اخبار عمومی

غیر رسمی: سیرکل قصد دارد در سال ۲۰۲۴ به یک شرکت سهامی عام تبدیل شود

بر اساس گزارشی از بلومبرگ، شرکت سیرکل (Circle)، صادرکننده استیبل کوین USDC قصد دارد در سال ۲۰۲۴ با یک عرضه اولیه عمومی (IPO)، به یک شرکت سهامی عام تبدیل شود.

به نقل از دبلاک، بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس گزارش داد شرکت سیرکل با مشاوران خود در رابطه با عرضه اولیه عمومی (IPO) احتمالی صحبت کرده است. اگرچه هنوز مشخص نیست ارزش این شرکت در زمان عرضه اولیه چقدر خواهد بود، اما در سال ۲۰۲۲ که سیرکل قصد داشت به یک شرکت سهامی عام تبدیل شود، ۹ میلیارد دلار ارزش داشت.

در سال ۲۰۲۱، سیرکل طی توافقی تصمیم داشت تا از طریق ادغام با یک شرکت ابزاری با هدف خاص تملک (SPAC) با نام کُنکورد اکیوزیشن (Concord Acquisition Corp) به یک شرکت سهامی عام تبدیل شود که این امر محقق نشد.

یکی از نمایندگان شرکت سیرکل به بلومبرگ گفت:

تبدیل شدن به یک شرکت سهامی عام در آمریکا همیشه بخشی از خواسته‌های استراتژیک شرکت سیرکل بوده است. ما در مورد شایعات اظهارنظر نمی‌کنیم.

از جمله سرمایه‌گذاران و حامیان مالی شرکت سیرکل می‌توان به غول‌های بزرگی از جمله گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، فیدلیتی (Fidelity) و بلک راک (Blackrock) اشاره کرد. مارکت کپ USDC پیش از این در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۵۶ میلیارد دلار بود، اما ریزش شدیدی را تجربه کرد و اکنون به ۲۴ میلیارد دلار رسیده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا