مبتدی آموزشبازی

معرفی بازی Pankito و آموزش کسب درآمد از آن

بازی‌های بلاکچینی همیشه طرفداران زیادی دارند و این بار بازی پانکیتو (Pankito) بر سر زبا‌ن‌ها افتاده است. پانکیتو بر مبنای «بازی برای کسب درآمد» ساخته شده است و بازیکنان را به استخراج الماس‌هایی به نام Gemkito تشویق می‌کند. در حال حاضر جم‌کیتوها ارزش واقعی ندارند و بازیکنان فقط به امید آینده، سرگرم استخراج و جمع‌آوری امتیازهای بازی پانکیتو هستند. با میهن بلاکچین همراه باشید تا ببینیم بازی پانکیتو چیست، نحوه کسب درآمد از بازی Pankito چگونه است و در انتها با توکن پانکیتو، تیم و شرکای این پروژه آشنا شویم.

نکات کلیدی

📌 پانکیتو یک بازی رایگان بلاکچینی از نوع بازی برای کسب درآمد است.
📌 بازیکنان پانکیتو برای صعود به مراحل بالاتر باید الماس‌های Gemkito را استخراج کنند.
📌 جم‌کیتو در حال حاضر ارزش پولی ندارد و هنوز سازندگان بازی برنامه‌های آینده خود را اعلام نکرده‌اند.
📌 بازی Pankito را می‌توان در رایانه و تلفن‌های همراه انجام داد.
📌 این بازی روی شبکه بایننس اسمارت چین ساخته شده و قرار است توکن پانکیتو (PA) در آینده راه‌اندازی شود.
📌 پانکیتو هنوز هیچ توکنی ندارد و جم‌کیتو‌ها فقط امتیازهای درون بازی هستند. 

بازی Pankito چیست؟

بازی پانکیتو چیست
منبع: Pankito.Com

پانکیتو (Pankito) یک بازی رایگان از جنس بازی‌های Play to Earn است و بازیکنان می‌توانند در این پلتفرم امپراتوری مجازی خودشان را بسازند. تیم پانکیتو ادعا می‌کند که قصد دارد با تلفیق فناوری بلاکچین، هوش مصنوعی و NFTها، هوش سرمایه‌گذاری بازیکنان را تقویت کند و در خلال بازی مدیریت ریسک و دارایی را آموزش دهد.

در بازی پانکیتو، سه کیتوورس (Kitoverse) وجود دارد که هر کدام جهانی مملو از فرصت‌های ماجراجویی هستند. در حال حاضر فقط اولین کیتوورس به نام بیس‌لند (Baseland) قابل‌دسترسی است و به چهار سطح مجزا تقسیم می‌شود. هر زمین‌ بیس‌لند شامل بلوک‌های متعددی است که زیر قطعه‌های چمن آن، الماس‌های جم‌کیتو (Gemkito) به‌طور تصادفی قرارگرفته‌اند. بازیکن در هر مرحله باید با کشف اسرارها و به‌کارگیری کارگرها (Farmer) و ابزارهای (Tools) موجود در زمین، جم‌کیتو‌ها را از طریق استخراج (Mine) به‌دست بیاورد. عملیات ماینینگ به‌سادگی با کلیک روی قطعات انجام می‌شود و حدود ۲۰ ثانیه طول می‌کشد. در هر محله باید مقدار مشخصی جم‌کیتو استخراج شود. زمانی‌که بازیکن به سطح ۳ برسد، می‌تواند با خرید آیتم‌ها از مارکت پانکیتو، زمین بازی خود را احیا کند و اینجاست که امکان استخراج جم‌کیتو به‌طور بی‌وقفه فراهم می‌شود.

آموزش نحوه بازی پانکیتو

پانکیتو رابط کاربر پسندی دارد و نحوه بازی بسیار ساده است. می‌توانید در رایانه یا گوشی‌های تلفن این بازی را انجام دهید. برای شروع وارد وبسایت پانکیتو شوید و روی گزینه “Play Game” کلیک کنید. اعداد و ارقامی که در این صفحه مشاهده می‌کنید، فرصت باقی‌مانده برای جمع‌آوری امتیاز را نشان می‌دهند.

نحوه بازی Pankito
منبع: Pankito.Com

حالا با کلیک روی “Register” مراحل ثبت‌نام در بازی پانکیتو را تکمیل کنید.

عضویت در بازی پانکیتو
منبع: Pankito.Com

برای عضویت در بازی Pankito به غیر از یک ایمیل، به اطلاعات دیگری نیاز ندارید. در این صفحه، بعد از ثبت ایمیل و انتخاب رمز عبور، تیک توافق با قوانین را بزنید و روی “Register” کلیک کنید. سپس کد ارسال‌شده به ایمیل‌تان را در کادر مربوطه وارد کنید.

نحوه ثبت نام در بازی پانکیتو
منبع: Pankito.Com

بعد از انتخاب یک نام کاربری، وارد صفحه بازی می‌شوید. در همان ابتدای کار، ۱۰۰ جم‌کیتو به عنوان تشویق به هر بازیکن اختصاص داده می‌شود. در انتهای صفحه پنج گزینه وجود دارد؛ ابتدا سراغ منوی “My Land” می‌رویم که بخش اصلی است و در ادامه به توضیح سایر گزینه‌ها می‌پردازیم.

بازی Pankito
منبع: Pankito.Com

۱. مای‌لند (MyLand)

با کلیک روی مای‌لند، وارد زمین بازی می‌شوید. مربع‌های سبزرنگ، همان بخش‌هایی هستند که جم‌کیتو‌ها به‌طور تصادفی زیر آن‌ها پنهان شده‌اند. با کلیک روی هر قطعه، عملیات استخراج شروع می‌شود و بعد از حدود ۲۰ ثانیه مشخص می‌شود که زیر این بلوک الماس وجود دارد یا نه.

به گزارش کاربران میهن بلاکچین، زمان استخراج بیشتر از ۲۰ ثانیه است و طبق گفته کاربران، فرآیند استخراج تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد

روی یکی از این مربع‌ها کلیک کنید و در پنجره نمایش‌داده شده فارمر و ابزار ماین را انتخاب کنید. فعلا فقط دو فارمر Gemlon و Pankito قابل‌ دسترس هستند که سرعت استخراج آن‌ها متفاوت است. قرار است در آینده فارمرهای Gemveil و KitoKnight هم به بازی اضافه می‌شوند. همچنین سه ابزار ماینینگ وجود دارد که قدرت ماین متفاوتی دارند. می‌توانید به‌طور رایگان از ابزارهای دست (Hand) و بیلچه (Shovel) استفاده کنید؛ اما برای ابزار سنگ‌شکن (Stonecracker) باید ۵۰۰ توکن‌ جم‌کیتو بپردازید. با ترکیبی از ابزار و فارمرهایی که در اختیار دارید، می‌توانید همزمان دو بلوک را ماین کنید. اینکه فارمر و ابزارها را چطور انتخاب کنید تا عملیات استخراج بهتری داشته باشید به استراتژی شخصی شما مربوط می‌شود. بازی به همین سادگی است و با کسب مقدار مشخصی جم‌کیتو، به مرحله بعد می‌روید.

آموزش کسب درآمد از بازی پانکیتو
منبع: Pankito.Com

۲. کیتوورس (Kitoverse)

منوی کیتوورس، مسیر صعود بازیکن بر حسب جم‌کیتوهای (GK) به‌دست آمده را در چهار سطح برنزی (۲۵,۰۰۰)، نقره‌ای (۴۰,۰۰۰)، طلایی (۱۰۰,۰۰۰) و پلاتینیوم (۱۲۵,۰۰۰) نشان می‌دهد.

مراحل بازی پانکیتو
منبع: Pankito.Com

۳. گاراژ (Garage)

هر بازیکن می‌تواند از منوی گاراژ برای دیگران کد دعوت ارسال کند و از این طریق امتیاز بازی Pankito را افزایش دهد. همچنین در این بخش می‌توانید تاریخچه ماین جم‌کیتو و فهرست فارمرهای برتر پانکیتو را مشاهده کنید.

کدهای دعوت بازی پانکیتو
منبع: Pankito.Com

۴. مارکت (Market)

در منوی مارکت هم می‌توانید بر حسب امتیازها و سطح بازی از آیتم‌های موجود در بخش فارمر، زمین و ابزار کمک بگیرید.

کسب امتیاز بازی Pankito
منبع: Pankito.Com

۵. تنظیمات (Setting)

در منوی تنظیمات هم می‌توانید اقداماتی مانند تغییر رمز عبور یا خروج از بازی را انجام دهید.

توکن پانکیتو

توکن پانکیتو (PA)
منبع: Pankito.Com

بازی پانکیتو روی شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) ساخته شده است. توکن پانکیتو با نماد PA شناخته می‌شود و عرضه کل آن ۱۰۰ میلیون واحد است. طبق توکنومیکس پانکیتو، نحوه توزیع توکن PA به شرح زیر است:

  • فروش خصوصی: ٪۲
  • مشاوران پروژه: ٪۵
  • توسعه‌دهندگان: ٪۵
  • بازاریابی: ٪۶
  • ایردراپ: ٪۸
  • فروش عمومی: ٪۱۰
  • تیم: ٪۱۹
  • جامعه: ٪۴۵

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه می‌توانید توییتر پانکیتو را دنبال کنید.

تیم پانکیتو

تیم بازی پانکیتو
منبع: Pankito.Com

بازی پانکیتو توسط یک تیم جوان و خلاق در آسیا متولد شده است که هدف خود را از این پروژه تلفیق تفکر استراتژیک و سواد مالی با یک بازی بلاکچینی معرفی می‌کنند. تیم پانکیتو تاکنون در رویدادهایی نظیر همایش بلاکچین اکونومی استانبول، گردهمایی جهانی گیمینگ در شهر لندن و فستیوال بازی دوبی شرکت کرده است.

شرکای پانکیتو

شرکای پروژه پانکیتو
منبع: Pankito.Com

سازندگان بازی Pankito اعلام کرده‌اند که با چند نهاد بزرگ همکاری دارند که از جمله آن‌ها، شرکت‌های نام‌آشنایی مانند یاهو، بلومبرگ، دیجیتال ژورنال، کوین تلگراف و دپ‌رادار هستند.

جمع‌بندی

پانکیتو (Pankito) یک بازی رایگان از گروه بازی‌های P2E است. این بازی روی شبکه BSC ساخته شده است و قرار است توکن پانکیتو (PA) در آینده عرضه شود. این بازی از طریق کلیک روی قطعات زمین و استخراج الماس‌ها انجام می‌شود. جم‌کیتو‌ها صرفا امتیاز محسوب می‌شوند و ارزش پولی ندارند. بنابراین بهتر است فعلا با دید کسب امتیاز بیشتر، بازی را دنبال کنید؛ در این صورت اگر در آینده با منفعت مالی هم همراه شد، بی‌نصیب نخواهید ماند. تاکید می‌کنم که پانکیتو هنوز هیچ توکنی منتشر نکرده است و باید مراقب افراد سودجو باشید. آیا شما بازی پانکیتو را تجربه کرده‌اید؟ نظر شما در مورد این بازی و آینده آن چیست؟

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ

بازی پانکیتو چیست؟

پانکیتو یک بازی بلاکچینی رایگان از گروه «بازی برای کسب درآمد» است.

نحوه کسب درآمد از بازی پانکیتو چگونه است؟

فعلا هر بازیکن با استخراج الماس‌های جم‌کیتو فقط امتیاز به‌دست می‌آورد و ممکن است در آینده به بازیکنان پاداش تعلق بگیرد.

آیا جم‌کیتوهای پانکیتو ارزش پولی دارند؟

خیر، در حال حاضر الماس‌های Gemkito فاقد ارزش واقعی هستند.

منبع
mihanblockchain.com

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
12 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا