اخبار خارجی

رمز ارزها در اولویت شبکه مبارزه با جرائم مالی آمریکا (FinCen) قرار گرفتند

سازمان نظارت بر امور اقتصادی و شبکه مبارزه با جرائم مالی (FinCen) در برنامه جدید خود برای مبارزه با تامین مالی تروریسم، انگشت اتهام را به سمت حوزه رمز ارزها نشانه رفته است.

شبکه مبارزه با جرائم مالی بخشی از وزارت خزانه‌داری است. این شبکه مسئول جلوگیری و مجازات گروه‌هایی است که در فعالیت‌های پولشویی و سایر جرايم اقتصادی شرکت داشته باشند.

مبارزه با جرائم مالی رمز ارزها

مبارزه با جرائم مالی رمز ارزها

در اولین لیست اولویت بندی مسائل دولتی منتشر شده در روز چهارشنبه، شبکه FinCen هشت موضوع را شناسایی کرده است. این موضوعات عبارتند از فساد، جرائم اینترنتی و ملاحظات مرتبط با رمز ارزها، تامین مالی تروریسم، کلاهبرداری، فعالیت سازمان‌های جنایی بین‌المللی، قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و افزایش تامین مالی.

بر اساس بیانیه FinCen، شبکه مبارزه با جرائم مالی در آینده آئین‌نامه‌هایی تدارک خواهد دید که مشخص می‌کند سازمان‌های مالی چگونه باید این اولویت‌ها را در برنامه‌های ضد پولشویی خود اجرا نمایند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در اواخر سال ۲۰۲۰ لایحه‌ای را مطرح کرد که بر اساس آن صرافی‌های رمز ارز ملزم به احراز هویت صاحبان کیف پول‌هایی باشند که تراکنش‌هایی با مبالغ بالا انجام می‌دهند. از آن زمان تاکنون FinCen به دنبال تبیین راهی برای قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال بوده است.

 سازمان امور مالیات بر درآمد داخلی آمریکا (IRS) هم در سال ۲۰۱۶ و هم در سال جاری احضاریه John Doe (احضاریه‌ای که در آن نام مالیات دهندگان به دلیل ناشناس بودن آنان، مشخص نیست) را به صرافی‌های رمز ارز ارسال کرد تا بر اساس آن نام افراد با تراکنش‌های سنگین را بررسی کند.

قرار گرفتن نام رمز ارزها و جرائم اینترنتی در لیست FinCen بعد از چندین حمله باج افزاری بزرگ صورت گرفته است. یکی از این حملات به سیستم خط لوله Colonial صورت گرفته بود که در آن هکرها باج خود را به صورت بیت کوین دریافت کردند. البته پس از مدتی این مبلغ بازگردانده شد.

در متن بیانیه شبکه مبارزه با جرائم مالی آمده است:

خزانه‌داری به صورت ویژه نگران جرائم مالی اینترنتی، حملات باج‌افزاری و سوء استفاده از رمز ارزها در پولشویی فرآیندهای خلاف قانون است که این مورد پتانسیل‌های خلاقانه این فناوری را تضعیف می‌کند.

FinCen ارزهای دیجیتال را نوآوری اقتصادی قابل توجهی خطاب کرده است با این حال افراد برای فعالیت‌های غیرقانونی مانند باج‌افزارها و قاچاق مواد مخدر آن را به عنوان روش پرداخت ترجیح می‌دهد. بر اساس این بیانیه حتی برخی از بازیگران و تهدیدات رده بالا بین‌المللی به منظور پیشرفت فعالیت‌های غیر قانونی و تجهیز سلاح‌های هسته‌ای از رمز ارزها استفاده می‌کنند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا