تحلیل اقتصادیاخبار بیت کوین

داده‌های تولید ناخالص داخلی (GDP) منتشر شد؛ واکنش قیمت بیت کوین چه بود؟

دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) امروز اولین برآورد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) را برای دوره ژانویه تا ماه مارس منتشر کرد.

به گزارش میهن بلاکچین، پس از انتشار آمارها، تولید ناخالص داخلی ۱.۶٪ اعلام شد. طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رفت این گزارش پس از رشد سالانه ۳.۴٪ در سه ماهه قبل، رشد اقتصادی ۲.۵٪ را نشان دهد.

داده‌های GDP و آمار بیکاری کمتر از پیش‌بینی‌ها

داده‌های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) کمتر از پیش‌بینی‌ها (۲.۵٪) و ۱.۶٪ که نشان‌دهنده افزایش فشارهای تورمی است که می‌تواند کاتالیزوری برای عملکرد منفی دارایی‌های پرریسک مانند بیت کوین باشد. همچنین، مطالبات اولیه و ادامه‌دار بیکاری به ترتیب ۲۰۷٬۰۰۰ و ۱٬۷۸۱٬۰۰۰ اعلام شد.

قیمت بیت کوین همانطور که از نمودار زیر مشخص است، در واکنش به این گزارش با کاهش قیمت روبرو شد.

نمودار ۱۵ دقیقه‌ای قیمت بیت کوین
نمودار ۱۵ دقیقه‌ای قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

یکی از عوامل اصلی تاثیرگذار بر تحرکات بازار، چشم انداز در حال تحول اقتصاد کلان است، به ویژه در مورد نرخ بهره و انتظارات تورمی ایالات متحده. در ابتدای سال، بازار پیش بینی تسهیلات پولی تهاجمی توسط فدرال رزرو را داشت. با این حال، بر اساس داده‌های اخیر و سیگنال‌های فدرال رزرو، احساسات به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

این هفته، همه نگاه‌ها به انتشار شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) برای ماه مارس معطوف شده است. PCE معیار ترجیح فدرال رزرو برای تورم در روز جمعه ۲۶ آوریل در ساعت ۱۶:۰۰ به وقت تهران اعلام خواهد شد. تا آن زمان، بازار احتمالا شاهد نوساناتی خواهد بود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا