرار دارد و برای دو بروزرسانی مهم که حداقل یکی از آنها در سال ۲۰۲۴ انجام خواهد شد آماده می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین، هاسکینسون روز گذشته در توییتی در واکنش به انتقادات از کاردانو خاطرنشان کرد وضعیت اکوسیستم کاردانو مطلوب است و در مسیر درستی قرار دارد.

وی در این توییت نوشته است:

ما بهترین مسیر را برای مقیاس‌پذیری، حاکمیت و نوآوری طی می‌کنیم و بهترین جامعه را در اختیار داریم.

هارد فورک چانگ کاردانو

بخش زیادی از خوش‌بینی هاسکینسون نسبت به آینده کاردانو، به دلیل هارد فورک چانگ (Chang) است که احتمالا نیمه دوم سال جاری در این شبکه انجام می‌شود. چانگ بزرگترین و مهم‌ترین هارد فورک کاردانو از زمان هارد فورک واسیل در سال ۲۰۲۲ است.

نمایی از برنامه‌های کاردانو برای حاکمیت این اکوسیستم - منبع: Essential Cardano
نمایی از برنامه‌های کاردانو برای حاکمیت این اکوسیستم – منبع: Essential Cardano

بروزرسانی چانگ نخستین هارد فورک عصر ولتر (Voltaire) در رودمپ کاردانو است که با ایجاد اجماع آنچین و فراهم کردن امکان رای‌دهی به پروپوزال‌های حاکمیتی توسط هولدرهای ADA، مفهوم حاکمیت جامعه را در این بلاکچین معرفی می‌کند. به نظر می‌رسد شبکه کاردانو می‌تواند با استفاده از این هارد فورک، به طور کامل غیرمتمرکز شود:

با توجه به میزان توسعه هارد فورک چانگ در شبکه آزمایشی سنکونت (SanchoNet)، این بروزرسانی بزودی راه‌اندازی خواهد شد.

علاوه بر این در ماه‌های آتی، شاهد تغییراتی از جمله راه‌اندازی DReps، معرفی کنوانسیون قانون اساسی کاردانو و رای‌گیری حاکمیتی پیش از تصویب اولین پیش‌نویس این قانون خواهیم بود.

به عقیده هاسکینسون، معرفی اوروبوس لیوس (Ouroboros Leios) در ماه‌های آتی، بزرگترین گام رو به جلو برای حل مشکل سه‌گانه بلاکچین است. اوروبوس لیوس نسخه جدیدی از مدل اجماع اثبات سهام است که برای افزایش توان عملیاتی، مقیاس‌پذیری و سرعت تراکنش‌ها در کاردانو طراحی شده و شبکه را غیرمتمرکز نگه می‌دارد.

اظهارات هاسکینسون در واکنش به ویدیوی اخیر بیت بوی (BitBoy) که کاردانو را مرده خطاب کرده بود منتشر می‌شود. به گفته بیت بوی، در مقایسه با سولانا، سویی و تون کوین، کاردانو عملکرد قابل قبولی را به نمایش نگذاشته است.

با این حال، هاسکینسون معتقد است مشکل جامعه کریپتو، توجه به مسائل کوتاه‌مدت است:

مشکل صنعت ما این است که اجازه می‌دهیم مسائل کوتاه‌مدت بر ما مسلط شوند. هوش مصنوعی نیز همین مشکل را دارد.

دنیل فریدمن (Daniel Friedman)، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت زن‌گیت گلوبال (zenGate Global) نیز در حمایت از کاردانو می‌گوید:

بیشترین بخش تنفر از کاردانو احساسی است. تصمیم من برای ساخت پروژه‌ام بر روی بلاکچین کاردانو یک تصمیم تجاری و منطقی بود نه یک تصمیم احساسی.

دن گمباردلو (Dan Gambardello)، بنیانگذار شرکت کریپتو کپیتال ونچر (Crypto Capital Venture) نیز معتقد است دلیل دشمنی فعلی با کاردانو این است که قیمت هنوز از ۱ دلار فراتر نرفته است. وی در این باره می‌گوید:

حتی افرادی که می‌گویند قیمت کاردانو برایشان مهم نیست نیز به قیمت اهمیت می‌دهند. اگر قیمت افزایش می‌یافت به هیچ وجه این انتقادات را نمی‌دیدید.

کاردانو در سال ۲۰۲۴ ضعیف عمل کرده و از ابتدای سال تاکنون کمی کاهش یافته است. در حال حاضر، قیمت کاردانو از اوج ۳.۰۹ دلاری خود بیش از ۸۰٪ فاصله دارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا