اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

از فروش اطلاعات مشتریان تا اضافه شدن ریپل؛ چه اتفاقاتی برای صرافی کوین بیس افتاده است؟!

کوین بیس یکی از صرافی های پیشروی ارز دیجیتال در آمریکا، در حال حاضر تبدیل به یکی از موضوعات داغ دنیای ارز دیجیتال شده است. با بحث های پیرامون تصاحب نوترینو (Neutrino) و لیست کردن ریپل (XRP) توسط این پلتفرم، آخرین صحبت های کریستین سندلر، مدیر فروش مشاغل سازمانی کوین بیس جزییات بیشتری به جنبش حذف کوین بیس (#DeleteCoinbase) افزوده است.

سندلر در مصاحبه ای با چدار در خصوص تصمیم های این پلتفرم در خصوص لیست کردن ریپل در کوین بیس صحبت کرد. وی هم چنین دلیل تصاحب نوترینو (Neutrino) توسط کوین بیس را توضیح داد. نوترینو یک استارت آپ تحلیلی بلاک چین است.

اخیرا اخبار در مورد اینکه کوین بیس ریپل را لیست کرده است مورد بحث های زیادی قرار گرفته است زیرا در گذشته نگرانی هایی بر سر این موضوع بود که این کوین اوراق بهادار است. با این حال این یکی از اخبار مورد انتظار برای ریپل بود. دیگر جوامع با انتشار خبر لیست شدن ریپل در کوین بیس خیلی خرسند و خوشحال نشدند. علاوه بر این، این اخبار با شکایت معامله کنندگان همراه بود.

سندلر بیان کرد که بسترها و علایقی برای افزودن سومین ارز دیجیتال به این پلتفرم وجود داشت. وی گفت:

به نظرم پیش بینی هایی مبنی بر این موضوع وجود داشت که این دارایی به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی خواهد شد یا خیر. ما وکلای اوراق بهادار نیستیم. ما احساس کردیم که بحث هایی در هر دو طرف وجود دارد که این دارایی یک اوراق بهادار است یا خیر.

وی ادامه داد علی رغم تمام پیش بینی ها، آنها ریپل را عمدتا به دلیل علاقه و هیجان مشتریان خود افزودند. وی افزود اگر این کوین در آینده به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شود، این پلتفرم زیرساخت های مناسب برای این شرایط را فراهم کرده است.

کریستین سندلر گفت:

ما اواخر تابستان گذشته، شرکت معاملاتی کارگزاری کیستون (Keystone) را خریدیم. این امر به ما امکان می‌دهد که زیر ساخت های لازم را مهیا کنیم، تا در صورتی که این دارایی به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شود، آماده باشند. اما در عوض ما به این موضوع فکر کردیم که می‌توانیم این دارایی را به پلتفرم خود اضافه کنیم زیرا احساس کردیم هر طرف دلایل قانع کننده خود را دارند.

به علاوه، سندلر دلیل اصلی خرید نوترینو (Neutrino) را بیان کرد. یک روز پس از آنکه کوین بیس، خرید این شرکت بلاک چین را اعلام کرد، مشخص شد که تیم تشکیل دهنده این پروژه همگی عضو تیم هک کننده بودند. این تیم در گذشته ابزارهای نظارتی را برای نقض حقوق انسانی به دولت ها می‌فروخته است. در این خصوص بسیاری از کاربران کوین بیس شروع به حذف حساب های خود کردند و در توییتر ترند یا جنبش حذف کوین بیس (#deletecoinbase) افزایش یافت و بسیاری از کاربران علاوه بر حذف حساب های خود، مخالفت هایی در خصوص این اقدام کوین بیس کردند.

بر این اساس سندلر گفت که کوین بیس از پیشینه برخی از مردم آگاهی دارد که در بلاکچین شرکت مشارکت و همکاری داشتند و افزود آنها به دنبال همین امر هستند. وی همچنین بیان کرد دلیل متقاعد کننده پشت خرید Neutrino این بود که آنها بهترین پیشروهای صنعت در این فناوری را داشتند.‍

با این حال سندلر دلیل واقعی و شکه کننده ای را آشکار کرد که چرا آنها مجبور به خرید آن شرکت شدند. وی اینگونه شرح داد که برای صرافی کوین بیس مهم بود تا دیگر با ارائه دهندگان فعلی خود همکاری نکند. وی افزود:

ارائه دهندگان فعلی ما اطلاعات مشتری را به منابع خارجی می فروختند و ما مجبور بودیم که این مسئله را کنترل کنیم و فناوری اختصاصی داشته باشیم که به وسیله آن بتوانیم اطلاعات مشتریان را امن نگهداریم و از آنها محافظت کنیم.

تور دمیستر موسس ادمنت کپیتال در توییتر بیان کرد:

افشاهای کوین بیس. آیا حریم خصوصی مشتریان به مخاطره افتاده است؟ چه مدت است که از این موضوع باخبرند؟ آیا پیگیری ارائه دهندگان قبلی باعث فسخ قرارداد شده است؟ چطور این موضوع می‌تواند استخدام افراد غیرمقید به اخلاق را توضیح دهد؟

یکی از اعضای توییتر نوشت:

چه پاسخ رقت انگیزی از جانب کوین بیس! آن ها گفته اند که می‌دانیم چند مجرم را استخدام کرده ایم اما جای نگرانی نیست چون دارای مهارت فناوری خوبی هستند‌. هنگامی که چند بی عرضه خارج از حوزه ارز دیجیتال را استخدام می‌کنید این اتفاق می‌افتد. بنابراین این موضوع واقعا خنده دار است.

یکی از کاربران ردیت گفت:

هنگامی که بایننس امکان خرید از بانک ها را فراهم کرد، کار کوین بیس تمام شد.

یکی دیگر از کاربران توییتر گفت:

جنبش حذف کوین بیس هشداری جدی برای تمام شرکت های کریپتو است که به حریم خصوصی مشتریان احترام قائل نمی‌شوند. این کاربران عضو فیسبوک نیستند. این کاربران نسبت به حریم خصوصی خود بسیار حساس هستند.

نظر شما در مورد صرافی کوین بیس چیست؟ آیا این اتفاقات مانعی جهت رشد این صرافی خواهد بود؟!

منبع
ambcrypto

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا