اخبار خارجی

ویروس کرونا عرضه ارز دیجیتال کشور چین را به تعویق انداخت!

ویروس کرونا باعث شده است که عرضه DC/EP یا همان ارز دیجیتال کشور چین به تعویق بیافتد. شیوع ویروس کرونا باعث شده است که کشورهای مختلف مرز خود را به روی کشور چین ببندند و بسیاری از شهرهای این کشور نیز در قرنطینه قرار بگیرند.

منبع ناشناسی به گلوبال تایمز (Global Times) گفته است:

شیوع ویروس کرونا باعث شده است که ادامه فعالیت سازمان های دولتی نظیر بانک خلق چین به تعویق بیافتد. سیاست گذاران و تیم تحقیقاتی حاضر در پروژه DC/EP نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این شرایط بر توسعه این پروژه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

هدف ارز دیجیتال کشور چین

پروژه DC/EP نسخه دیجیتال یوان، ارز ملی کشور چین است. تمام افراد در این کشور می‌توانند از DC/EP استفاده کنند و به دولت امکان خواهد داد تا روابط مالی را کنترل و بر آنها نظارت داشته باشد. این پروژه سرانجام جایگزین اسکناس خواهد شد و قرار است روشی برای روان تر شدن اقتصاد متمرکز کشور چین باشد. این ارز دیجیتال هم چنین در صدد کمک به این کشور و شرکای معاملاتی آن برای حذف وابستگی به دلار آمریکا است.

در گزارش گلوبال تایمز آمده است اگرچه شیوع ویروس کرونا باعث تاخیر در عرضه این ارز دیجیتال شده است، اما عرضه آن هم‌چنان در سال جاری انجام خواهد شد.

روزنه امید

کاو ین (Cao Yin) نایب رییس موسس تحقیقات بلاک چین دانشگاه سینگهوا گفته است:

بانک مرکزی کشور چین مدت هاست از نظر فناوری و تئوری در حال آماده شدن برای عرضه ارز دیجیتال خود است. نقشه راه آن نیز تدوین شده است.

ماه گذشته، خبرگزاری RJR گزارش داد که کشور چین بخش عمده ای از توسعه این ارز دیجیتال را تکمیل کرده است. خبرگزاری چینی Caijing نیز گزارش داده است که کشور چین این فناوری را در شنژن آزمایش خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت ارز دیجیتال BankLedger که در عرضه DCEP نقش دارد به گلوبال تایمز گفته است که شیوع ویروس کرونا ممکن است آگاهی از DCEP را افزایش دهد، زیرا می‌تواند جایگزین مناسبی برای اسکناس های آلوده باشد.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا