کریپتو کده

سایبرکانکت چیست؟ معرفی پروتکل CyberConnect و توکن CYBER

پروتکل غیرمتمرکز سایبرکانکت (CyberConnect) پلتفرمی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند شبکه‌های اجتماعی دلخواه خود را بر بستر آن بسازند. پلتفرم وب ۳ سایبرکانکت امکان ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان محتوا و کاربران را فراهم می‌کند و کنترل شبکه‌های اجتماعی این بستر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در شبکه‌هایی که بر بستر سایبرکانکت ساخته می‌شوند، کاربران تنها مالک حقیقی محتوا و هویت دیجیتال خود هستند. در این مقاله از میهن بلاکچین توضیح می‌دهیم که پروتکل سایبرکانکت چیست و چه کاربردهایی دارد. علاوه بر این‌، به همکاری‌ها‌، سرمایه‌گذاران و توکن CYBER می‌پردازیم.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند
خلاصه مطلب:
🔸 سایبرکانکت یک پلتفرم مبتنی بر وب ۳ است که امکان ایجاد شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز را برای کاربران فراهم می‌کند.
🔸 شبکه‌های اجتماعی این پلتفرم‌، مزایایی مثل غیرقابل سانسور بودن محتوا‌، قابلیت انتقال اطلاعات پروفایل‌، عدم سوءاستفاده از داده‌ها و غیره را برای کاربران به همراه دارد.
🔸 توکن CYBER در راستای اهداف حاکمیتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مرحله اول ایردراپ آن انجام شده است.
🔸 برای خریداری توکن سایبر می‌توانید به صرافی‌های متمرکز بایننس‌، گیت و بای‌بیت یا صرافی‌های غیرمتمرکز پنکیک‌سواپ و یونی‌سواپ مراجعه کنید.

سایبرکانکت چیست؟

سایبرکانکت چیست
منبع: cyberconnect.me

سایبرکانکت یک پلتفرم شبکه اجتماعی وب ۳ است که در شبکه‌های اتریوم، زنجیره هوشمند BNB و آپتیمیزم در اختیار کاربران قرار دارد. این پلتفرم به‌وسیله پروتکل غیرمتمرکز و ترکیب‌پذیر خود، به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا برنامه‌های اجتماعی کاربرمحور بسازند. در این برنامه‌های اجتماعی‌، کاربران مالک هویت دیجیتال، محتوا، ارتباطات و درآمد خود هستند.

سایبرکانکت قصد دارد با ارائه زیرساخت‌های مناسب برای توسعه شبکه‌های اجتماعی نوآورانه و منصفانه، وضعیت موجود را تغییر دهد. این پروژه یک پلتفرم اجتماعی عادلانه است که در آن پول، تنها بین خالقان محتوا و مخاطب جابه‌جا می‌شود و شرکت‌های واسطه نقشی در آن ندارند. هدف اصلی سایبرکانکت حذف سانسور و کنترل نهادهای متمرکز است.

سایبرکانکت گزینه‌های زیادی را پیش روی تولیدکنندگان محتوا قرار می‌دهد تا از محتوای خود درآمد کسب کنند و جوامع کاربری مورد نظر خود را تشکیل دهند. هنرمندان و اینفلوئنسرها می‌توانند بدون دخالت پلتفرم‌های متمرکز، با ارائه قابلیت‌هایی مثل مجموعه‌های کلکسیونی دیجیتال طرفدار جذب کنند.

کاربران پلتفرم سایبرکانکت بر ارتباطات اجتماعی خود کنترل کامل دارند و می‌توانند پروفایل‌های پرتابل (قابل انتقال) خود را به پلتفرم‌های دیگر منتقل کنند. این قابلیت باعث می‌شود که هویت کاربران در یکجا قفل نشود. با این استانداردهای آزادانه، دیگر کاربر مجبور نیست در پلتفرم‌های جدید هویت آنلاین خود را از صفر بسازد.

سایبرکانکت با انتقال کنترل شبکه‌های اجتماعی به کاربران، مشکلات زیر را حل می‌کند:

 • سوءاستفاده از داده‌ها: شبکه‌های اجتماعی فعلی از داده‌های کاربران برای افزایش درآمد و سود خود استفاده می‌کنند. از آنجایی که کاربران در این پلتفرم‌ها مالک داده‌های خود نیستند، توانایی مقابله با این سوءاستفاده را ندارند. سایبرکانکت مالکیت داده‌ها را به کاربران بازمی‌گرداند.
 • خفقان نوآوری: دسترسی محافظت‌شده و انحصاری به داده‌ها اجازه نمی‌دهد که توسعه‌دهندگان غیروابسته به غول‌های فناوری، برنامه‌ها و قابلیت‌های بهتری را معرفی کنند. دسترسی آزاد به داده‌ها و اشتراک‌گذاری آن‌ها شرایط نوآوری را فراهم می‌کند.
 • دستکاری محتوا: پلتفرم‌های متمرکز میزان دسترسی و وایرال بودن محتوا را بر اساس سودمحور بودن داده‌ها و انگیزه مبهم خود تعیین می‌کنند. ارتباط مستقیم بین تولیدکننده و مخاطب از دستکاری محتوا جلوگیری می‌کند.
 • قابل انتقال نبودن داده‌ها: کاربران مجبور هستند که برای کار در پلتفرم‌های اجتماعی جدید از صفر شروع کنند و ارتباطات اجتماعی و موقعیت خود را در پلتفرم قبلی از دست می‌دهند. سایبرکانکت هویت کاربران را قابل حمل کرده است و آن را از حالت قفل خارج می‌کند.
 • سانسور ناعادلانه: مدیریت متمرکز به سانسور ناعادلانه و مسدود شدن حساب‌ها منجر می‌شود. سایبرکانکت با انتقال کنترل پلتفرم به دست کاربران، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را به وضعیت عادلانه خود بازمی‌گرداند.

تاریخچه سایبرکانکت

سایبرکانکت یک پروتکل گراف اجتماعی غیرمتمرکز است که در فصل سوم سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد. در نسخه اول این پلتفرم (V1)، توسعه‌دهندگان می‌توانستند پلتفرم‌های اجتماعی بسازند که دارای یک لایه داده مشترک از ارتباطات و محتوای کاربران هستند.

این قابلیت بسیاری از مشکلات توسعه‌دهندگان را حل کرد؛ برای مثال توسعه‌دهندگان دیگر مجبور نبودند که گراف‌های اجتماعی خود را از صفر بسازند. برنامه‌های جدید می‌توانستند برای آغاز کار خود از گراف‌های متن‌باز نسخه یک سایبرکانکت استفاده کنند. نسخه اول سایبرکانکت‌، هویت کاربران را از حالت قفل در پلتفرم‌ها خارج کرد و مالکیت ارتباطات اجتماعی را به کاربران بازگرداند. بااین‌حال، نسخه اول فقط به شبکه اصلی اتریوم محدود بود.

در آگوست ۲۰۲۲ (اواسط مرداد ماه ۱۴۰۱‌)، نسخه دوم سایبرکانکت (V2) منتشر شد. این نسخه به کمک ساختار ترکیبی خود می‌توانست هم از بلاکچین‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) و هم از فضاهای ذخیره‌سازی آف‌چین آرویو (Arweave) استفاده کند. این باعث شد که قابلیت پشتیبانی از بلاکچین‌های مختلف به سایبرکانکت اضافه شود. نسخه دوم سایبرکانکت با معرفی قراردادهای هوشمند جدید مثل EssenceNFT و SubscribeNFT، روش‌های کسب درآمد تولیدکنندگان محتوا را گسترش داد. این نسخه، سایبرکانکت را به یک پلتفرم کراس‌چین (میان‌زنجیره‌ای) تبدیل کرد و کاربران آن را به ۱.۶ میلیون نفر رساند.

نسخه سوم CyberConnect

نسخه سوم (V3) شامل یک به‌روزرسانی بزرگ برای پروتکل اجتماعی غیرمتمرکز سایبرکانکت خواهد بود و یک تجربه اجتماعی یکپارچه را در بلاکچین‌های مختلف برای کاربران فراهم می‌کند. مهم‌ترین نوآوری در این نسخه‌، قابلیت CyberAccount است. سایبراکانت یک سیستم هویتی مبتنی بر ERC-4337 است و به کاربران امکان می‌دهد که هویت آنلاین خود را در قالب CyberID بین سیستم‌های سایبرکانکت جابجا کنند.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید در V3‌ سیستم سایبرگراف (CyberGraph) است که با قراردادهای هوشمند خود‌، امکان ثبت آن‌چین داده‌های اجتماعی را برای کاربران فراهم می‌کند. قابلیت سایبرگراف با استفاده از میان‌افزارها هویت کاربران را به محتوای آن‌ها وصل می‌کند. سیستم CyberNetwork در نسخه سوم همانند یک لایه تسویه عمل خواهد کرد و کارمزد کمتری را در شبکه‌های بلاکچینی تحت پوشش خود از کاربران دریافت می‌کند. شایان ذکر است که این نسخه‌، محدودیت‌های ثبت آنچین داده را نیز از بین خواهد برد.

سایبرکانکت چگونه کار می‌کند؟

سایبرکانکت چگونه کار می‌کند
منبع: cyberconnect.me

کار اصلی سایبرکانکت این است که از طریق قابلیت سایبراکانت‌، یک هویت دیجیتال غیرمتمرکز و قابل حمل برای کاربران بسازد. این لایه هویتی، یک حساب وب ۳ خودمختار را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. نام‌های کاربری در سایبراکانت به صورت Username.cyber و منحصربه‌فرد هستند. به زودی کاربران وب ۲ نیز می‌توانند با ثبت‌نام از طریق ایمیل و سایر روش‌ها، هویت‌های آنلاین خود را به وب ۳ بیاورند.

اولین قدم برای ثبت‌نام در این پلتفرم، ساخت یک سایبراکانت است. بعد از ثبت‌نام، کاربران می‌توانند نام کاربری خود را (CyberID) به توکن بی‌همتا یا NFT تبدیل کنند. در NFTهای سایبرآی‌دی به جای مالکیت دائمی، از یک مدل کارمزد تکرارشونده استفاده می‌شود؛ بدین صورت که باید هر ماه‌، هزینه‌ای را در قالب کارمزد برای سایبرآی‌دی خود پرداخت کنید.

پس از ساخت هویت دیجیتال، کاربران می‌توانند تعامل با گراف اجتماعی سایبرکانکت را شروع کنند. کاربران می‌توانند با تولید محتوا لینک‌هایی را ایجاد کنند که حساب آن‌ها را به فضای ذخیره‌سازی محتوا متصل می‌کند. تولیدکنندگان محتوا نیز می‌توانند از طریق قراردادهای هوشمند EssenceNFT‌، محتوای کلکسیونی خود را به NFT تبدیل کنند. با این کار داده‌ها به‌صورت آن‌چین ثبت می‌شوند. دنبال کردن کاربران و پروفایل‌های دیگر نیز با NFTهای اشتراکی (SubscribeNFTs) انجام می‌شود. کاربران می‌توانند اشتراک‌گذاری حساب‌ خود را رایگان یا پولی کنند.

پروتکل سایبرگراف با استفاده از قراردادهای هوشمند آن‌چین و فضای ذخیره‌سازی آف‌چین‌، کل فعالیت کاربران را ثبت می‌کند. میان‌افزارهای سایبرکانکت نیز به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهند که فعالیت‌های خاص‌، مثل شرایط دسترسی به برنامه‌ها را تعیین کنند.

پروتکل سایبرکانکت هویت، محتوا، ارتباطات و فعالیت‌های کاربران را باهم ترکیب می‌کند و در یک گراف اجتماعی قابل حمل (که ترکیبی از بلاک چین و سیستم‌های آف‌چین است) قرار می‌دهد. هسته این اکوسیستم کاربرمحور، قابلیت سایبراکانت است که بسیاری از کارها توسط آن انجام می‌شود.

به‌لطف سیستم انتزاع حساب ERC-4337، سایبرکانکت می‌تواند به بلاکچین‌های مختلف گسترش پیدا کند و در عین حال، یک تجربه واحد و یکپارچه را به کاربران خود ارائه دهد. کاربران می‌توانند با یک توکن خاص، کارمزد بلاکچین‌های دیگر را پرداخت کنند.

این یکپارچگی، مشکل گسستگی هویت و کارمزد بالای تغییر به شبکه‌های دیگر را حل می‌کند. به‌لطف این نوآوری، توسعه‌دهندگان می‌توانند آن دسته از پایگاه‌های کاربری را که به‌دلیل پیچیدگی کیف پول‌های ارز دیجیتال به برنامه‌های غیرمتمرکز قابل انتقال نبودند، به وب ۳ بیاورند.

هزینه ثبت داده‌های اجتماعی به صورت آن‌چین بسیار زیاد است؛ اما سایبرنتورک یک لایه تسویه کم هزینه ارائه می‌دهد که از کانال‌های پرداخت و زنجیره‌های جانبی مختلف تشکیل شده است.

توکن W3ST چیست؟

توکن W3ST (Web3StatusToken) یک توکن بی‌همتای غیرقابل‌انتقال است. این توکن یک مرجع صادرکننده دارد که به‌عنوان یک شاخص دیجیتال قابل‌تایید عمل می‌کند و وضعیت کاربر را در کامیونیتی نشان می‌دهد. توکن W3ST یک ابزار قوی برای پیدا کردن افراد هم‌فکر در جوامع کاربری است. سازمان‌های تجاری از توکن W3ST برای شناسایی حامیان وفادار و فعال خود استفاده می‌کنند. با استفاده از این توکن، سازمان‌ها می‌توانند برای کامیونیتی خود یک سیستم ارزش قابل‌تایید، تغییرناپذیر و معنی‌دار بسازند.

همکاری‌ها و سرمایه‌گذاران سایبرکانکت

در تاریخ ۱۵ آگوست (۲۴ مرداد ۱۴۰۲) سایبرکانکت اعلام کرد که با شرکت انیموکا برندز (Animoca Brands) وارد همکاری شده است تا برای مجموعه NFT معروف Mocaverse یک لایه اجتماعی غیرمتمرکز بسازد. سایبرکانکت با پلتفرم‌ها و پروژه‌های مختلف دیگر مثل XMTP و Livepeer نیز همکاری داشته است. اضافه شدن افزونه مرورگر کیف پول Bitget به سایبرکانکت نیز از جمله همکاری‌های دیگر این پروژه محسوب می‌شود. کاربران می‌توانند با اتصال بیت‌گت ولت خود به این پلتفرم‌، به سایبرکانکت در شبکه‌های اتریوم‌، شبکه هوشمند BNB و آپتیمیزم دسترسی داشته باشند.

سرمایه‌گذاران پروژه CyberConnect

به گزارش کرانچ‌بیس‌، سایبرکانکت سه مرحله جذب سرمایه داشته است. این پروژه در ۱۶ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۵ آبان ۱۴۰۰‌) و در مرحله اول Seed Funding‌، موفق شد که از ۱۲ سرمایه‌گذار (به پیشگامی Multicoin Capital و Sky9 Capital‌)، به میزان ۱۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند. در دومین مرحله Seed Funding که در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۲ (۱۱ دی ۱۴۰۰) برگزار شد، تنها یک سرمایه‌گذار مشارکت داشت؛ اما هویت این سرمایه‌گذار و میزان سرمایه جذب شده هنوز مشخص نیست. در راند سرمایه‌گذاری Series A‌ و در تاریخ ۱۷ می ۲۰۲۲ (۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱‌)، سایبرکانکت موفق شد که با مشارکت ۱۲ سرمایه‌گذار (به رهبری Animoca Brands و Sky9 Capital‌)، به میزان ۱۵ میلیون دلار دیگر سرمایه جذب کند.

از جمله سرمایه‌گذاران این پروژه‌ می‌توان به عناوین زیر اشاره کرد:

 • مالتی کوین کپیتال (Multicoin Capital‌)
 • بایننس لبز (Binance Labs‌)
 • اسکای ناین کپیتال (Sky9 Capital‌)
 • دلفی دیجیتال (Delphi Digital‌)
 • کمپانی سرمایه‌گذاری IOSG Ventures
 • ترایب کپیتال (Tribe Capital‌)
 • پروتکل لبز (Protocol Labs‌)
 • اسپارتن (Spartan‌)
 • استودیو پالیگان (Polygon Studios‌)
 • کمپانی سرمایه‌گذاری Folius Ventures
 • کمپانی هشد (Hashed‌)
 • لتیس (Lattic‌e‌)
 • جی‌جی‌وی کپیتال (GGV Capital‌)
 • درپر درگن (Drapper Dragon‌)
 • اینس کپ (InceCap‌)
 • استریمینگ فست (Streaming Fast)
 • زوکپ (ZooCap‌)
 • صرافی Gate.io
 • اسمرتی لب (Smrti Lab‌)
 • آپ‌آنست کپیتال (UpHonest Capital‌)
 • امبر (Amber‌)
 • سون ایکس ونچرز (SevenX Ventures‌)

اکوسیستم سایبرکانکت

تصویر زیر‌، طرح کلی اکوسیستم سایبرکانکت و خدمات آن را نشان می‌دهد:

اکوسیستم سایبرکانکت
منبع: cyberconnect.me

تعدادی از برنامه‌های جذاب در اکوسیستم سایبرکانکت:

 • Link3: یک شبکه اجتماعی وب ۳ است که برای تشکیل جوامع کاربری و پیدا کردن محتوا استفاده می‌شود. بیش از ۲۵۰۰ سازمان مختلف از این برنامه برای اطلاع‌رسانی و تبلیغ خود استفاده می‌کنند.
 • Galxe: یک شبکه داده اعتباری است و به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد که از طریق NFTها، از دستاوردها و اعتبار خود استفاده کنند.
 • Atticc: یک پلتفرم اجتماعی است که جوامع کاربری NFT می‌توانند در آن تبلیغات کنند و با هم ارتباط داشته باشند.
 • QuestN: پلتفرمی برای اعلام رویدادها و مشارکت کاربران است که در ازای انجام تسک‌های مختلف، به کاربران جایزه می‌دهد.
 • Aspecta: یک پلتفرم هویتی است که حساب‌های وب ۲ را به‌ همراه مهارت‌ها، دستاوردها و تجربیات کاربر به وب ۳ منتقل می‌کند.
 • Mocaverse: مجموعه NFT که توسط Animoca Brands منتشر شده است.
 • Readon: یک پلتفرم غیرمتمرکز توزیع محتوا است که مشوق‌های کسب درآمد از خواندن (Read-to-Earn) و NFTهای موضوعی دارد.
 • Phaver: یک اکوسیستم مالتی‌چین است که برای تولید محتوا، ارتباط و غیره استفاده می‌شود.
 • CyberTune: یک پلتفرم غیرمتمرکز برای استریم موسیقی است که قابلیت‌های مختلفی دارد.
 • Oasis Origin: یک سیستم پروفایل وب ۳ است که بر حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد و برای ساخت هویت دیجیتال، ارتباط و پیام‌رسانی استفاده می‌شود.

تیم فعال در پروژه CyberConnect

اطلاعات زیادی در مورد تیم فعال در پروژه سایبرکانکت موجود نیست و تنها چهار نفر از هم‌بنیان‌گذاران پروژه معرفی شده‌اند. در ادامه می‌توانید نام این افراد را مشاهده کنید:

نقشه راه سایبرکانکت

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سایبرکانکت در بازار غیرقابل پیش‌بینی فعلی‌، ارائه یک نقشه راه مدون است. به گزارش کوین‌مارکت‌کپ‌، این نقشه راه بدین صورت است:

فصل سوم ۲۰۲۳‌:

 • ادامه راه‌اندازی نسخه سوم سایبرکانکت در شبکه آپتیمیزم، آربیتروم و opBNB
 • ادامه راه‌اندازی قابلیت CyberTrek
 • راه‌اندازی CyberDAO

فصل چهارم ۲۰۲۳ (بر اساس آرای دائو‌)

 • راه‌اندازی کیف پول CyberWallet
 • راه‌اندازی کیت نرم‌افزار «Login with CyberConnect»

نیمه اول ۲۰۲۴ (بر اساس آرای ‌دائو)

 • راه‌اندازی برنامه توسعه CyberGrant
 • راه‌اندازی نسخه سوم سایبرکانکت در چند بلاکچین دیگر
 • راه‌اندازی لایه دوم CyberNetwork

توکن سایبر (CYBER) چیست و چه کاربردی دارد؟

توکن CYBER توکن حاکمیتی شبکه سایبرکانکت است و بر روی شبکه‌های اتریوم‌، زنجیره هوشمند BNB و آپتیمیزم فعالیت دارد. هولدرهای این توکن حق رای دارند و می‌توانند حق رای خود را به دیگران واگذار کنند. بر اساس رای کاربران، بهبودهای لازم در پروتکل انجام می‌گیرد. همچنین می‌توانید از توکن CYBER در پرداخت کارمزد‌های سایبراکانت یا همان حساب کاربری سایبر استفاده کنید.

در بلاکچین‌های سازگار با EVM، می‌توان از توکن سایبر برای پرداخت کارمزد کل تراکنش‌های CyberAccount استفاده کرد. در آینده، کاربردهای بیشتری توسط سایبردائو (CyberDAO) برای این توکن معرفی خواهد شد.

به گزارش میهن بلاکچین‌ در زمان نگارش این مقاله (۱۷ مهر ۱۴۰۲‌)، ارزش بازار سایبرکانکت در محدوده ۵۱٬۵۰۲٬۱۵۷ میلیون دلار قرار دارد و حجم معاملات روزانه آن به میزان ۱۳٬۷۰۸٬۲۲۹ میلیون دلار است. کل ذخایر عرضه سایبر به میزان ۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ میلیون توکن و ذخایر در گردش آن به میزان ۱۱٬۰۳۸٬۰۰۰ توکن است. در حال حاضر قیمت CYBER در محدوده ۴.۶۹ دلار قرار دارد. بیشترین قیمت این توکن در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ و در محدوده ۱۵.۷۹ دلار و کمترین قیمت آن در تاریخ ۴ شهریور ۱۴۰۲ و در محدوده ۳.۵۴ دلار بوده است.

تخصیص توکن‌های سایبر

تیم سایبرکانکت تصمیم گرفته است که ۱۵ درصد از ذخایر عرضه ۱۰۰ میلیونی این توکن را به تیم فعال در پروژه و مشاوران آن‌، ۲۵.۱۲ درصد به فروش خصوصی‌، ۱۰.۸۸ درصد به خزانه کامیونیتی پروژه‌، ۱۲ درصد برای پاداش کامیونیتی‌، ۳ درصد برای فروش عمومی در CoinList و ۳۴ درصد توکن‌ها را به توسعه اکوسیستم CyberConnect اختصاص دهد. این پروژه مرحله اول ایردراپ را انجام داده است و در تاریخ ۱۵ آگوست ۲۰۲۳، تقریبا ۲.۴ درصد از توکن‌ها را بین کاربران توزیع کرد.

توزیع توکن CYBER
منبع: CoinMarketCap

توکن سایبر را از کجا خریداری کنیم و در کجا نگهداری کنیم؟

توکن سایبر را می‌توانید از صرافی‌های متمرکز بایننس‌، گیت‌، و بای‌بیت خریداری کنید. صرافی‌های غیرمتمرکز یونی‌سواپ نسخه سوم و پنکیک‌سواپ نسخه سوم نیز امکان خریداری این توکن در شبکه‌های اتریوم‌، BNB چین و آپتیمیزم در اختیار شما قرار می‌دهند.

برای نگهداری توکن CYBER نیز می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری متامسک‌، تراست‌ولت و کیف پول کوین‌بیس یا کیف پول سخت‌افزاری لجر استفاده کنید.

سوالات متداول (FAQ‌)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
سایبرکانکت چیست؟

سایبرکانکت پلتفرمی برای ساخت شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز است و بر بستر وب ۳ بنا شده است.

سایبرکانکت چه مزایایی نسبت به شبکه‌های اجتماعی فعلی دارد؟

این پلتفرم امکان ایجاد شبکه‌های اجتماعی را فراهم می‌کند که مالکیت داده‌، قابلیت انتقال اطلاعات پروفایل‌، غیرقابل سانسور بودن محتوا و غیره را برای کاربران به همراه دارد.

جمع‌بندی

پروتکل غیرمتمرکز سایبرکانکت راهکاری برای رهایی از محدودیت و انحصار شرکت‌های متمرکز است که کنترل اینترنت و داده‌ها را به کاربران واگذار می‌کند. پلتفرم سایبرکانکت با قابلیت‌های فوق‌العاده‌ خود، کار توسعه‌دهندگان شبکه‌های اجتماعی را راحت‌تر می‌کند و روش‌های جدیدی را برای کسب درآمد از محتوا ارائه کرده است. از توکن CYBER برای رای دادن به تصمیمات حاکمیتی و برای پرداخت هزینه‌ها و کارمزدهای پلتفرم استفاده می‌شود. تاکنون سایبرکانکت با پروژه‌های مختلفی همکاری کرده است و با چند شبکه بلاکچینی ادغام شده است. در این مطلب توضیح دادیم که پلتفرم سایبرکانکت چیست و چه دستاورد‌هایی را برای کاربران شبکه‌های اجتماعی به ارمغان می‌آورد. شما پروژه سایبرکانکت و پتانسیل رشد توکن‌های آن را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا