اخبار خارجی

شبکه بلاک چین کشور چین از استیبل کوین‌ها پشتیبانی می کند

پروژه بلاکچین کشور چین (Blockchain Service Network) که به اختصار BSN گفته می‌شود، پشتیبانی از استیبل کوین‌ها را در سال ۲۰۲۱ یکپارچه می‌کند. ییفان هه، مدیر عامل شرکت Red Date Technology که یک شرکت بزرگ توسعه دهنده BSN است، در مصاحبه‌ای به کوین تلگراف گفت که این پروژه به زودی یکپارچه سازی استیبل کوین‌ها را آغاز خواهد کرد.

پروژه BSN که در اواخر ۲۰۱۹ آغاز به کار کرد، یک نوآوری وابسته به دولت است که قصد دارد از کسب و کارهای متوسط برای ساخت و پیاده سازی اپلیکیشن‌هایشان روی بلاکچین حمایت کند.

مدیر عامل این شرکت همچنین توضیح داد که این استیبل کوین‌ها برای پرداخت در ازای سرویس‌های مختلف روی اکوسیستم BSN مورد استفاده قرار خواهند گرفت. او همچنین اعلام کرد:

تنها استیبل کوین‌ها می‌توانند پرداخت را آسان‌تر، سریع‌تر و امن‌تر انجام بدهند.

ییفان هه می‌گوید که استیبل کوین‌ها ظاهرا قادر هستند بین فراهم کنندگان نودهای عمومی شهر و دروازه‌های BSN پرداخت‌هایی فوری انجام دهند.

وی همچنین ادامه داد:

شبکه BSN در پایاپای کردن مبالغ و پرداخت مشارکت خواهد کرد. به عنوان نمونه، فراهم کنندگان نودهای عمومی شهری، منابع ابری را به BSN اختصاص می‌دهند و پرتال‌های BSN منابع خود را به توسعه دهندگان نهایی (End Developer) می‌فروشند. سپس بخشی از پولی که این دروازه دریافت می‌کند به فراهم کنندگان نود عمومی شهری پرداخت می‌شود که از طریق بانک‌ها با آن‌ها متصل هستیم.

طبق گفته‌های این مدیر، در این مرحله از این نوآوری هنوز تصمیم گرفته نشده که کدام استیبل کوین‌ها در این پروژه بزرگ مبتنی بر بلاکچین کشور چین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این نظرات کمی بعد از این اطلاعیه رسمی شعبه جهانی BSN مبنی بر عدم استفاده از هر ارز دیجیتال در این پروژه منتشر شد. توییتر شرکت BSN در ۱۱ آگوست اعلام کرد که این نوآوری امکان دارد استیبل کوین‌ها را به عنوان ابزاری برای پرداخت روی شبکه BSN یکپارچه کند.

BSN همچنین اضافه کرد که این پروژه یک پلتفرم بلاکچین نیست و هرگز ارز دیجیتال خود را صادر نخواهد کرد. توسعه دهندگان آن توضیح دادند که نمی‌توان BSN خرید بلکه فقط می‌توان سرویس‌های BSN را خریداری کرد.

طبق گفته‌های هه، BSN برای پروژه مالی پول دیجیتال چین یعنی یوان دیجیتال مناسب خواهد بود. این پروژه که با نام پرداخت الکترونیکی پول دیجیتال یا DCEP نیز شناخته می‌شود، توسط بانک مرکزی چین با نام بانک خلق چین (PBoC) پشتیبانی می‌شود.

از آن جایی که یوان دیجیتال هنوز مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین نیست، می‌تواند از زیرساخت BSN استفاده کند. هه می‌گوید:

اگر برخی از بانک‌های تجاری از بلاکچین برای پرداخت یا گردش مالی  DCEP استفاده کنند، از آن جایی که ما در سراسر چین PCN داریم، BSN‌ بهترین زیرساخت برای این کار است. ما با بانک‌های تجاری مختلفی به صورت نزدیک در این مورد در حال تعامل هستیم.

ییفان هه تنها کسی نیست که اعلام می‌کند پول دیجیتال بانک مرکزی چین می‌تواند به نوعی در پروژه BSN مشارکت داشته باشد. اسکای گوو، مدیر عامل شرکت سایفریوم (Cypherirum) که با این بلاکچین چینی مشارکت دارد، به کوین تلگراف اعلام کرده که یوان دیجیتال می‌تواند در BSN مورد استفاده قرار بگیرد اما در حال حاضر این مسئله به اندازه کافی روشن نیست.

گوو همچنین اشاره می‌کند که یوان دیجیتال روی پرداخت‌های خرد تمرکز دارد و این در حالی است که BSN  موارد استفاده‌ای (Usecase) برای تکنولوژی بلاکچین درست می‌کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا