اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

بازار CME معاملات آتی بیت کوین و اتر بر حسب یورو را عرضه می‌کند

بازار اوراق مشتقه CME Group معاملات آتی بیت کوین و اتر بر حسب یورو را عرضه کرده است. طبق اطلاعات CryptoComparre، بازار اوراق مشتقه ۶۹٪ از کل حجم معاملات کریپتو در ماه جولای و ۶۶٪ از حجم معاملات کریپتو در ماه ژوئن را به خود اختصاص داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، بورس کالای شیکاگو (CME) بازار معاملات آتی بیت کوین و اتر بر پایه یورو را راه‌اندازی کرده است. عرضه این محصولات ابتدا در اوایل ماه جاری اعلام شد و هدف از عرضه این معاملات توسط CME، تکمیل معاملات آتی بر پایه دلار است که در سال ۲۰۲۱ عرضه شدند.

در بیانیه روز دوشنبه CME گفته شده است:

قراردادهای معاملات آتی بیت کوین و اتر بر حسب یورو به منظور تکمیل قراردادهای آتی این رمزارزها بر حسب دلار برنامه‌ریزی شده‌اند و حجم هر قرارداد نیز ۵ بیت کوین و ۵۰ اتر است. این قراردادهای جدید به صورت نقدی تسویه خواهند شد و بر اساس نرخ مرجع بیت کوین به یورو و اتر به یورو در CME خواهند بود. نرخ‌های مرجع به صورت نرخ‌های یک روزه قیمت بیت کوین و اتر بر حسب یورو هستند.

اگرچه در بحبوحه ریزش قیمت رمزارزها، حجم معاملات اوراق مشتقه نیز کاهش یافته است، اما طبق اطلاعات CryptoComparre معاملات اوراق مشتقه رمزارز در صرافی‌های متمرکز در ماه جولای نسبت به ماه ژوئن ۱۳٪ افزایش یافته و به بیش از ۳ تریلیون دلار رسیده است. بازار اوراق مشتقه در ماه جولای و ژوئن به ترتیب ۶۹٪ و ۶۶٪ از کل حجم معاملات کریپتو را به خود اختصاص داده است.

طبق اطلاعات Block Research، حجم معاملات معاملات آتی بیت کوین در CME معادل با ۳۸ میلیارد دلار بوده که کاهش چشمگیری نسبت به رکورد ۱۰۸ میلیارد دلاری خود داشته است.

حجم معاملات آتی بیت کوین OI و CME
حجم معاملا‌ت آتی بیت کوین OI و CME

حجم معاملات آتی اتر CME در ماه جولای نیز تقریبا به ۱۶ میلیارد دلار رسیده است. طبق اطلاعات Data Dashboard حجم معاملات آتی اتر CME در ماه نوامبر بیش از ۳۴ میلیارد دلار بوده است.

حجم معاملات آتی اتریوم OI و CME
حجم معاملا‌ت آتی اتریوم OI و CME

منبع
theblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا