اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

مدیرعامل کوین‌بیس: اپل مانع از پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیتال می‌شود

مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس گفت شرکت اپل مانع از پذیرش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می‌شود.

طبق گفته‌های برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، شرکت اپل از فرصت‌های ایجاد‌شده پیرامون ارزهای دیجیتال استقبال نکرده است. او گفت:

اپل طی سالیان گذشته در قبال ارزهای دیجیتال بسیار محدودکننده و مخالف بوده است. این شرکت هم‌چنان در حال مسدودسازی بعضی از عملکردهای ارزهای دیجیتال نظیر قابلیت کسب سود از طریق ارزهای دیجیتال و مرورگرهای غیرمتمرکز است.

اپل

آرمسترانگ طی مجموعه توییت‌های خود از جدال کوین‌بیس یا محدودیت‌های فروشگاه نرم‌افزاری اپل خبر داد. وی گفت:

مسأله این است که اپل به ما گفته است نمی‌توانیم بعضی از عملکردها را به برنامه‌های تحت سیستم عامل iOS اضافه کنیم. این عملکردها عبارتند از: ۱- قابلیت کسب سود با استفاده از ارزهای دیجیتال. ۲- قابلیت دسترسی به برنامه‌های دیفای (برنامه‌های دیفای یا برنامه‌های غیرمتمرکز)

او در توییتر نوشت:

ما سعی کردیم این موضوع را از طریق کانال‌های ارتباطی معمول با اپل حل کنیم و خودم مستقیما به رییس شرکت درخواست صحبت و مذاکره دادم اما به نظر می‌رسد به بن‌بست رسیده‌ایم.

آرمسترانگ به خاطر اجازه ندادن اپل به کاربران iOS در خصوص کسب سود از طریق ارزهای دیجیتال در زمان بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا، از این شرکت انتقاد کرد و گفت:

افراد بسیار زیادی در سراسر جهان وجود دارند که دسترسی به خدمات بانکی ندارند و نمی‌توانند برای خرید خانه یا شروع کسب‌وکار وام دریافت کنند. در نتیجه، این فناوری پتانسیل بسیار زیادی برای بهبود شرایط جهان دارد.

وی در ادامه گفت که اپل از ارائه فهرستی از برنامه‌های غیرمتمرکز به کاربران iOS توسط کوین‌بیس جلوگیری کرده است. اپل مدعی شده است که برنامه کوین‌بیس مناسب اپ استور نیست. هرچند آرمسترانگ بیان کرد که برنامه‌های غیرمتمرکز یا برنامه‌های دیفای صرفا وب‌سایت‌هایی هستند که می‌توانید از طریق تمام مرورگرها به آنها دسترسی یابید. بنابراین اپل می‌گوید نمی‌توانید به کاربران فهرستی از وب‌سایت‌هایی را ارائه دهید که می‌توانند از طریق یکی از برنامه‌ها مشاهده کنند.

آرمسترانگ هم‌چنین خاطرنشان کرد که اپل، این صرافی ارز دیجیتال را مجبور کرده است تا مطابق با دستورالعمل‌های خود عمل کند. این موضوع تاثیر منفی بر تجربه کاربری کوین‌بیس می‌گذارد. طبق گفته‌های او، اپل با اولویت قرار دادن منافع خود، پیشرفت جهانی را متوقف کرده است.

آرمسترانگ افزود:

اپل با اعمال این محدودیت‌ها دچار تعارض منافع شده است. اگرچه این محدودیت‌ها به منظور محافظت از مشتریان طراحی شده‌اند، اما به نظر می‌رسد از اپل در مقابل رقابت سایر شرکت‌ها محافظت می‌کند. 

آرمسترانگ موضوعی که برای مایکروسافت رخ داد و طی آن، دارندگان سیستم عامل ویندوز مجبور شدند تا به استفاده از مرورگر خود شرکت بپردازند را به اپِل یادآوری کرد.

آرمسترانگ گفت:

مجبور کردن کاربران به استفاده از اپ استور به جای برنامه‌های غیرمتمرکز یا API های پرداخت‌های درون برنامه‌ای به جای پرداخت‌های ارزهای دیجیتال من را به یاد مایکروسافت می‌اندازد که کاربران را مجبور به استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز کرده بود و در نتیجه مسأله عدم اعتماد پیش آمده بود.

در آخر، آرمسترانگ به اپل گفت که بیت کوین تفاوت آنچنانی با شروع کار این شرکت ندارد. او گفت:

گروه کوچکی از مشتاقان در باشگاه رایانه‌ای را به یاد آورید که جرقه‌ای از آینده را در رایانه Apple II مشاهده کردند. ایده‌های بزرگ گاهی اوقات در ابتدا شبیه به اسباب بازی هستند. این شرایط دقیقا همانجایی است که بیت کوین چند سال قبل کار خود را آغاز کرد و اکنون خدمات مالی در حال تبدیل شدن به عرصه جدیدی است.

گابور گوربکس (Gabor Gurbacs) استراتژیست ارزهای دیجیتال و رییس Vaneck و MVIS گفته است:

اپل یک شرکت و اپ استور نیز دارایی و محصول آنها است، نه یک دارایی عمومی. اغلب اوقات به نظر می‌رسد استفاده از یک محصول و سرویس باید آسانتر و در دسترس‌تر باشد، اما در آخر این تصمیم شرکت است. درست همانطور که کوین‌بیس تصمیم می‌گیرد کدام توکن را فهرست کند.

وکیل جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) در پاسخ به سخنان گوربکس گفت:

اپل می‌خواهد بانک شما باشد و دیفای برای این کسب‌وکار نامناسب است.

 

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا