اخبار کوتاه

نسخه سوم پلتفرم کامپوند با نام «کامت» عرضه شد

نسخه سوم پلتفرم کامپوند (Compound) که «کامت (Comet)» نام گرفته است، دیروز، ۲۶ آگوست (۴ شهریور)، با پایان رای‌گیری در مورد پیشنهاد شماره ‍۱۱۶ این پروتکل، عرضه شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتواسلیت، انجمن کامپوند با ۱۰۰٪ رای موافق از میان ۱٬۲۰۳٬۱۹۶ رای، پیشنهاد عرضه Compound III را تصویب کرد.

کامت کامپوند
منبع: توییتر

پلتفرم کامپوند در نسخه جدید خود یک مدل استقراض تک دارایی (Single-Asset Borrowing) را پیاده‌سازی کرده است، که ارتقاء یافته مدل ریسک استخر (Pool-Risk) است. مدل جدید به کاربران این امکان را می دهد که استیبل کوین USDC را با استفاده از وثیقه‌گذاری ETH، wBTC، LINK و UNI وام بگیرند. وثیقه‌های قرارداده شده برای دریافت وام توسط کاربران قابل برداشت هستند، اما در صورت برداشت دیگر سودی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. میهن بلاکچین در گزارش‌های قبلی به به‌روزرسانی کامت پرداخته است.

رابرت لشنر (Robert Leshner) موسس کامپوند درباره تغییرات مدل وثیقه در این پلتفرم گفت:

با برداشت وثیقه توسط کاربران دیگر بهره‌ای به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. با این حال کاربران می‌توانند از وثیقه خود مجددا برای دریافت وام استفاده کنند. در مدل جدید ریسک و جریمه لیکوییدیشن کمتر شده است و با بهینه‌سازی قراردادها؛ تعامل با پلتفرم گس کمتری مصرف می‌کند.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا