اخبار عمومی

سرقت ۲.۸ میلیون دلار AVAX از پلتفرم Stars Arena؛ کاربران از تعامل با این پلتفرم اجتناب کنند

تمام سرمایه موجود در قرارداد هوشمند شبکه اجتماعی غیرمتمرکز استارز آرنا (Stars Arena) که روی بلاکچین آوالانچ راه‌اندازی شده، دزدیده شده است. به خاطر این حمله بلیط‌های کاربران در حال حاضر بی‌ارزش شده‌اند، اما دارایی‌ها همچنان در کیف پول‌ درون‌برنامه‌ای آن‌ها وجود دارد.

به نقل از دبلاک، داده‌های وب سایت پکشیلد (PeckShield) نشان می‌دهد ارزش دارایی‌های دزدیده‌شده از استارز آرنا حدود ۲۶۶٬۲۰۱.۴۵۵ توکن AVAX (تقریبا معادل ۲.۸ میلیون دلار) می‌رسد. داده‌های وب سایت دیفای‌لاما (DefiLlama) نیز نشان می‌دهد ارزش کل سرمایه قفل‌شده قرارداد هوشمند این پروژه هم از ۲.۷۸ میلیون دلار به ۰.۴۷ دلار کاهش یافته است. استارز آرنا در پلتفرم اکس (توییتر سابق) اعلام کرده است:

یک مشکل امنیتی بزرگ در قرارداد هوشمند ما وجود دارد.
فعالانه در حال بررسی این مشکل هستیم.
هیچ پولی واریز نکنید.
منتظر اخبار جدید باشید.

توییت استارز آرنا – منبع: پلتفرم اکس

وب سایت پک شیلد اعلام کرده است این سوء استفاده با حمله اجرای مجدد (Reentrancy) انجام شده است که به مهاجمان اجازه می‌دهد بلیت‌ها را به قیمتی بسیار بیشتر از ارزششان تا سقف ۲,۷۴۰ دلار بفروشند.

کاربران استارز آرنا می‌توانند توکن‌های موجود در کیف پول خود در این برنامه را برداشت کنند، اما اگر بلیت‌هایشان را بفروشند، هیچ پولی دریافت نمی‌کنند. توجه داشته باشید هر بلیط نشان‌دهنده دسترسی به گروه‌های چت دیگران است.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، استارز آرنا با الهام از پلتفرم فرندتک (Friend.tech) و در اواخر ماه سپتامبر (شهریور) راه‌اندازی شده بود. تقاضای بالای این شبکه اجتماعی باعث شده بود کل تراکنش‌های روزانه شبکه سی چین در آوالانچ طی دو روز بیشتر از ۱۸۶٪ رشد کند.

پس از اعلام این خبر، قیمت توکن AVAX حدود ۱۱٪ کاهش یافته و به ۱۰.۶ دلار رسیده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا