اخبار خارجی

خوش‌بینی ۲ غول بانکی آمریکا در مورد پایان بحران نقدینگی بازار کریپتو

بانک آمریکایی سیتی بانک (Citi Bank) اعلام کرد که مطابق برآورد آن‌ها بحران نقدینگی در فضای رمزارزها رو به پایان است و به علت حجم پایین مارکت رمزارزها بازگشت این بازار به سادگی صورت می‌گیرد. در همین حال مدیرعامل سیلورگیت نیز همچنان در درازمدت نسبت به بیت کوین ابراز خوش‌بینی کرد و اعلام کرد امکان دارد ممکن است بازار خرسی کنونی مدتی بیشتر به طول انجامد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیتکوینیست، پس از ماجرای سقوط ترا بی‌اعتمادی به فضای کریپتو به اوج خود رسید. این موضوع با کاهش بیش از ۵۰٪ قیمت بیت کوین همراه شد و بحران نقدینگی را در فضای دیفای، صندوق‌های ETF و کل مارکت رمزارزها به وجود آورد. نشانه‌های آن نیز ورشکستگی پلتفرم‌های دیفای و بازخرید بیش از ۱۰ میلیارد توکن استیبل کوین تتر (USDT) بود که نگرانی بابت دی‌پگ شدن مهم‌ترین استیبل کوین بازار به وجود آورده بود.

سیتی بانک اعتقاد دارد که حجم کل بازار کریپتو آنقدر کوچک است که بحران در این بازار نمی‌تواند به مکانیسم‌های مالی و بانکی آمریکا سرایت کند اما می‌تواند روی احساسات سرمایه‌گذاران تاثیرگذار باشد و به همین دلیل بازگشت بازار کریپتو به روزهای خوب خود نیز به اندازه سایر بازارهای سنتی و بزرگ دشوار نیست. اما سوال اساسی اینجاست که زمان این بازگشت بازار که سیتی بانک آن را راحت توصیف می‌کند رسیده است؟

آلان لین (Alan Lane) مدیرعامل بانک امریکایی سیلورگیت (Silvergate) در این خصوص اظهار کرده که بازار خرسی رمزارزها ممکن است تا چند فصل (بازه ۳ ماهه) ادامه پیدا کند و آن هم به دلیل شرایط رکود تورمی در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا است. لین اما در بلند مدت همچنان نسبت به برنامه وام‌دهی سیلورگیت مرتبط با بیت کوین خوش‌بین است. سیلورگیت در همین راستا اخیرا مبلغ ۲۰۵ میلیون دلار را به شرکت مایکرواستراتژی وام داد تا بتواند مقادیر بیشتری بیت کوین بخرد.

به گفته مدیرعامل سیلورگیت بازار خرسی کنونی در واقع آزمایشی برای این بانک بود تا از برنامه خود در شرایط پرنوسان بازار نزولی محافظت کند و خود را ایمن نگه دارد.

  • اهمیت خوش‌بینی بانک‌های مطرح آمریکا نسبت به آینده کریپتو چیست؟

این اظهارنظرها بیش از آن که از جنبه پیش‌بینی بازار اهمیت داشته باشد در بحث تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی موثر هستند. زیرا بسیاری از سرمایه‌گذاران با آگاهی از نظرات مثبت نهادهای مهم مالی آمریکا در مورد بازار رمزارزها به آینده این بازار امیدوار می‌شوند. تغییر احساسات سرمایه‌گذاران در درازمدت می‌تواند عاملی برای رونق گرفت بازار بیت کوین و سایر رمزارزها شود.

منبع
bitcoinistcoindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا