اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچین

پلتفرم کامپوند با «به‌روزرسانی کامت» نسخه سوم خود را عرضه می‌کند

پروتکل وام‌دهی کامپوند (Compound) به زودی نسخه سوم خود (Compound III) را عرضه خواهد کرد. این به‌روزرسانی پروتکل که کامپوند را به یک پلتفرم چند زنجیره‌ای تبدیل می‌کند، «کامت (Comet)» نام گرفته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblock، پروتکل کامپوند که در حال حاضر روی شبکه اتریوم اجرا می‌شود، با کامت یا کامپوند ۳ به پروتکلی چند زنجیره‌ای تبدیل می‌شود. پلتفرم آوه (Aave)، رقیب اصلی کامپوند در بازار دیفای بر شبکه اتریوم، در ماه مارچ (اسفند) با عرضه نسخه سوم خود به نام Aave v3، تبدیل به پلتفرمی چند زنجیره‌ای شد.

کوین چنگ (Kevin Cheng)، مهندس ارشد نرم‌افزار در کامپوند، اظهار داشت که اولین قراردادی که به کامپوند ۳ ارسال می‌شود یک بازار مبتنی بر استیبل کوین USDC برای خرید و فروش اتریوم خواهد بود. همچنین در آینده، بازار USDC از پنج رمزارز دیگر که می‌توانند در Compound به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار بگیرند، یعنی اتر رپ شده، بیت کوین رپ شده، توکن یونی سواپ (UNI)، چین لینک (LINK) و توکن بومی پلتفرم خود (COMP)، پشتیبانی خواهد کرد.

چنگ همچنین تاکید کرد که تمام قراردادهای نسخه سوم پروتکل برای انتشار آماده هستند و توسط شرکت‌هایی مانند اپن زپلین (OpenZeppelin) و چین سکیوریتی (ChainSecurity) بازبینی امنیتی و عیب‌یابی شده‌اند. ارائه کامت اکنون در انتظار رای‌گیری در دائوی Compound است.

منبع
theblock

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا