قیمت هلیوم، نمودار تکنیکال هلیوم

$4.75
153,496.25 تومان
Helium
HNT Rank #72 % 1.62
helium
تغییرات 1 ساعته %1.57
تغییرات 24 ساعته %1.62
تغییرات 7 روزه %3.35
تغییرات 30 روزه %-21.25
تغییرات 1 ساله %-73.82
بیشترین قیمت (تاکنون)
$54.88
در تاریخ 21 آبان 1400 در ساعت 23:08
کمترین قیمت (تاکنون)
$0.11
در تاریخ 30 فروردین 1399 در ساعت 00:19
بیشترین قیمت / کمترین قیمت (24 ساعت)
$4.80 / $4.51
  • ارزش کل بازار $604,649,307
  • حجم معاملات (24 ساعت) $23,031,985
  • عرضه در گردش 128,948,150.52 HNT
  • عرضه کل 223,000,000 HNT

هلیوم (Helium) با نماد اختصاری HNT یک ارز دیجیتال (Digital Currency) یا رمزارز (Cryptocurrency) است که با ارزش بازار حدود 604,649,307 دلار در رتبه 72 بازار رمز ارزها قرار دارد. قیمت هلیوم در این لحظه 4.75 دلار است که با احتساب قیمت تتر 32,315 تومان، با قیمت 153,496.25 تومان در ایران معامله می‌شود. حجم معاملات روزانه هلیوم 23,031,985 دلار است و قیمت هلیوم در 24 ساعت اخیر، 1.62% افزایش داشته است.

نمودار تحلیل تکنیکال هلیوم

هلیوم (HNT) کوین بومی شبکه هلیوم (Helium) است. هلیوم شبکه‌ای بی‌سیم و همتابه‌همتا است که به‌منظور غیرمتمرکزسازی اینترنت و گسترش اینترنت اشیاء توسعه یافته است. نودهای هلیوم، دستگاه‌های هات اسپاتی هستند که از پروتکل LoRWAN برای ایجاد شبکه با یکدیگر استفاده می‌کنند. نودها برای تبادل، انتقال داده و ساخت بلاک جدید از الگوریتم گواه اثبات پوشش یا Proof of Coverage (به اختصار POC) می‌کنند و در ازای این کار رمزارز HNT پاداش می‌گیرند. به این امر استخراج هلیوم گفته می‌شود. صفحه قیمت لحظه‌ای Helium محلی برای مشاهده قیمت هلیوم است. در ادامه به مرور تاریخچه قیمت HNT از سال ۲۰۲۰ تا امروز می‌پردازیم. 

قیمت هلیوم در سال ۲۰۲۰

شبکه هلیوم چیست

 

اولین بلاک شبکه هلیوم در جولای ۲۰۱۹ استخراج شد و قیمت هلیوم شروع به افزایش کرد و در طول یکسال از مرز ۱ دلار عبور کرد. زمانی که توسعه‌دهندگان اعلام کردند یک رمزارز دیگر به‌نام دیتا کردیت (Data Credit) در حال راه‌اندازی است، قیمت ارز دیجیتال هلیوم به ۱.۷۷ دلار رسید. دیتا کردیت از سوزاندن HNT به‌دست می‌آید و برای پرداخت کارمزد تراکنش کاربرد دارد. پس از عرضه پروپوزال توسعه هلیوم قیمت HNT به ۲ دلار هم رسید. اما در ماه اکتبر مجددا به ۱ دلار کاهش یافت. سپس در ماه نوامبر ۲۰۲۰ پروپوزال دیگری عرضه شد که میزان حداکثر عرضه و هاوینگ ماینینگ هلیوم در آن ذکر شده بود و منجر به افزایش قیمت کوین هلیوم تا ۱.۸۰ دلار شد. 

قیمت هلیوم در سال ۲۰۲۱

قیمت ارز دیجیتال هلیوم از ژانویه ۲۰۲۱ روند صعودی به خود گرفت تا ماه مارس به ۵ دلار رسید. اعلان ساخت اولین شبکه 5G منجر به افزایش قیمت هلیوم تا ۱۸.۶ دلار در آوریل شد. سپس قیمت Helium در ماه مه به ۱۹.۵ دلار رسید. سپس در ماه آگوست ۲۰۲۱ به ۲۰ دلار رسید. خبر نصف شدن پاداش ماینینگ در اول آگوست و جذب سرمایه ۱۱۱ میلیارد دلاری از a16z منجر ثبت قیمت ۲۴.۸ دلاری در پایان آگوست شد. قیمت ارز دیجیتال هلیوم تا ماه نوامبر به رشد تدریجی خود ادامه داد و در نهایت به ۲۸.۲ دلار رسید. سپس با یک صعود ناگهانی به ۵۵.۲۲ دلار در ۲۲ نوامبر ۲۰۲۱ رسید. در دسامبر ۲۰۲۱ بازار کریپتو روند نزولی خود را آغاز کرد و قیمت هلیوم به ۲۶.۰۳ دلار هم کاهش یافت و تا پایان سال در قیمت ۳۸ دلار هم معامله شد. 

قیمت هلیوم در سال ۲۰۲۲

قیمت ارز دیجیتال سال جدید را در محدوده ۳۷ تا ۳۹ دلار آغاز کرد و پس از آن روند نزولی خود آغاز کرد و در ماه آوریل به ۲۰ دلار رسید. در حال حاضر در اواخر ماه آوریل در محدوده ۱۷ تا ۱۸ دلار معامله می‌شود. 

پرسش و پاسخ قیمت هلیوم (FAQ)

  • قیمت هلیوم به چه عواملی بستگی دارد؟ 

فاکتورهای متعددی همچون به‌روزرسانی‌های شبکه، میزان عرضه و تقاضا، سرمایه‌گذاری‌های بزرگ، پذیرش توسط مردم، تنوع کاربردها، همکاری با پلتفرم‌های کریپتویی معروف، لیست شدن در صرافی‌های محبوب و… در بالا و پایین شدن قیمت هلیوم در آینده موثر هستند. 

  • نحوه استخراج هلیوم چگونه است؟

ماینرهای هلیوم که به آن‌ها هات اسپات گفته می‌شود با استفاده از پروتکل LoRaWAN و امواج رادیویی با یکدیگر شبکه تشکیل می‌دهند و در ازای تسهیل انتقال دیتا، تایید تراکنش‌ها و افزودن بلاک به زنجیره هلیوم توکن HNT دریافت می‌کنند. 

  • درآمد ماینر هلیوم چقدر است؟

درآمد ماینرهلیوم به تراکم هات اسپات‌ها، ناحیه تحت پوشش آن‌ها، تعداد هات اسپات‌های موجود در یک محل، فاصله ماینرها از یکدیگر، تنظیمات دستگاه و ارتفاع ماینر ارز هلیوم بستگی دارد. برای محاسبه سود استخراج می‌توانید از ماشین حساب استخراج هلیوم استفاده کنید.

  • محاسبه قیمت ارز دیجیتال هلیوم به تومان چگونه است؟

برای محاسبه قیمت Helium به تومان باید قیمت دلاری آن را در قیمت تتر ضرب کنید. برای راحتی کار می‌توانید از ماشین حساب ارز دیجیتال میهن بلاکچین استفاده کنید. 

مشاهده ادامه مطلب بستن