اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

ترس شدید حاکم بر بازار؛ اتریوم در محدوده فروش بیش از حد

با تثبیت قیمت بیت کوین در محدوده ۴۷,۰۰۰ دلار، احساسات حاکم بر بازار رمز ارزها در محدوده ترس شدید قرار دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یو تودی، به نظر می‌رسد بیت کوین خود را در حوالی قیمت ۴۷,۰۰۰ دلار تثبیت کرده است. قیمت BTC در تاریخ ۲۷ دسامبر (۶ دی) تا محدود ۵۲,۱۰۰ دلار خود را بالا کشید اما اکنون ۱۱٪ پایین‌تر از این سطح قرار دارد و شوک بازار را فراگرفته است.

شاخص ترس و طمع امروز به پایین‌ترین سطح خود در ۱۰ روز اخیر رسید و در سطح ۲۲ قرار دارد که نشان‌دهنده حاکمیت ترس شدید بر بازار است. این شاخص دیروز در سطح ۲۷ و در ناحیه ترس قرار داشت.

شاخص ترس و طمع
شاخص ترس و طمع

این شاخص نشان‌دهنده رفتار معامله‌گران نسبت به یک دارایی خاص است و بازتاب‌دهنده احساسات حاکم بر بازار است.

در حال حاضر به نظر می‌رسد وضعیت بازار به ثبات رسیده است و آلت کوین‌هایی نظیر ALGO، Near و Cosmos دیروز توانستند روند رو به رشدی را داشته باشند.

همچنین بیت کوین در نزدیکی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در محدوده ۴۷,۸۱۱ دلار قرار دارد که امکان وقوع یک رالی قیمتی را در کوتاه مدت فراهم می‌کند. ترس شدید حاکم بر بازار نشان‌دهنده نگرانی زیاد معامله‌گران است که می‌تواند نشانه‌ای از وقوع فرصت خرید برای خریداران باشد.

به گزارش کوین دسک، در این بین شرکت مایکرواستراتژی دیروز اعلام کرد در حدفاصل بین تاریخ‌های ۹ تا ۲۹ دسامبر (۱۸ آذر تا ۸ دی) مقدار ۱,۹۱۴ بیت کوین به ارزش ۹۴.۲ میلیون دلار خریداری کرده است. در زمان نگارش این مطلب قیمت بیت کوین برابر ۴۷,۴۰۰ دلار است که نسبت به دیروز تغییر چندانی نداشته است.

اتریوم در محدوده فروش بیش از حد

در حالی که بازار رمز ارزها در اصلاح به سر می‌برد، برخی از اندیکاتورها نشان می‌دهند که اتریوم در محدوده فروش بیش از حد به سر می‌برد. شاخص RSI در مورد اتریوم در تایم فریم ۴ ساعته به ناحیه زیر ۳۰ یعنی اشباع فروش وارد شده است. آخرین باری که این شاخص به ناحیه اشباع فروش رسیده بود مربوط به ماه‌های می و جولای (خرداد و تیر) است که قیمت اتریوم به زیر ۲,۰۰۰ دلار رسیده بود.

از مارچ ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۹) تاکنون ۸ بار شاخص RSI به سطح زیر ۳۰ و ناحیه اشباع فروش رسیده است که در تمام موارد با بازیابی قدرتمند قیمت و ایجاد کف‌های حمایتی همراه بوده است.

در زمان نگارش این مطلب قیمت ETH برابر ۳,۷۱۷ دلار است که افتی ۱۰٪ را در این ۲ روز تجربه کرده است. اکنون اتریوم نسبت به سقف تاریخی قیمت خود در ۴,۸۷۰ دلار در حدود ۲۳٪ پایین‌تر معامله می‌شود.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا