متوسط مقالات

۳ چیزی که باید هر سرمایه‌گذار ارز دیجیتال در مورد معاملات آتی بیت کوین بداند!

معاملات آتی بیت کوین در ظاهر ساده به نظر می‌رسند، اما در واقع کارمزد‌ها و هزینه‌های زیادی در این میان مطرح است که بی توجهی به آنها مشکل ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این کارمزد‌ها، سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال (cryptocurrency) باید از نرخ وجوهی که در بسیاری از صرافی‌ها بر آن مالیات تعلق می‌گیرد و بسیاری از چیز‌های دیگر آگاه شوند. هر تریدر فضای بلاک چین و ارز دیجیتال در معاملات آتی بیت کوین باید به سه نکته زیر توجه داشته باشد.

اطلاعات در مورد نرخ وجوه سرمایه‌گذاری در صرافی‌های ارز دیجیتال

ارز دیجیتال معاملات آتی بیت کوین لوریج معاملات مارجین کراس مارجین

تعدادی هزینه مخفی در معاملات آتی بیت کوین وجود دارد که اساسی‌ترین آنها نرخ وجوه سرمایه‌گذاری است که در مورد همه قرارداد‌های آتی دائمی اعمال می‌شود. این ابزار‌ها با نام سواپ‌های دائمی (perpetual swaps) معروفند و چنین کارمزد‌هایی در هر صرافی اعمال می‌شود.

این نرخ ممکن است به تریدر‌های کوتاه مدت مربوط نباشد زیرا هر ۸ ساعت یکبار اعمال می‌شود. این نرخ به ندرت از ۰.۲۰ درصد تجاوز می‌کند. اما این برای یک سرمایه‌گذار بلند مدت ارز دیجیتال حدود ۲۰ درصد در ماه می‌شود که مبلغ زیادی است. این کارمزد متغیر است زیرا تقاضا برای لوریج (leverage) تغییر می‌کند.

همچنان که در جدول بالا نشان داده شده است، اعداد مثبت نشان می‌دهند که خریداران این کارمزد را به فروشندگان می‌پردازند. عکس این قضیه وقتی صادق است که این نرخ منفی باشند.

به مقادیر لوریج شده کارمزد‌هایی تعلق می‌گیرد

بسیاری از تریدر‌های تازه‌کار ارز دیجیتال کارمزد‌ها را نادیده می‌گیرند و آنها را خیلی کم می‌دانند اما توجه داشته باشید که این کارمزد‌ها پیشاپیش و بر اساس لوریج و مقدار معامله شده گرفته می‌شوند.

علاوه بر اینها، کارمزد‌های دیگری مانند کارمزد سفارش‌گذار و کارمزد گیرنده سفارش نیز وجود دارند که باید مورد توجه قرار گیرند.

در معاملات آتی بیت کوین و ارز دیجیتال کارمزد‌های دیگری هم وجود دارد که می‌توان از این میان به کارمزدی اشاره کرد که برای پوشش نقدینگی احتمالی اعمال می‌شود. البته می‌شود که سفارش‌ها را با قیمت بازار اجرا نکرد و از اعمال بسیاری از این کارمزد‌ها جلوگیری کرد.

کارمزد‌های سفارش‌گذاری نیز بر نتیجه تاثیر خواهند گذاشت

ارز دیجیتال معاملات آتی بیت کوین لوریج معاملات مارجین کراس مارجین

در شکل بالا می‌بینیم که سفارشی برای خرید ۹۴۰۰ دلار تتر گذاشته شده است که کارمزد سفارش‌گذار بر آن تعلق می‌گیرد. از طرف دیگر، فروش در ۹۴۶۰ دلار نیز باعث تحمیل کارمزد گیرنده سفارش می‌شود.

در بسیاری از صرافی‌های معاملات آتی بیت کوین و ارز دیجیتال، کارمزد منفی برای سفارش‌گذار ارائه داده می‌شود که این یعنی کاربران از ترید کردن پول کسب می‌کنند. اگرچه این استراتژی ممکن است برای سرمایه‌گذاران خونسرد و آگاه کار کند اما تصور پول رایگان برای بسیاری از تریدر‌ها مضر است.

به محض اینکه سفارشی گذاشته می‌شود، کل کاربران از آن آگاه می‌شوند. اگر خریداران کافی در یک سطح خاص موجود باشد، سفارش‌گذاران احتمالا آن را اسکالپ (scalp) می‌کنند و سفارش‌ها را چند سنت بالاتر می‌گذارند.

اگرچه یک سفارش خاص ممکن است به تنهایی باعث شروع چنین فعالیتی نشود، اما استراتژی‌های ترید الگوریتمی بر فعالیت‌های گروهی نظارت دارند. از طریق سفارش‌های اجرایی بازار، افراد در نهایت کارمزد بیشتری می‌دهند اما از خرید ۱۰ دلار یا ۱۰۰ دلار بالاتر برای از دست دادن قیمت خبری نیست.

چگونه از کارمزد‌های سفارش‌گذار در معاملات آتی بیت کوین نفع برد؟

برای تریدر‌های ارز دیجیتال که در چارچوب زمانی بیش از یک هفته کار می‌کنند، منطقی‌تر این است که از پرداخت کارمزد‌ها اجتناب کنند. کارمزد منفی را می‌توان به عنوان انگیزه‌ای برای چسبیدن به اهداف، قرار دادن حد ضرر و سود کردن پیشاپیش دانست.

این استراتژی پیامد‌های مثبتی دارد. به عنوان مثال، دیگر فرد تمام روز قیمت‌ها را رصد نمی‌کند و این به تریدر کمک می‌کند که مطابق برنامه خود عمل کند.

کراس مارجین به عنوان یک استراتژی برتر

ارز دیجیتال معاملات آتی بیت کوین لوریج معاملات مارجین کراس مارجین

به دو روش می‌توان مارجین (margin) را مدیریت کرد، اگرچه تنظیمات پیش‌فرض به صورت کراس مارجین (cross margin) است.

در کراس مارجین، از کل مقدار واریز شده به عنوان وثیقه برای هر معامله استفاده می‌شود و موجودی را به صورتی درمی‌آورد که برای فرد بهترین باشد. این بهترین استراتژی برای تقریبا هر تریدر ارز دیجیتال است و مهم نیست که در این میان، این تریدر چقدر تجربه داشته باشد.

با انتخاب یک مارجین مجزا، تریدر قادر خواهد بود که بیشترین مقدار لوریج را برای هر قرارداد در معاملات آتی بیت کوین تنظیم کند. این تنظیمات باعث می‌شود که حد ضرر به صورت خودکار و سریع شروع شود. در این حالت، ترید به صورت خودکار انجام خواهد گرفت.

شما چه تجاربی در معاملات آتی بیت کوین و ارز دیجیتال دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cointelegraphbybit

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا