۵ روش مهم برای مدیریت ریسک (risk management) که باید بدانید!

همچنان که افراد مسن تر می شوند، با ریسک های سلامتی بیشتری مواجه می شوند. مدیریت این ریسک ها نیازمند شناسایی، ارزیابی و کنترل آنها است. مدیریت ریسک در دراز مدت تاثیرگذار خواهد بوذ. مدیریت ریسک در حیطه های دیگری مانند سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال نیز بسیار مفید است. در این نوشتار، به بحث در مورد ۵ روش اساسی برای مدیریت ریسک پرداخته می شود.

اجتناب

اجتناب روشی برای کاهش ریسک است. مشارکت نکردن در فعالیت های مخاطره آمیز، روش خوبی برای کم کردن ریسک می باشد. اجازه دهید به همان مثال سلامتی برگردیم، افرادی که سیگار می کشند و در این فعالیت پر مخاطره شرکت می کنند، در معرض ریسک سلامتی بیشتری قرار دارند. گزارش ها حاکی از آن هستند که مصرف سیگار خطر ابتلا به سرطان ریه را بسیار افزایش می دهد. از این قضیه می توان در فضای بیت کوین و بلاک چین هم استفاده کرد و با شرکت نکردن در فعالیت های خطرناک، تا حدود زیادی ریسک را کاهش داد.

پذیرش ریسک 

مدیریت ریسک

پذیرش ریسک اقدام بسیار مهمی می باشد و معمولا شامل هزینه های اضافی است. به همان مثال سلامتی برگردیم، فردی که برای بیمه تکمیلی هزینه می کند و به پیش بینی احتمالات در آینده می پردازد، در موقع رویارویی با ریسک، راحت تر می تواند آن را مدیریت کند. در فضای کریپتو نیز چنین است و هزینه کردن برای کیف پول های سخت افزاری و تجهیزات امنیتی برای مدیریت ریسک در آینده بسیار مفید خواهد بود.

اشتراک

اشتراک ریسک اقدام مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد. در مثال سلامتی، اشتراک ریسک در این فضا از طریق مزایای متمرکز بر کارفرما اعمال می شود. در این حالت، ریسک در میان شرکت و کارمندان به اشتراک گذاشته می شود. طبیعتا در فضای سرمایه گذاری نیز اشتراک ریسک و کار گروهی بسیار موثر می باشد.

انتقال

استفاده از بیمه سلامت مثالی از انتقال ریسک است. در این حالت، فرد تقریبا همه ریسک را به بیمه گر واگذار می نماید و بیمه گر در قبال دریافت مبلغی، این مسئولیت را می پذیرد. بیمه کننده و بیمه شونده سندی را امضا می کنند و به موجب آن قراردادی را مابین خود تنظیم می کنند. بیمه کننده استراتژی های لازم برای مقابله با ریسک را می سنجد و با توجه به آن، مبلغی را برای دریافت تعیین می کند. در فضای ترید و سرمایه گذاری نیز چنین استراتژی هایی بسیار مفید می باشد و به مدیریت ریسک کمک شایان توجه ای خواهند کرد.

پیشگیری از ضرر و کم کردن آن

این روش به حذف کامل ریسک نمی پردازد بلکه آن را کاهش می دهد. این روش متمرکز بر کنترل ضرر و جلوگیری از گسترش بیشتر آن است. انجام اقدامات پیشگیرانه در حوزه سلامت را می توان به عنوان مثالی از این روش دانست. بیمه گر سلامت به انجام این گونه امور بسیار اهمیت می دهد و سرویس هایی جانبی را برای بیمه شدگان فراهم می آورد. از این گونه سرویس ها می توان کمک به پرداخت شهریه باشگاه و یا انجام معاینات عمومی سالیانه را نام برد. این گونه اقدامات به بیمه کننده کمک می کند که در دراز مدت هزینه کمتری بکند. این روش در زمینه سرمایه گذاری در فضای کریپتو هم بسیار مفید است و انجام اقدامات پیشگیرانه مانند نگهداری نکردن وجوه خود در صرافی ها، می تواند تا حدود زیادی از ریسک ها بکاهد. شما چه فکر می کنید؟ منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.


54321
امتیاز 2.8 از 4 رای

منبع investopedia
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر