اخبار خارجی

خبرگزاری CNN لحظات تاریخی را به صورت توکن NFT به فروش می‌گذارد!

خبرگزاری CNN لحظات تاریخی و اتفاقات مهم مانند کاوش‌های فضایی، پیشرفت‌های تکنولوژی و انتخابات ریاست جمهوری را به صورت توکن غیرقابل تعویض NFT در می‌آورد و آنها را به فروش می‌رساند.

CNN نیز پس از FOX و مجله Time به بازار توکن‌های NFT ورود کرده است. این پروژه با نام طاق CNN، لحظاتی که ما را تغییر داده‌اند، معرفی شده است. این مجموعه شامل تاریخچه‌ای توکنیزه شده به قدمت ۴۱ سال فعالیت این خبرگزاری است که به همراه محلی برای خرید، ذخیره و نمایش این توکن‌ها عرضه می‌شود.

خبرگزاری CNN مشخص نکرده است که دقیقا کدام اتفاقات تاریخی را به صورت توکن NFT عرضه می‌کند، با این حال موضوعاتی از قبیل گزارشات تخصصی آنها، اولین اتفاقات تاریخی، تاریخ جهان و انتخابات ریاست جمهوری‌ها را پوشش می‌دهند.

عرضه اولیه از اواخر ماه ژوئن در ۶ هفته انجام خواهد شد که در آن ممکن است سفرهای فضایی و انتخابات ریاست جمهوری را به صورت آزمایشی به تصویر بکشانند. این توکن‌های NFT به صورت ترکیبی از نسخه‌های محدود و نامحدود به فروش می‌رسند.

خبرگزاری CNN بلاکچین FLOW را به دلیل مصرف بهینه انرژی به واسطه مکانیزم اجماع گواه اثبات سهام آن برای عرضه توکن‌های NFT انتخاب کرده است. پلتفرم NBA Top Shot که لحظات تاریخی ورزشی را توکنیزه کرده است نیز از بلاکچین FLOW استفاده می‌نماید.

برای خرید این توکن‌ها کاربران می‌بایست در CNN Vault ثبت نام کنند. برای خرید این NFTها نیازی به استفاده از ارزهای دیجیتال نیست. این پلتفرم درگاه پرداخت با استفاده از کارت‌های اعتباری را فراهم کرده است. در اعلامیه این شرکت آمده است:

تا به این لحظه، راهی برای نگهداری این لحظات وجود نداشته است. غالبا کاربران تصاویر قدیمی را به صورت آنلاین یا در مستندات دیگر پیدا می‌کنند، اما نمی‌توانند مالک آنها باشند و یا آنها را به همان صورت که در روزنامه‌ها چاپ می‌شوند به نمایش بگذارند.

علاوه بر آن خبرگزاری CNN با شرکت ویدیویی Infinite Objects برای به تصویر کشیدن هر توکن NFT و به نمایش گذاشتن آنها به صورت فیزیکی و آفلاین، همکاری می‌کند.

جالب است بدانید که آرشیو آنلاین CNN بیش از ۷۰۰،۰۰۰ ساعت محتوای خبری قابل خرید و دانلود را شامل می‌شود، با این حال حق مالکیت آنها به کاربران اعطا نمی‌شود.

با وجود اینکه اعطا حق مالکیت هر اثر به توکن‌های NFT داده شده است، اما CNN حق کپی‌رایت و مالکیت محتواها را حفظ می‌کند.

تعداد زیادی از خبرگزاری‌ها و موسسات رسانه‌ای به بازار توکن‌های غیر قابل تعویض NFT ورود کرده‌اند.

در اواخر ماه مارس مجله تایم با توکنیزه کردن سه طرح روی مجله خود به این بازار ورود کرد و با فروش آنها به مبلغ ۱۳۵ ETH به ارزش تقریبی ۳۱۸۰۰۰ دلار دست یافت.

پس از آن مجله تایم ۷ توکن دیگر را عرضه کرد. یکی از این توکن‌ها با عنوان اولین نسخه مجله Time در سوم ماه مارس ۱۹۲۳ به قیمت ۱۲۰ ETH به فروش رفت.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا