اخبار عمومی

کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)؛ از این پس صرافی ها باید حجم معاملاتی خود را اثبات کنند!

کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) در خصوص تعهد خود به ارتقای شفافیت و اعتماد در اکوسیستم کریپتو مصمم است. کوین مارکت کپ در پستی که به مناسبت سالروز تولید این پلتفرم منتشر کرد توضیح داد که این تیم در خصوص طراحی روشی برای جمع آوری و اشتراک گذاری اطلاعات بسیار تلاش می‌کنند.

تیم کوین مارکت کپ توضیح داد که از مسئولیت خود آگاه می‌باشد. این سایت پس از ۶ سال، به پر استفاده ترین و معتبرترین سرویس پیگیری دنیای کریپتو تبدیل شده است. به همین دلیل این تیم تصمیم گرفته است سوالاتی در خصوص صحت و اعتبار اطلاعاتی که از جانب صرافی ها ارائه و در این پلتفرم منتشر می‌شود را پاسخ دهد.

طبق گزارش پیشین کریپتو کریمسون، شرکت مدیریت دارایی های بیت وایز تحقیقی را به SEC ارسال کرده است که بیان می‌کند حدود ۹۵ درصد حجم معاملاتی که توسط صرافی ها گزارش می‌شود جعلی است. پس از انتشار این خبر، کوین مارکت کپ برنامه خود برای مقابله با این شرایط و ارائه اطلاعات موثق به مردم را اعلام کرد. CoinMarketCap در توییتر گفت:

ما به بازخورد تمام کاربرانمان گوش می‌دهیم و به شدت تلاش می‌کنیم تا مجموعه معیارهای جدیدی اضافه کنیم که کاربران بتوانند تصویر و دید کامل تری از صرافی ها و کریپتو به دست آورند. معیارهای جدید را که می‌خواهید شاهد آن باشید را با ما به اشتراک بگذارید.

چندین ساعت قبل برنامه ای به اسم DATA که مخفف Data Accountability & Transparency Alliance و به معنای صحت داده ها و اطلاعات و اتحادی برای شفافیت داده ها می‌باشد عرضه شد. هدف این برنامه بهبود ارتباط جهانی با صرافی های کریپتو به منظور ارائه شفافیت و صحت بیشتر و بیان صریح تر پروژه های دنیای کریپتو می‌باشد. این سایت توضیح داد که اهداف اصلی این برنامه عبارتند از:

  • بررسی، همگام سازی و ارتقای استانداردهای ارائه گزارش در سراسر این صنعت
  • شناسایی شکاف ها، پیشنهاد راهکارها و اقدامات برای ارتقای صحت و شفافیت داده ها و اطلاعات

این پلتفرم هم چنین خاطر نشان کرد که چندین صرافی به این برنامه پیوسته‌اند. CoinMarketCap در این خصوص گفت:

اکنون ۱۲ صرافی به این برنامه پیوسته اند تا در هدف صحت در اطلاعات، پیشرو باشند. این صرافی ها عبارتند از بایننس، بیترکس، OKEx، هوبی، لیکویید، آپ بیت، IDEX، OceanEX، Gate.io، کو کوین، HitBTC، بیتفینکس. هر کدام از این صرافی ها سهم مهمی در مباحث تنظیم استانداردهای جدید دارند و مسیر صحت و اعتبار اطلاعات در دنیای کریپتو را هموار می‌کنند.

کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) در پاسخ به این سوال که اگر صرافی با سیاست های این پلتفرم موافق و منطبق نباشد چه اتفاقی رخ می‌دهد گفت: در خصوص تمام قیمت ها و محاسبه حجم معاملات ارائه شده، از لیست کوین مارکت کپ خارج خواهند شد.

هم چنین تغییراتی را نیز در این پلتفرم اعلام کردند که شامل افزودن ویژگی های جدیدی نظیر مرورگر بلاک هماهنگ با بیت کوین و اتریوم، به روزرسانی API قیمت گذاری کریپتوها و اپلیکیشن های بسیار مورد انتظار برای سیستم عامل های اندروید و iOS است.

منبع
ethereumworldnews

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا