۲۲ میلیون دلار از کاربران کیف پول الکتروم به سرقت رفت

کیف پول الکتروم Electrum یکی از والت های مشهور بیت کوین مورد حمله هکرها قرار گرفت. در این سرقت در مجموع ۲۲ میلیون دلار از دارایی کاربران هک شده است. ارائه نسخه بروزرسانی جعلی این کیف پول دیجیتال توسط هکرها علت این سرقت بود.

ZDNet در گزارشی این سرقت را افشا کرد. در یک برنامه تبلیغاتی گسترده، هکرها کاربران را تشویق به بروزرسانی نسخه دسکتاپ کیف پول الکتروم کرده در حالی که این نسخه، برنامه اصلی این کیف پول نبوده و یک اپلیکیشن جعلی بود. کاربران اعلام کردند که به محض دانلود این نسخه، تمام دارایی دیجیتال آنها، به سرقت رفته است.

استفاده از سایت رسمی کیف پول الکتروم

این روش کلاهبرداری در گذشته نیز سابقه داشته است. در سال ۲۰۱۸ نیز مشابه همین روش توسط هکرها پیاده‌سازی شد که طی آن، ۷۰۰ هزار دلار از دارایی دیجیتال کاربران کیف پول الکتروم به سرقت رفت. گزارش ارائه شده از سرقت اخیر نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۹  و ۲۰۲۰  نیز این روش مورد توجه هکرها بوده است و بارها بر استفاده از این روش پافشاری شده است.

تیم کیف پول الکتروم با روش‌های مختلف به دنبال جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی بوده‌اند. آنها از سرقت ۷۰۰ هزار دلاری سال ۲۰۱۸ همواره به دنبال ایجاد موانع بسیاری برای جلوگیری از چنین حملاتی بوده‌اند؛ اما به نظر می‌رسد این حمله و این روش سرقت دارایی دیجیتال همچنان قربانی می‌گیرد.

وبسایت اصلی کیف پول الکتروم به آدرس www.electrum.org است. این وبسایت از کاربران خود درخواست کرده تا مراقب روش فیشینگ باشند و بروز رسانی کیف پول الکتروم خود را تنها از این وبسایت انجام دهند. آخرین نسخه ارائه شده توسط این کیف پول دیجیتال، نسخه ۴.۰.۳  بوده و این کیف پول در اعلامیه‌ای رسمی به تمامی کاربران خود هشدار داده است که نسخه‌های قدیمی‌تر از نسخه ۳.۳.۴ این کیف پول مستعد فیشینگ و کلاهبرداری هستند.


منبع theblockcrypto
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر