اخبار عمومی

🔴 فوری: CFTC از بایننس و چانگ پنگ ژائو شکایت کرد

براساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) از صرافی بایننس و مدیر عامل آن به دلیل نقض قوانین معاملاتی شکایت کرده است. انتشار این خبر باعث کاهش ۴ درصدی قیمت بیت کوین در کمتر از یک ساعت شد.

این شکایت روز دوشنبه در دادگاه فدرال شیکاگو انجام شده و در آن، صرافی بایننس و چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل آن به نقض قوانین معاملاتی متهم شده‌اند. بر اساس این شکایت، صرافی بایننس از جولای (تیر) سال ۲۰۱۹ و بدون اینکه به در کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا ثبت شده باشد، به مشتریان آمریکایی خدمات مربوط به معاملات اسپات و مشتقه را ارائه کرده و قوانین را نقض کرده است.
کمیسیون معاملات آتی مدعی است صرافی بایننس به طور عمدی دفتر مرکزی خود را پنهان کرده و مدیرعامل آن گفته است این دفتر در هر ساعت و هرکجای جهان وجود دارد. این کمیسیون همچنین معتقد است صرافی بایننس با ۳۰۰ حساب که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با ژائو در ارتباط است معامله کرده است.
بر اساس این شکایت، صرافی بایننس و کارمندان آن به طور عامدانه، نقض قوانین کشور آمریکا را تسهیل کرده و به مشتریان آمریکایی گفته‌اند برای فرار از قانون‌گذاران از VPN استفاده کنند. همچنین همانطور که پیشتر گزارش داده شد این صرافی به مشتریانی که احراز هویت خود را با مدارک واقعی انجام نداده‌اند اجازه استفاده از این پلتفرم را داده است. بایننس همچنین از مشتریان VIP خود خواسته تا تحت پوشش سایر شرکت‌ها و برای فرار از قانون‌گذاران در این صرافی حساب باز کنند.
هدف کمیسیون معاملات آتی، توقف فعالیت‌های غیرقانونی بایننس و اجبار آن به پیروی از قانون است. علاوه بر این، این آژانس به دنبال اعمال جریمه‌های مالی و مجازاتی مانند ممنوعیت معاملات و ثبت‌نام و بازپرداخت سودهای غیرقانونی است.
نکته جالب توجه این شکایت، ادعای CFTC مبنی بر کالا بودن دارایی‌های دیجیتالی چون بیت کوین، اتریوم و لایت کوین است. این در حالی است که گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس آمریکا بارها مدعی شده همه ارزها به جز بیت کوین اوراق بهادار محسوب می‌شوند.
خبر شکایت CFTC از صرافی بایننس شوکی جدید را در بازار رمزارزها ایجاد کرد و به دنبال آن بیت کوین با ریزشی ۴.۴ درصدی به ۲۶،۷۶۶ دلار سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح ۱۰ روز اخیر رسید. قیمت بایننس کوین نیز ۱.۶٪ کاهش یافت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا