اخبار آلتکوین

طی اشتباه عجیب تیم گیت کوین، نیم میلیون دلار GTC به آدرس اشتباه فرستاده شد

در اتفاقی عجیب، تیم توسعه‌دهنده پلتفرم گیت کوین (Gitcoin) حدود ۴۶۰٬۰۰۰ دلار توکن GTC را به آدرسی غیرقابل بازیابی ارسال کرد. به گفته این تیم، هیچ راهی برای بازیابی این دارایی‌ها وجود ندارد.

به نقل از کوین تلگراف، کوچ جاناتان (CoachJonathan)، سرپرست تیم توسعه گیت کوین روز ۶ اکتبر پستی در فروم این پروژه منتشر کرد و در رابطه با ارسال نزدیک به نیم میلیون دلار توکن GTC به یک آدرس اشتباه توضیح داد.

به گفته این توسعه‌دهنده، این توکن‌ها با هدف تخصیص بودجه و بازاریابی از خزانه منتقل شده‌ بودند. با این حال، به جای ارسال به یک کیف پول چند امضایی، وجوه به قرارداد توکن گیت کوین منتقل شده‌اند:

این کار باعث شده دارایی‌ها در این قرارداد قفل شود و راهی برای بازیابی آن‌ها وجود نداشته باشد.

به دنبال این خطای فاحش، در مجموع ۵۲۱،۴۴۰ واحد توکن GTC معادل ۴۶۱،۰۰۰ دلار برای همیشه از دسترس خارج شده است.

تصویری از جزییات تراکنش گیت کوین
تصویری از جزییات تراکنش گیت کوین – منبع: Cointelegraph

به گفته تیم توسعه هسته گیت کوین، در قرارداد GTC هیچ تابعی برای برداشت وجود ندارد و نمی‌توان این تابع را با به‌روزرسانی به آن اضافه کرد. به همین خاطر، این وجوه برای همیشه از دسترس خارج شده‌اند.

به دنبال این حادثه، گیت کوین طرحی برای جلوگیری از بروز اتفاقات مشابه منتشر کرد و متعهد شد تا در صورت وقوع چنین حوادثی، توضیحات شفاف‌تری ارائه کند.

سرپرست تیم توسعه گیت کوین در آخر افزود:

هولدرهای بزرگ و امضاکنندگان کیف پول‌های چند امضایی (از جمله خود من) در قبال رسیدگی به وجوهی که به آن‌ها تعلق ندارد، مسئولیت دارند و باید بیشتر کوشا باشند.

در واکنش به این اتفاق، عمر خان (Umar Khan)، محقق پلتفرم گیت کوین به دائو این پروژه پیشنهاد کرد تا این توکن‌ها را به جای از دست رفتن وجوه خزانه، به منزله کاهش عرضه GTC در نظر بگیرد.

برخی دیگر نیز در جامعه رمزارزها ضمن ابراز تاسف، نسبت به UX پروژه‌های کریپتویی انتقاد کردند.

توییت گیت کوین
منبع: X

گیت کوین پلتفرمی برای تامین مالی پروژه‌های وب ۳ است و بستری برای ارتباط برنامه‌نویسان، توسعه‌دهندگان و پروژه‌های مختلف فراهم کرده است. در این پلتفرم، توسعه‌دهندگان می‌توانند جزییات پروژه خود را منتشر کنند و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند را به خود جذب نمایند.

در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت توکن GTC پس از کاهش موقت، ۰.۶۸٪ افزایش داشته و اکنون با قیمت ۰.۸۹ دلار معامله می‌شود. گفتنی است بر اساس داده‌های کوین گکو، قیمت گیت کوین نسبت به اوج ۸۹.۶۲ دلاری خود در ماه می ۲۰۲۱، ۹۹٪ کاهش یافته است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا