اخبار آلتکوین

سیگنال صعودی آلت کوین‌ها؛ آیا آلت سیزن نزدیک است؟

به دنبال انجام شدن هاوینگ چهارم بیت کوین، این ارز دیجیتال در روزهای اخیر در تلاش است تا حمایت ۶۴٬۸۰۰ دلاری خود را حفظ کند. همزمان با روند تقریبا راکد بیت کوین در روزهای اخیر، آلت کوین‌ها به رهبری میم کوین‌ها و ارزهای شبکه‌های لایه ۱، عملکردی بهتر از پادشاه ارزهای دیجیتال به نمایش گذاشته‌اند، اتفاقی که باعث شده بار دیگر زمزمه‌های مبنی بر وقوع آلت سیزن در جامعه رمزارزها مطرح شود.

به گزارش میهن بلاکچین، آلت سیزن یا فصل آلت کوین‌ها به فازی در بازار کریپتو گفته می‌شود که در آن، قیمت آلت کوین‌ها به طور چشمگیری افزایش می‌یابد و عملکردی بهتر از بیت کوین به نمایش می‌گذارند.

آیا آلت سیزن نزدیک است؟

تحلیلگری با نام مستعار ماستش (Moustache) معتقد است مارکت کپ کلی آلت کوین‌ها (TOTAL2) در حال حاضر فازهای اصلاحی ABC الگوی وایکوف (Wyckoff) را تکمیل کرده و برای صعود آماده می‌شود. به عقیده این تحلیلگر، چنین اتفاقی سیگنالی برای وقوع آلت سیزن است.

نمودار مارکت کپ آلت کوین‌ها - منبع: Moustache
نمودار مارکت کپ آلت کوین‌ها – منبع: Moustache

وی پیش از این نیز در توییت دیگری مدعی شده بود مارکت کپ کلی آلت کوین‌ها الگوی وج نزولی (falling wedge) در تایم فریم ۱ ماهه را به بالا شکسته است. این اتفاق پیش‌تر نیز در چرخه سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ رخ داده بود و در صورت تکرار تاریخ می‌تواند به عملکرد قابل توجه آلت کوین‌ها منجر شود.

توییت ماستش
منبع: X

لارک دیویس (Lark Davis)، دیگر تحلیلگر بازار کریپتو نیز در توییتی از بازپس گیری میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه توسط مارکت کپ آلت کوین‌ها خبر داده است. اگرچه TOTAL2 پس از آغاز معاملات امروز بازارهای وال استریت به زیر این حمایت کلیدی سقوط کرد، دیویس معتقد است شاخص مکدی (MACD) یک تقاطع صعودی تشکیل داده که از صعود احتمالی آلت کوین‌ها خبر می‌دهد.

وی در این رابطه می‌گوید:

شاهد تقاطع صعودی شاخص مکدی هستیم، این یعنی ممکن است در آستانه اتفاقی بزرگ قرار داشته باشیم.

نمودار مارکت کپ آلت کوین‌ها - منبع: TradingView
نمودار مارکت کپ آلت کوین‌ها – منبع: TradingView

گروهی دیگر از تحلیلگران: هنوز تا آلت سیزن زمان زیادی باقی مانده است

علیرغم پیش‌بینی‌های صعودی برخی از تحلیلگران نسبت به وقوع قریب الوقوع آلت سیزن، گروهی دیگر از تحلیلگران معتقدند هنوز تا آلت سیزن فاصله زیادی باقی مانده است.

دن کریپتو تریدز (Daan Crypto Trades)، تحلیلگر معروف بازار می‌گوید احساسات کلی سرمایه‌گذاران در رابطه با آلت کوین‌ها چندان مساعد نیست. وی در توییتی در این باره نوشته است:

مردم نسبت به اینکه آلت سیزن اصلا اتفاق بیفتد بدبین شده‌اند.

علاوه بر این، شاخص آلت سیزن که توسط شرکت بلاکچین سنتر (Blockchain Center) توسعه یافته نشان می‌دهد هنوز فصل آلت کوین‌ها فرا نرسیده است. بر اساس این شاخص، اگر ۷۵٪ از آلت کوین‌های برتر بازار در طول ۹۰ روز عملکردی بهتر از بیت کوین داشته باشند، می‌توان با قطعیت گفت آلت سیزن فرا رسیده است.

شاخص آلت سیزن - منبع: Blockchain Center
شاخص آلت سیزن – منبع: Blockchain Center

در حال حاضر شاخص آلت سیزن نشان می‌دهد تنها ۴۱٪ از ۵۰ آلت کوین برتر، طی ۹۰ روز اخیر نسبت به بیت کوین رشد بیشتری را تجربه کرده‌اند. این یعنی هنوز تا آلت سیزن و رشد چشمگیر آلت کوین‌ها فاصله زیادی داریم.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا