اخبار عمومی

کوین بیس از سیرکل سهام خرید؛ USDC در ۶ بلاکچین جدید عرضه می‌شود

دو شرکت کوین بیس (Coinbase) و سیرکل (Circle Internet Financial) به یک توافق سرمایه‌گذاری استراتژیک دست یافتند. طی این توافق، این دو شرکت به عنوان بخشی از فعالیت توسعه‌ای خود، شرکت کنسرسیوم سنتر (Centre Consortium) را منحل کرده و از این پس عملیات انتشار و مدیریت استیبل کوین USDC به طور کامل به شرکت سیرکل واگذار می‌شود. در مقابل، کوین بیس مقداری از سهام شرکت سیرکل را خریداری کرده است. همچنین، سیرکل قصد دارد ۶ بلاکچین جدید را برای پشتیبانی از عرضه استیبل کوین USDC اضافه کند که مجموع شبکه‌های بلاکچین آن به ۱۵ شبکه خواهد رسید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین دسک، صرافی ارز دیجیتال کوین بیس سهام اقلیت در Circle Internet Financial را خریداری کرده و این دو شرکت‌ در حال منحل کردن شرکت کنسرسیوم سنتر هستند که یواس‌دی کوین (USDC)، دومین استیبل کوین بزرگ جهان را منتشر می‌کرد. گفتنی است، این دو شرکت هر دو از بنیان‌گذاران کنسرسیوم سنتر بودند. در راستای این اقدام، شرکت سیرکل صدور و مدیریت USDC را به طور کامل به عهده خواهد گرفت.

کوین بیس و سیرکل مقدار سهم کوین بیس را فاش نکردند؛ اما به گفته یکی از افراد مطلع، کوین بیس برای خرید این سهام به سیرکل پول نقد پرداخت نکرده است.

این دو شرکت به درآمدزایی از درآمد سود ذخیره USDC ادامه خواهند داد و بر اساس توافق جدید طرفین، این درآمد بر اساس مقدار USDC موجود در هر پلتفرم به اشتراک گذاشته خواهد شد.

با این مشارکت، مدیر عامل سیرکل معتقد است که USDC در آینده قوی‌تر شده و به پر مصرف‌ترین دلار دیجیتال تبدیل خواهد شد.

همچنین، قرار است ۶ بلاکچین دیگر از USDC پشتیبانی کنند و تعداد کل بلاک‌چین‌های پشتیبانی کننده از این استیبل کوین به ۱۵ عدد خواهد رسید. در ماه سپتامبر (شهریور سال گذشته)، سیرکل اعلام کرد که قصد دارد در سال ۲۰۲۳، آپتیمیزم، نیر (Near)، پولکادات و Cosmos را اضافه کند. پس از آن، کوین بیس شبکه بلاکچین خود را به نام Base راه‌اندازی کرد.

اخیرا تغییراتی در دنیای استیبل کوین‌های با پشتوانه دلار رخ داده است. پی پل (PayPal) غول فناوری فین‌تک با معرفی استیبل کوین خود به نام PYUSD با مشارکت پکسوس (Paxos)، گامی برای متزلزل ساختن سلطه USDT و USDC برداشته است. پی پل با توجه به فعالیت گسترده‌ای که در زمینه پرداخت‌ها و حواله‌ها دارد، می‌تواند یک حریف قدر برای این دو استیبل کوین باشد.

به گفته فیل مک‌دانل (Phil McDonnell)، مدیر ارشد مدیریت محصول در کوین بیس، از دیدگاه این صرافی، آینده USDC بسیار فراتر از معاملات کریپتو بوده و به حوزه‌هایی مانند مبادلات ارزی، انتقال وجوه به صورت بین‌المللی و فراگیری مالی گسترش خواهد یافت؛ اما او هر رقابتی با پی پل را کم اهمیت جلوه داد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا