اخبار اتریوم

کمیسیون بورس آمریکا از سال گذشته به دنبال اثبات «اوراق بهادار بودن» اتریوم است

به‌دنبال شکایت شرکت کانسنسیس (Consensys)، توسعه‌دهنده کیف پول متامسک از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، اسنادی منتشر شده که نشان می‌دهد این کمیسیون از یک سال پیش تحقیقات رسمی خود را در رابطه با اوراق بهادار بودن اتریوم آغاز کرده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و بر اساس گزارش النور ترت (Eleanor Terret) از فاکس بیزنس، کمیسیون بورس و گری گنسلر (Gary Gensler)، رییس آن حداقل برای مدتی بر این باور بوده‌اند که اتریوم اوراق بهادار است و معاملات آن قوانین را نقض می‌کند.

تحقیقات کمیسیون بورس در رابطه با اتریوم

ترت با استناد به شکایت شرکت کانسنسیس از کمیسیون بورس و اسناد مربوطه در دادگاه در این گزارش نوشته است:

به نظر می‌رسد کمسییون بورس و گنسلر حداقل یک سال بر این باور بوده‌اند که اتریوم، اوراق بهادار ثبت نشده است و معاملات بر ناقض قوانین فعلی فدرال هستند.

این اطلاعات جدید چند روز پس از شکایت شرکت کانسنسیس از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در دادگاه فدرال تگزاس منتشر می‌شوند. این شکایت در واکنش به اخطار ولز کمیسیون بورس به شرکت کانسنسیس ثبت شده است.

بر اساس این اطلاعات، گوربیر گروال (Gurbir Grewal)، رییس بخش اجرایی کمیسیون بورس در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۲۳ (۸ فروردین ۱۴۰۲) دستور رسمی تحقیقات در رابطه با وضعیت اتریوم و اوراق بهادار بودن آن را صادر کرده است.

بر اساس گزارشات، این تحقیقات «اتریوم ۲.۰» نام داشته و به کارکنان اجرایی کمیسیون بورس اجازه می‌داده تا در رابطه با افراد و شرکت‌های دخیل در معاملات اتریوم تحقیق کنند. همچنین از افراد و شرکت‌هایی که از سوی کمیسیون بورس اخطاریه دریافت کرده‌اند خواسته شده تا این تحقیقات را کاملا مخفی نگه دارند.

بنا بر این گزارش، ظاهرا تحقیقات اتریوم ۲.۰ بر اساس این باور که از سال ۲۰۱۸ تاکنون، در معاملات ارز دیجیتال اتریوم، قوانین اوراق بهادار نقض شده آغاز شده است.

تلاش کمیسیون بورس برای اثبات اوراق بهادار بودن اتریوم در دوران ریاست گنسلر برخلاف مواضع این آژانس در زمان ریاست جی کلایتون (Jay Clayton) در سال ۲۰۱۸ است. در آن زمان، بیل هینمن (Bill Hinman)، مدیر امور مالی کمیسیسون بورس در یک سخنرانی مدعی شده بود موضع این آژانس بر این است که اتریوم در کنار بیت کوین اوراق بهادار محسوب نمی‌شود.

بر اساس پرونده‌های جدید، ظاهرا پنج کمیسر کمیسیون بورس، درست پنج روز قبل از جلسه استشهاد گنسلر در کمیته خدمات مالی مجلس آمریکا فرمان آغاز تحقیقات اتریوم ۲.۰ را تایید کرده‌اند. این در حالی است که گنسلر در جلسه استشهاد خود بارها از پاسخ‌دهی به سوالات مربوط به وضعیت اتریوم از دیدگاه کمیسیون بورس طفره رفت.

تکلیف ETFهای اتریوم چه می‌شود؟

این خبر در حالی منتشر می‌شود که گمانه‌زنی‌های مختلفی مبنی بر تاخیر دوباره موعد پاسخ‌دهی به درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم در ماه می وجود دارد. اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ معتقد است موضع گنسلر در رابطه با اتریوم می‌تواند بر روند تصمیم‌گیری در رابطه با ETFهای اسپات این ارز دیجیتال تاثیر بگذارد چراکه او در یک سال اخیر از ارائه هرگونه نظری در رابطه با اتر خودداری کرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا