اخبار خارجی

رتبه بندی موسسه تحقیقات چین : EOS مقام اول و بیت کوین چهاردهم!!

موسسه تحقیقاتی بلاک چین که توسط مرکز توسعه صنایع و اطلاعات چین (CCID) اداره می‌شود، هفدهمین شاخص ارزیابی فناوری زنجیره عمومی را در تاریخ ۱۰ آوریل منتشر کرد. در این شاخص، ۳۷ مورد از پر استفاده ترین بلاک چین های عمومی تحت ۳ مشخصه متفاوت ارزیابی و رتبه بندی شدند. این سه مشخصه عبارتند از فناوری پایه، کاربرد و خلاقیت. رتبه بندی پروژه ها بر اساس امتیاز کسب شده توسط آنها در این سه بخش انجام شد.

طبق شاخص اخیرا منتشر شده، پروژه EOS بهترین عملکرد را در بین پروژه های بلاک چین داشته است، در حالی که بیت کوین پر استفاده ترین بلاک چین بوده است و از نظر عملکرد با ۳ پله سقوط به رتبه ۱۴ رسیده است.

کاهش سرعت ارزیابی به دلیل شیوع ویروس کرونا

اگرچه شاخص کلی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار نگرفته است اما سرعت به روزرسانی رتبه و ارزیابی بلاک چین ها کاهش یافته است. همانند رتبه بندی قبلی، EOS، ترون و اتریوم سه رتبه اول این فهرست را نیز بار دیگر به خود اختصاص داده اند. هرچند بر اساس شاخص فناوری پایه، ترون و IOST پس از EOS در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

از نظر شاخص کاربرد نیز اتریوم در رتبه اول و ترون، نبیولاز (Nebulas) و Xiaoyi در رتبه های بعدی قرار دارند. بیشترین امتیاز در شاخص خلاقیت را به ترتیب بیت کوین، EOS و اتریوم را کسب کردند.

عملکرد کلی

بیت شیرز (BitShares) بهترین عملکرد کلی را در بین پروژه ها داشته و با ۱۱ پله صعود به رتبه سیزدهم رسیده است. بیگ زیرو (Big Zero)، دش و نش چین (NashChain) نیز شاهد بهبود چشمگیری در رتبه های خود بودند و به ترتیب ۶، ۵ و ۴ پله صعود داشته‌اند. شاخص کلی فناوری پایه نیز نسبت به شاخص قبلی اندکی کاهش داشته است، در حالی که شاخص های کاربرد و خلاقیت با اندکی افزایش مواجه بوده‌اند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا