اخبار اتریوم

افزایش تمایل معامله‌گران حرفه‌ای از بیت کوین به اتریوم؛ آیا به زودی نوبت به آلت کوین‌ها می‌رسد؟

در حالی که در هفته‌های اخیر قیمت بیت کوین به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده و به ۴۴٬۰۰۰ دلار رسیده است، داده‌های بازار مشتقات نشان می‌دهد توجه معامله‌گران به اتریوم جلب شده است؛ سیگنالی که از افزایش احتمالی قیمت این ارز دیجیتال در هفته‌های آتی خبر می‌دهد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

قیمت بیت کوین در سه‌ماه گذشته بیش از ۶۰٪ افزایش یافته است و اتریوم در همین بازه تنها ۳۵٪ رشد کرده است. با این حال، داده‌های بازار مشتقات نشان می‌دهد در حال حاضر میزان سرمایه‌ای که به سمت قراردادهای آتی اتریوم سرازیر شده از قراردادهای آتی بیت کوین فراتر رفته است.

بر اساس داده‌های پلتفرم ولو دیتا (Velo Data)، سود باز ضمنی قراردادهای آتی اتریوم در بورس کالای شیکاگو (CME) ۳۰٪ افزایش یافته و به ۷۱۱ میلیون دلار رسیده است؛ در حالی که این معیار برای قراردادهای آتی بیت کوین تنها ۱۹٪ افزایش یافته و از ۴.۹ میلیارد دلار عبور کرده است. شایان ذکر است هر قرارداد آتی استاندارد CME برای اتریوم شامل ۵۰ واحد از این ارز است در حالی که قراردادهای آتی استاندارد بیت کوین معادل ۵ واحد BTC هستند.

اسپرد مثبت بین قیمت قراردادهای آتی اتریوم و بیت کوین نیز همین روند را نشان می‌دهد. بر اساس گزارش ریفلکسیویتی ریسرچ (Reflexivity Research)، اوایل این هفته پریمیوم قراردادهای آتی اتریوم در مقایسه با بیت کوین ۵٪ بالاتر بوده است.

در این گزارش آمده است:

مبنای معاملات آتی (که نشان‌دهنده تفاوت بین قیمت اسپات و آتی است) برای اتریوم از ۲۰٪ فراتر رفته و نسبت به بیت کوین ۵٪ بالاتر است.

به گفته تحلیلگران این شرکت، چنین اتفاقی را می‌توان نشانه‌ای مبنی بر انتظار بازار برای تایید ETF اتریوم تلقی کرد.

مبنای معاملات آتی قراردادهای فیوچرز اتریوم - منبع: Velo Data
مبنای معاملات آتی قراردادهای فیوچرز اتریوم – منبع: Velo Data

علاوه بر بازار فیوچرز، کفه ترازو در بازار آپشن نیز به طرف قراردادهای اتریوم است به طوری که معامله‌گران تمایل بیشتری به قراردادهای کال (خرید)‌ اتر و پوت (فروش)‌ بیت کوین پیدا کرده‌اند.

بر اساس داده‌های امبر دیتا (Amberdata)، نسبت اسکیو قراردادهای کال به پوت قراردادهای یک ماهه در ۳۰ روز گذشته دو برابر شده و به بیش از ۴٪ رسیده است. در حالی که همین نسبت برای بیت کوین از ۵٪ به ۲٪ کاهش یافته است. چنین رویکردی نشان می‌دهد معامله‌گران به سمت اتریوم متمایل شده‌اند. اتفاقی که می‌تواند در آینده باعث سر ریز شدن پول از بازار بیت کوین به سمت آلت کوین‌ها شود.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا