اخبار آلتکوینتحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو؛ چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

بررسی روند کاردانو در تایم فریم‌های مختلف نشانه‌های نزولی زیادی را نشان می‌دهد که ممکن است روند کاهش قیمت ADA را تسریع کند.

به گزارش بی‌این‌کریپتو، قیمت کاردانو به تازگی علاوه بر ناتوانی در شکستن مقاومت طولانی‌مدت خود به سمت بالا، به زیر الگوی کلاسیک کوتاه‌مدت خود سقوط کرد. چنین اتفاقی ممکن است به کاهش قیمت بیشتر منجر شود.

همانطور که از نمودار کاردانو در تایم فریم هفتگی مشخص است، قیمت ADA طی دو هفته گذشته به شدت کاهش یافته است. در این نمودار کندلی نزولی ایجاد شده که رشد قیمت اخیر را از بین برده است. علاوه بر این، این کندل باعث شده تا قیمت کاردانو به زیر محدوده افقی ۰.۴۲۵ دلاری سقوط کند که نشان می‌دهد شکست قبلی به سمت بالا بی‌اعتبار بوده است.

در نتیجه این اتفاق، محدوده ۰.۴۲۵ دلاری حالا به جای اینکه به عنوان سطح حمایتی برای کاردانو ایفای نقش کند، یک محدوده مقاومتی خواهد بود. کاردانو در هفته گذشته با وجود جهش قیمت، موفق نشد محدوده ۰.۴۲۵ دلاری را بازپس بگیرد که مقاومت بودن این سطح را تایید می‌کند.

اگر چه کاردانو پیش از این موفق شده بود خط مقاومت نزولی که از زمان اوج قیمت ایجاد شده بود را به سمت بالا بشکند، پرایس اکشن اخیر آن حاکی از ورود به یک روند نزولی است که در صورت تداوم، ممکن است قیمت را تا حمایت ۰.۳۱۵ دلار کاهش دهد.

نمودار کاردانو تایم فریم هفتگی - منبع: TradingView
نمودار کاردانو تایم فریم هفتگی – منبع: TradingView

همچنین در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی (RSI) هفتگی اطلاعات خاصی در رابطه با جهت احتمالی روند مشخص نمی‌کند. RSI اندیکاتوری است که معامله‌گران از آن برای بررسی اینکه آیا بازار در وضعیت خرید و یا فروش بیش از حد قرار دارد استفاده می‌کنند. معمولا RSI بالاتر از ۵۰ را صعودی و RSI زیر ۵۰ را نزولی در نظر می‌گیرند. در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی هفتگی کاردانو ۵۰ است که از روند خنثی کاردانو خبر می‌دهد.

پیش‌بینی قیمت کاردانو؛ افت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

پرایس اکشن و اندیکاتورهای مختلف در تایم فریم ۱ روزه نیز از کاهش بیشتر قیمت کاردانو خبر می‌دهند.

کاردانو در تاریخ ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) از کانال موازی صعودی که از ۱۰ مارس (۱۹ اسفند) در آن معامله می‌شد خارج شد و به زیر خط حمایت آن سقوط کرد که حرکتی نزولی محسوب می‌شود. پس از آن، پیش از ادامه کاهش قیمت بیشتر، کاردانو چند بار تلاش کرد تا مجددا از خط حمایت کانال صعودی بالاتر برود اما موفق نشد.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی روزانه نیز به زیر خط حمایت صعودی خود (خط سبز رنگ تصویر زیر) سقوط کرده و در حال حاضر زیر ۵۰ قرار دارد.

نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار کاردانو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

قیمت کاردانو برای بی‌اعتبار شدن چشم‌انداز نزولی باید تا خط پایینی کانال صعود کند و از آن فراتر برود. در این صورت ممکن است قیمت تا ۰.۴۸ دلار افزایش یابد. در زمان نگارش این خبر رمزارز ADA با قیمت ۰.۳۹ دلار معامله می‌شود.

این مطلب صرفا ترجمه تحلیل منبع است و به هیچ عنوان پیشنهاد خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.
  • حمایت اصلی کاردانو در کجا قرار دارد؟

ارز دیجیتال کاردانو در نمودار هفتگی خود دارای حمایتی در سطح ۰.۳۱۵ دلار است.

  • تحلیل قیمت آدا در تایم فریم روزانه چگونه است؟

با توجه به نمودار روزانه کاردانو، رمزارز ADA باید بتواند کف کانال صعودی خود یعنی سطح حدودی ۰.۴۲ دلار را به دست آورد و از آن فراتر برود تا روند نزولی شکل گرفته بی اعتبار شود.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا