اخبار خارجی

چین ارز دیجیتال یوان را در دو شهر مهم خود آزمایش می کند!

گزارش های اخیر حاکی از آن هستند که کشور چین در حال برنامه ریزی برای اجرای اولین آزمایش واقعی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود است.

طبق گزارش خبرگزاری کایجینگ (Caijing) در تاریخ ۹ دسامبر، اجرای اولیه CBDC برای شهر شنژن و احتمالا شهر سوژو تا قبل از انتهای سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده است.

بانک های حاضر در “رقابت اسب دوانی” ارز دیجیتال

چهار بانک و شرکت های اقتصادی مهم نظیر چاینا تلکام (China Telecom) تحت نظارت بانک مرکزی چین، پرداخت های ارز دیجیتال را آزمایش خواهند کرد.

کایجینگ در این خصوص بیان کرد:

یکی از اقدامات، انتخاب منطقی منطقه مورد نظر، سناریو و محدوده خدمات دهی برای آزمایش اولیه و هم چنین معرفی و تبلیغ کاربرهای ارز فیات دیجیتال خواهد بود.

در ادامه آمده است:

در مقایسه با مرحله آزمایشی قبل، این بار ارز دیجیتال قانونی بانک مرکزی خارج از سیستم بانک مرکزی و در شرایط واقعی نظیر حمل و نقل، آموزش و خدمات درمانی آزمایش خواهد شد و به دست کاربران نهایی می‌رسد.

در شنژن، بانک خلق چین بانک ها را به “رقابت اسب دوانی” تشویق می‌کند. این اصطلاح بدان معنا است که هر بانکی به صورت متفاوت، ارز دیجیتال مورد نظر را مدیریت خواهد کرد و در زمینه ارائه مدل بهتر برای پذیرش گسترده آن با یکدیگر رقابت می‌کنند.

هم چنین بیان شده است که سایر مناطق در این آزمایش می‌توانند حضور داشته باشند اما جزییات دقیق آن مشخص نشده است.

پیروزی بانک خلق چین در رقابت جهانی

این موضوع باعث خواهد شد که بانک خلق چین به اولین بانک مرکزی جهان تبدیل شود که ارز دیجیتال صادر می‌کند و بر تلاش های چین در خصوص پذیرش فناوری مالی در سال جاری تاکید می‌کند.

طبق گزارش کوین تلگراف، این ارز چندین سال در حال توسعه بوده است و هنگامی که دولت چین به طور رسمی استفاده از فناوری بلاک چین را تایید کرد در مراحل پیشرفته قرار داشته است.

انتقادها از برنامه های CBDC هم‌چنان ادامه دارد و تحلیل ها به قابلیت مشارکت و همکاری به عنوان نقاط ضعف بالقوه این برنامه اشاره می‌کنند.

هفته گذشته، کوین تلگراف زیر مجموعه مختص به رویدادهای کشور چین به اسم کوین تلگراف چاینا (Cointelegraph China) افتتاح کرد تا خبرهای مرتبط با کشور چین را پوشش دهد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا