آیین‌نامه استخراج رمز ارزها این هفته رونمایی می‌شود!

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تدوین و رونمایی از آیین‌نامه استخراج رمزارزها در هفته جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، امیر ناظمی روز شنبه در نشست با اعضای کمیسیون اقتصاد فناوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران با اشاره به دیدگاه‌های متفاوت برخی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولت درباره موضوع ارز رمزپایه‌ها در کشور، خبر داد: در هفته جاری آیین‌نامه مربوط به کسب‌وکار ماینینگ و تولید ارزهای دیجیتال نهایی و ابلاغ می‌شود.

به گزارش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران وی در ادامه یادآور شد: طرح پیشنهادی که بر اساس آن نرخ تعرفه محاسبه برق مصرفی صنعت استخراج ارز رمزپایه هفت سنت به ازای هر کیلووات ساعت مطرح شده بود، در هیات دولت رد و برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی دولت برگشت داده شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد:

بر اساس آیین‌نامه دولت، تنها مزارع رسمی تولید و استخراج ارزهای رمزینه اجازه فعالیت در داخل کشور را خواهند داشت و سایر کسب‌وکار شکل گرفته در این بخش که تاکنون به صورت خانگی یا در اماکن عمومی مشغول به استخراج بوده‌اند، متوقف خواهند شد.

ناظمی همچنین به اختلاف‌نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارت نیرو بر سر نرخ برق مصرفی برای مزارع ارز دیجیتال اشاره کرد و گفت: مسئولان وزارت نیرو معتقدند که این نرخ باید میانگین قیمت صادراتی برق و معادل هشت تا ۹ سنت به ازای هر کیلووات ساعت در نظر گرفته شود، اما طرح و ایده وزارت ارتباطات بر این اساس است که باید بازار ثانویه برای این بخش تشکیل شده و نرخ تعرفه برق مصرفی این صنعت از محل عرضه و تقاضا به دست آید.

سوالات خود را از طریق فروم میهن بلاکچین بپرسید


منبع ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
اسفندیار مهاجر

امیدوارم منصفانه برخورد بشه با این موضوع و حمایت مسئولین از این بخش رو شاهد باشیم. ارز دیجیتال و ماینینگ در شرایط فعلی کشور یک نیاز محسوب میشه برای مملکت و با توجه به نوسان شدید قیمت ارزهای دیجیتال و سختی شبکه رو به رشدی که داره نیاز به قانون گذاری و تعرفه گذاری هوشمندانه داره و باید به عنوان یک صنعت رسمی شناخته و حمایت بشه. امیدوارم برای یک بار هم که شده قانون گذاری فقط به نفع دولت و امثال آن نباشه تا مردم بتونن در این صنعت فعالیت بدون استرس و قانونی داشته باشن.

امیر

اگر ماینینگ صنعت قرار به عنوان صنعت قبولش بکنن پس باید برق صنعتی به تخصیص بدن، و اگر قرار باشه کاملا مشخصه که تلافی کمبود کسربودجه را سر ما دارند در میارن،تعرفه ۹ سنت واقعا نا عادلانه است،همیشه قانونگذار برای ما قانون یه جوری دارند تصویب می کنند که مردم فقط به فکر دور زدنش باشند

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین