اخبار خارجی

کشور چین از قطب بیت کوین تا ضد کریپتو!

برای کسانی که نمی‌دانند باید بگوییم که کشور چین زمانی خانه بیت کوین به حساب می‌آمد. قطب فناوری کشور چین باعث به وجود آمدن بیت مین و سرمایه گذاران اولیه ارز دیجیتال شد که بسیاری از آنها به نهنگ تبدیل شدند. اما این شرایط در سال ۲۰۱۷ و هنگامی که این بازار از کنترل مسئولان چینی خارج شد تغییر کرد و سرکوب گسترده شروع شد.

در سال ۲۰۱۸ انجام معاملات در صرافی های خارجی، رسانه های خاص مبتنی بر کریپتو، پرداخت های مرتبط با ارز دیجیتال از طریق WeChat Pay یا AliPay و حتی رویدادهای این صنعت در کشور چین ممنوع شد.

اگرچه دولت چین هرگز دلیل مخالفت خود با اکوسیستم داخلی ارز دیجیتال را بیان نکرد اما دنیای غرب مطمئن بود که دلیل آن، خروج رو به افزایش سرمایه از کشور چین به بیت کوین و فراتر از آن بود.

دیگر ضد ارز دیجیتال بودن بس است

طبق سخنان گرمی الیر مدیر اجرایی شرکت سرکل (Circle)، این کشور مشخصا در حال کوتاه آمدن از مواضع خود در قبال ارزهای دیجیتال است.

وی در مصاحبه با CNBC گفت افراد ملی (دولتی) چینی بسیار زیادی در این بازار حضور دارند و افزود که نهادهای چینی خاصی در صدد پذیرش این صنعت می‌باشند. برای مثال هیوبی (Huobi)، کمیته ای را به شرکت خود اضافه کرده است. این کمیته گویای این است که با دولت مرکزی چین همکاری و هماهنگی بیشتری ایجاد کند.

وی سخنان خود را اینگونه ادامه داد که اکوسیستم ارز دیجیتال کشور چین برتر از آمریکا می‌باشد. الیر به برنامه دولت برای عرضه یوان دیجیتال و اقتصاد و قانونگذاری های بلاک چین اشاره کرد. اگر به اخبار اخیر این صنعت دقت کرده باشید، به نظر می‌رسد که سخنان الیر کاملا درست باشند.

طبق گزارش خبرگزاری اتریوم ورلد نیوز، بانک چین (این بانک را با بانک مرکزی چین به اسم بانک خلق چین اشتباه نگیرید) اخیرا مقاله کاملی در خصوص بیت کوین منتشر کرده است.

در این مقاله شگفت انگیز که دارای اینفوگرافیک های مختلف برای بیان مفاهیم به طور تصویری بود، نویسندگان به نحوه کار بیت کوین، دلیل افزایش قیمت ارزهای دیجیتال و دلیل ارزش ذاتی بیت کوین اشاره کردند.

اما این تمام مطالب مقاله نبود. اینفوگرافیک های این مقاله، نقاط کلیدی و مهم در تاریخ ارزهای دیجیتال را نشان می‌دادند. این موارد شامل داستان مشهور پیتزاهای خریداری شده با بیت کوین، نظرات وارن بافت در خصوص ارز دیجیتال، موجودی ۲۱ میلیونی بیت کوین و روند نوسانی قیمت این ارز دیجیتال بودند.

دادگاه مسائل اینترنتی هانگ ژو اخیر تصویب کرد که بیت کوین به عنوان دارایی مجازی در کشور چین تحت محافظت قانون قرار می‌گیرد. قانونی شدن مالکیت بیت کوین در کشور چین با تایید دادگاه مبنی بر اندک بودن، ارزش داشتن و کاربردی بودن بیت کوین همراه بود.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا