پیشرفته کریپتو پدیا

بایننس اسمارت چین چیست؟ همه چیز درباره زنجیره هوشمند بایننس

زنجیره هوشمند بایننس یا Binance Smart Chain نام شبکه بلاک چین جدیدی است که توسط تیم صرافی بایننس به وجود آمده است. بایننس اسمارت چین که به آن BSC نیز گفته می‌شود مشابه شبکه بلاک چین اتریوم، بستری برای راه‌اندازی قراردادهای هوشمند و نرم‌افزارهای غیرمتمرکز است. در این مقاله با نحوه کار و وضعیت این شبکه بلاکچین آشنا خواهیم شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این مقاله در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ بروزرسانی شده است

بایننس اسمارت چین چیست؟

تاریخچه قیمت بایننس کوین

بایننس در سال ۲۰۱۷ با راه‌اندازی صرافی خود وارد حوزه رمز ارزها شد. آن‌ها در سال ۲۰۱۹، شبکه بلاک چین خود را تحت عنوان بایننس چین یا Binance Chain (BC) راه‌اندازی کردند. پس از راه‌اندازی این شبکه، رمز ارز بایننس کوین که تا پیش از این یک توکن ERC-20 و مبتنی بر شبکه اتریوم بود، به کوین اصلی شبکه بلاک چین بایننس تبدیل شد. Bep-2 یکی از روش‌های ایجاد توکن در بایننس چین بود. این شبکه، کاربرد استفاده از BNB را افزایش داد و کمک زیادی به توسعه این اکوسیستم داشت.

شبکه‌های بلاکچین غیرمتمرکز همواره محدودیت‌ها و نواقصی دارند که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به عدم مقیاس‌پذیری، بالا بودن کارمزد و سرعت پایین انجام تراکنش در آن‌ها اشاره کرد. شبکه اتریوم در کنار تمام مزیت‌ها، همچنان نتوانسته این مشکلات را برطرف کند. در چنین فضایی، صرافی بایننس تصمیم گرفت تا شبکه بلاک چین جدیدی را به اکوسیستم خود اضافه کند و در این شبکه بستری برای راه‌اندازی قراردادهای هوشمند و نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را فراهم کند (دقیقا مشابه شبکه اتریوم). اما آن‌ها به خوبی می‌دانستند که غیرمتمرکز بودن و مقیاس‌پذیری بالا، هم زمان در یک شبکه ایجاد نمی‌شوند. در نتیجه شبکه‌ جدیدی را به نام Binance Smart Chain یا زنجیره هوشمند بایننس را معرفی کردند که به صورت موازی با شبکه قبلی آن‌ها، بایننس چین، عمل کند. امکان راه‌اندازی قراردادهای هوشمند در این شبکه جدید فراهم شد. اما به دلیل نیمه متمرکز بودن آن، سرعت انجام تراکنش بسیار بالاتر از اتریوم و هزینه انجام تراکنش‌ها بسیار کمتر از اتریوم است. بایننس اسمارت چین با شبکه اتریوم کاملا سازگار است (از EVM استفاده می‌کند) و تمام المان‌های آن کاملا مشابه شبکه اتریوم تعریف شده و همین نکته باعث محبوبیت سریع این شبکه بلاکچین جدید شد.

در شبکه بایننس چین، از استاندارد Bep-2 برای ایجاد توکن جدید استفاده می‌شد اما در شبکه بایننس اسمارت چین از استاندارد Bep-20 برای راه اندازی بیشتر توکن‌ها استفاده می‌شود. هر چند این زنجیره ماهیتی متمرکز دارد و نمی‌توان آن را رقیبی برای اتریوم در نظر گرفت. در ادامه مهمترین ویژگی‌های این شبکه را معرفی خواهیم کرد.

شبکه بایننس اسمارت چین چگونه کار می‌کند؟

برای آشنایی بهتر با شبکه Binance Smart Chain در این بخش پارامترهای اساسی این شبکه را معرفی خواهیم کرد.

الگوریتم اجماع بایننس اسمارت چین چیست؟

الگوریتم اجماع سازوکاری است که برای ایجاد هماهنگی میان مشارکت‌کنندگان یک سیستم توزیع شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل آنکه اطلاعات ذخیره شده در شبکه، توزیع شده است؛ باید تمام افراد در مورد صحت اطلاعاتی که در شبکه ذخیره شده، به اجماع برسند. بایننس اسمارت چین، از الگوریتم اجماع گواه اثبات اعتبار (Proof-Of-Authority) استفاده می‌کند. به ادبیات دقیقتر، شبکه بایننس اسمارت چین ترکیبی از الگوریتم DPOS و POA را برای الگوریتم اجماع شبکه خود انتخاب کرده است. بلاک تایم هدف، یا فاصله زمانی ایده‌آل میان دو بلاک ایجاد شده در این شبکه زیر ۵ ثانیه است. در شبکه BSC، افراد منتخب برای تبدیل شدن به نود شبکه، باید رمز ارز BNB را سپرده‌گذاری یا استیک کنند. البته همه افراد نمی‌توانند در این شبکه به عنوان نود فعالیت کنند. زنجیره هوشمند بایننس در مجموع ۲۱ نود تایید‌کننده دارد که توسط خود بایننس انتخاب شده‌اند. این نودها باید رمز ارز BNB را استیک کنند. به همین دلیل در ابتدای مقاله اشاره کردیم که این شبکه کاملا متمرکز نیست. زیرا نودها برای مشارکت در شبکه به اخذ مجوز از بایننس نیاز دارند.

بر خلاف شبکه بیت کوین که به ازای استخراج هر بلاک، ماینر مقداری بیت کوین به عنوان پاداش دریافت می‌کند. در شبکه بایننس اسمارت چین، پاداش ایجاد بلاک جدید تنها کارمزد تراکنش‌هایی است که در آن بلاک ذخیره شده و به جز این مورد، پاداش دیگری تعریف نشده و BNB جدیدی میان نودها توزیع نخواهد شد.

ارتباطات بین زنجیره‌ای

هرچند شبکه بایننس اسمارت چین، یک شبکه مستقل از شبکه بایننس چین است، با این حال افراد به راحتی می‌توانند دارایی‌های خود را از شبکه Binance Chain به شبکه Binance smart chain جا به جا کنند. در نتیجه توکن‌های مبتنی بر استاندارد Bep-2 و Bep-8 در شبکه بایننس چین، به راحتی به توکن‌های مبتنی بر استاندارد Bep-20 سواپ خواهند شد.

ادغام با راه حل اوراکل چین لینک

شبکه بایننس اسمارت چین از اوراکل چین لینک استفاده می‌کند. این همکاری بدان معنی است که توسعه‌دهندگان زنجیره هوشمند بایننس دیگر نیازی به اختصاص ماه‌ها وقت برای ایجاد زیرساخت‌های اوراکل خود ندارند. آنها می‌توانند به طور مستقیم برنامه‌های قرارداد هوشمندی بسازند که بتوانند به اطلاعات مربوط به دنیای واقعی از طریق چین ‌لینک متصل شوند. از این طریق، توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های قدرتمندی برای دیفای ایجاد کنند که از اوراکل چین لینک برای بازیابی داده‌ها از داده‌های جمع آوری شده یا اطلاعات قیمت مستقیما از صرافی غیرمتمرکز بایننس یا صرافی بایننس استفاده کند.

طبق گفته بایننس، این امر امنیت و قابلیت اطمینان بیشتری را در رابطه با قیمت‌های برنامه‌های دیفای به ارمغان می‌آورد. این امر سبب اعتماد بیشتر به محصولات مالی که در زنجیره هوشمند بایننس ساخته شده است، به کاربران می‌دهد.

بلاکچین مستقل

زنجیره هوشمند بایننس یک راه حل لایه ۲ برای شبکه بایننس چین نیست و آن را به یک سیستم مستقل تبدیل می‌کند؛ این یعنی در صورت بروز نقص فنی در زنجیره بایننس، اکثر کارکردهای زنجیره هوشمند بایننس به صورت جداگانه کار می‌کنند از این رو آنها در صورت وجود چنین اتفاقاتی، به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

زمان کوتاه ایجاد بلاک

یکی از نکات برجسته ذکر شده در وب سایت مدت زمان تقریباً پنج ثانیه برای هر بلاک است که تجربه ترید خوبی برای کاربران را تضمین می‌کند.

تفاوت بین زنجیره بایننس با زنجیره هوشمند بایننس

تغییرات در بایننس

زنجیره هوشمند بایننس به وجود آمد زیرا زنجیره بایننس تنها به عنوان یک DEX با کارایی بالا معرفی شده بود. اما زنجیره هوشمند یک زنجیره سفارش در نظر گرفته شده است که بسیار سریع باشد و قادر است حدود ۱۰۰ هزار سفارش در ثانیه را تایید کند. اما برای رسیدن به این سطح عملکرد، زنجیره بایننس مجبور بود قابلیت‌های قرارداد هوشمند خود را قربانی کند. چون این یک ویژگی بسیار محبوب در بین کاربران بود، بنابراین زنجیره هوشمند بایننس به عنوان یک زنجیره موازی که از قراردادهای هوشمند سازگار با اتریوم پشتیبانی می‌کند، منتشر شد.

بنابراین، یکی از ویژگی‌های مهم زنجیره هوشمند بایننس این است که با قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم سازگار است. بنابراین، اگر شما یک قرارداد دیفای دارید که در اتریوم اجرا می‌شود، می توانید آن را به زنجیره هوشمند بایننس منتقل کنید زیرا در آنجا نیز اجرا خواهد شد.

این به معنای راهی آسان است که کاربران برای استقرار قراردادهای هوشمند در زنجیره بایننس نیازی به یادگیری موارد اضافی نخواهند داشت. همچنین این پروژه کاملاً متن باز خواهد بود تا هر کسی بتواند قراردادها را روی این پلتفرم مستقر کند. در آخر، از نظر عملکرد، زنجیره هوشمند بایننس عملکرد پایین‌تری نسبت به زنجیره بایننس دارد، اما همچنان عملکردش بالاتر از اتریوم ۱.۰ است.

چگونه دارایی‌های کریپتو را وارد BSC کنیم

برای اینکار ۲ راه اصلی وجود دارد. استفاده از صرافی بایننس و انتقال داریی از درون صرافی به بایننس اسمارت چین و راه دوم استفاده از بایننس بریج (Binance Bridge) برای اینکار است. اما قبل از اینکه توضیح دهیم که چگونه از این روش‌ها استفاده کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که استاندارد زنجیره بایننس که برای صرافی غیرمتمرکز بایننس است BEP-2‌ بوده و استانداردهای توکن‌های بر روی بایننس اسمارت چین BEP-20 است.

اکانت بایننس

اگر شما در بایننس حساب کاربری دارید، آسانترین گزینه این است که به راحتی از حساب بایننس خود داریی‌های خود را به یک کیف پول BSC وارد کنید. و تنها باید کمی دقت کنید که بین انتخاب زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس گزینه درست را انتخاب کنید

بایننس بریج

یک روش دیگر برای آوردن دارایی به بایننس اسمارت چین استفاده از بایننس بریج است. با استفاده از Binance Bridge شما براحتی می‌توانید توکن‌های بلاک چین اتریوم و ترون را به صورت Wrapped وارد زنجیره هوشمند بایننس کنید. و این قابلیت به صورت دو طرفه انجام می‌گیرد.

معرفی بایننس کوین – BNB

رمز ارز BNB کوین بومی در اکوسیستم بایننس است. این کوین در دو شبکه بایننس چین و بایننس اسمارت چین مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد اصلی این کوین، پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در این دو شبکه بلاک چین است. همچنین برای راه‌اندازی قرارداد هوشمند در شبکه BSC، باید از کوین BNB استفاده شود. تعداد کل BNBهای موجود در ابتدا ۲۰۰ میلیون واحد تعریف شده است. اکوسیستم بایننس، طی یک فرآیند توکن سوزی، نیمی از موجودی بایننس کوین را سوزانده و از رده خارج می‌کند.

اختیارات گواه اثبات سهام (PoSA)

زنجیره هوشمند بایننس برای اینکار از ۲۱ اعتبار دهنده استفاده می‌کند که اجازه می‌دهد کارمزدها کمتر و زمان بلوک کوتاه‌تر باشد. PoSA یک روش در بلاک چین است که امکان تحویل و میزان تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد و آن را به یک الگوریتم ارزشمند برای افزایش تجربه کاربری مثبت تبدیل می‌کند.

همانطور که در وایت پیپر ذکر شده است، زنجیره هوشمند بایننس از ترکیبی از گواه اثبات سهام خصوصی شده (DPoS) و گواه اثبات اعتبار (PoA) استفاده می‌کند. این بدان معناست که به مدیریت انجمن آن اجازه می‌دهد تا فقط تعداد محدودی از اعتبارسنج‌ها برای هر بلوک استفاده شود و سیستمی شبیه به موتور اجماع Clique اتریوم را دنبال می‌کند که به موجب آن اعتبارسنج‌ها از طریق پروتکل PoA برای تولید بلوک عمل می‌کنند. ترکیب این موارد احتمالا کارایی، امنیت، شفافیت و رضایت از زنجیره هوشمند را بهبود می‌بخشد.

امنیت

اگرچه سیستم‌های PoA معمولاً امنیت کاربران را تضمین می‌کنند، اما هنوز خطراتی از طرف اعتبارسنج‌های بیزانس وجود دارد که ممکن است شبکه را با استفاده از روش‌هایی مانند “Clone Attack” نقض کند.

بایننس اقداماتی را برای جلوگیری از بروز چنین حملاتی با تشویق کاربران به انتظار برای بسته شدن بلوک پس از مدت زمان مشخص انجام می‌دهد تا بتواند امنیت نهایی را تضمین کند. زنجیره هوشمند بایننس علاوه بر این، منطق Slashing را اجرا می‌کند، که برای مجازات اعتبار‌سنج‌های بیزانس به دلیل بی‌ثباتی یا استفاده از چند امضا استفاده می‌شود. این کار احتمال ” Clone Attack” را کاهش می‌دهد و اعتبار سنج‌های مخرب را خیلی سریع در معرض خطر قرار می‌دهد.

کیف‌پول‌های بایننس اسمارت چین

وضع قانون در مورد کیف پول‌های کریپتو

این کیف‌پول در واقع یک افزونه در مرورگرهای اینترنت بوده و از این نظر یک کیف‌پول تحت وب به شمار می‌رود. با افزونه مرورگر زنجبره بایننس می‌توانید وجهی را در زنجیره بایننس، زنجیره هوشمند بایننس و اتریوم انتقال دهید و همچنین انتقال بین زنجیره‌ای بین هر دو بلاک چین بایننس نیز امکان پذیر است.

این افزونه همچنین می‌تواند با سایر محصولات زنجیره بایننس برای احراز هویت و امضای تراکنش بدون دسترسی به کلیدهای خصوصی شما ادغام شود که به صورت ایمن در فضای ذخیره سازی برنامه شما ذخیره می‌شوند و با رمز ورود شما رمزگذاری می‌شوند. برای امکان ایجاد اینکار، باید به افزونه خود یک کد اضافه کنید تا ارتباط بین برنامه‌های وبی که شما از آنها استفاده می‌کنید و خود افزونه را برقرار کند. به همین دلیل این افزونه برای دسترسی به هر صفحه وب نیاز به مجوز دارد.

اما می‌توان از کیف پول‌های معروف نیز در بایننس اسمارت چین استفاده کرد. که در ادامه به آنها نیز خواهیم پرداخت

متامسک (Metamask)

متامسک کیف پول اتریوم است پس چگونه می‌توان به آن در زنجیره BEP-20 متصل شد؟ در جواب این سوال باید گفت که معماری زنجیره هوشمند بایننس (BSC) به گونه‌ای است که می‌توانید از MetaMask برای تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر BSC استفاده کنید. برای دانستن نحوه استفاده از متامسک بر روی زنجیره هوشمند بایننس اینجا کلیک کنید.

تراست ولت (TrustWallet)

برخی از برنامه‌های غیر متمرکز مانند PancakeSwap بر روی بایننس اسمارت چین به شما امکان اتصال با استفاده از TrustWallet را می‌دهند. تراست ولت یکی از ساده‌ترین کیف پول‌های موبایل برای استفاده است، بنابراین اگر دوست دارید از موبایل خود از BSC استفاده کنید، این یکی از بهترین گزینه‌ها است.

معرفی برترین برنامه‌های غیر متمرکز (dApps) بر روی بایننس اسمارت چین

حالا که کمی بیشتر با زنجیره هوشمند بایننس آشنا شدید و نحوه انتقال و کیف‌پول‌های مورد استفاده از آن را نیز شناختید، در ادامه به بررسی بعضی از معروفترین برنامه‌های غیر متمرکز بر روی آن خواهیم پرداخت.

پنکیک سواپ

پنکیک سواپ یک بازار ساز اتوماتیک بر روی بایننس اسمارت چین است. نحوه کار بار آن مشابه با Uniswap و سوشی سواپ است. با این تفاوت که مخصوص مبادله توکن‌های BEP-20 است. همچنین می‌توانید با تأمین نقدینگی به یکی (یا بیشتر) از استخرهای نقدینگی، درآمد منفعل کسب کنید.

ونوس (Venus)

ونوس پروتکل وام‌دهی مشابه کامپوند یا Aave در اتریوم است. در واقع یک بازار پول غیر‌متمرکز است که در آن می‌توانید توکن‌های BEP-20 را با نرخ بهره الگوریتمیکی وام گرفته و وام دهید.ونوس همچنین دارای یک استیبل کوین به نام VAI است، که توسط یک سبد از رمز ارزها پشتیبانی می‌شود. به این ترتیب‌، می‌توانید ونوس را به عنوان ترکیبی از کامپوند و MakerDAO در BSC تصور کنید.

Autofarm

Autofarm یک تجمیع کننده ییلد فارمینگ در بایننس اسمارت چین است. شما می‌توانید آن را شبیه به پروژه Yearn در اتریوم بدانید. این پلتفرم به طور خودکار سعی می‌کند بهینه ترین راه را برای کسب بازده از سپرده‌های شما پیدا کند.

پروتکل اسپارتان (Spartan)

پروتکل Spartan یک پروتکل دارایی مصنوعی در BSC است. که به کاربران اجازه می‌دهد تا استخرهای نقدینگی را برای توکن‌های BEP-20، درست مثل بسیاری از AMM‌های دیگر ایجاد کنند. با این حال، هدف آن این است که در آینده امکانات بیشتری، مانند ایجاد دارایی‌های مصنوعی وثیقه‌ای توسط استخرهای نقدینگی و همچنین وامها و مشتقات زنجیره ای فراهم کند

صندوق پشتیبانی ۱۰۰ میلیون دلاری

بایننس در حال تأسیس یک صندوق سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری برای توانمندسازی پروژه‌های نوظهور و ایجاد همکاری بین امور مالی متمرکز (CeFi) و مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. چانگ پنگ ژائو بنیانگذار و مدیرعامل بایننس در اجلاس World of DeFi از ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار برای دیفای خبر داد. این صندوق و ابتکارات دیگر بایننس با هدف حمایت بیشتر از اکوسیستم دیفای و راه حل‌های ارتباطی بین اکوسیستم‌های DeFi و CeFi انجام می‌شود.

چگونه می‌توان از صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری بهره مند شد

بایننس به زودی پروژه‌های DeFi را فرا می‌خواند تا پیشنهادات خود را ارائه دهند تا یکی از ذینفعان این صندوق باشند. جامعه غیرمتمرکز سازنده زنجیره هوشمند بایننس، به عنوان یک سرمایه گذار اولیه و حزب حاکم برای تأمین بودجه عمل خواهد کرد. پروژه‌های قوی می‌توانند تا ۱۰۰ هزار دلار بودجه دریافت کنند. معیارهای انتخاب از همان استانداردهای استفاده شده برای بایننس X ، آزمایشگاه‌های بایننس و بایننس Launchpad پیروی خواهند کرد.

بایننس برنامه‌های شما را برای صندوق جدید زنجیره هوشمند بایننس، پیش‌بینی می‌کند. شما می‌توانید برنامه‌های دیفای بیشتری را در زنجیره هوشمند بایننس ایجاد کنید. برای درخواست این فرم را پر کنید.

۶ پارامتر اساسی در شبکه بایننس اسمارت چین

عرضه شاخص دیفای بایننس

بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) اخیرا رشد چشمگیری در فعالیت درون شبکه از خود نشان داده است. در ادامه این مقاله، برای شناخت هر چه بهتر زنجیره هوشمند بایننس و سرمایه‌گذاری هوشمندانه، با ۶ معیاری که از داده‌های آن‌چین استخراج شده‌اند، آشنا می‌شویم.

ییلد فارم‌های بایننس اسمارت چین

ییلد فارمینگ (استخراج نقدینگی) راهی برای تولید ارز دیجیتال با دارایی‌های موجود است. با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند پنکیک سواپ، می‌توانید در زنجیره هوشمند بایننس کسب درآمد کنید. همانطور که در معیار بعدی خواهیم دید، هزینه‌های این بلاکچین بسیار کم است. این امر باعث می‌شود، ورود سرمایه‌گذاران خرد به صحنه ییلد فارمینگ (Yield Farming) و بدست آوردن درآمد عادلانه از دارایی‌های خود، ایده‌آل باشد.

قسمت ییلد فارمنیگ در سایت BscScan تمام فرصت‌های فعلی کسب درآمد را به شما نشان می‌دهد. از طریق این داشبورد، به آخرین فارم‌ها و اطلاعاتی درباره اینکه آنها چه هستند و چطور کار می‌کنند، دسترسی دارید.

منبع خوب دیگر برای پیگیری همه DAppهای مختلف در اکوسیستم بایننس اسمارت چین وبسایت MathDApp است. کافیست زنجیره هوشمند بایننس را در نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید و لیستی از برنامه‌های قابل اطمینان این شبکه را مشاهده کنید.

متوسط قیمت گس در ​​بایننس اسمارت چین

این نمودار متوسط ​​قیمت گس را که کاربران برای تراکنش‌های BSC پرداخت می‌کنند، به شما نشان می‌دهد.همانطور که اشاره کردیم، هزینه‌های این شبکه بسیار کم است. در این شبکه، هر gwei، معادل ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۱ BNB است.

میانگین قیمت گس بایننس اسمارت چین

با متوسط ​​قیمت گس ۲۰ gwei، ارسال ۱۰ BNB باید تقریبا ۰.۰۱ دلار برای شما هزینه داشته باشد. در حقیقت، ارسال ده یا حتی صد برابر این مبلغ هنوز نباید بیش از چند سنت برای شما هزینه داشته باشد. از تاریخچه معاملات، می‌توان دریافت که برخی از تراکنش‌ها کارمزد بالاتری نسبت به میانگین پرداخت کرده‌اند. برخی از کاربران ممکن است عادت‌های قدیمی خود را از استفاده از اتریوم یا سایر پلتفرم‌ها به همراه داشته باشند. واقعا پرداخت کارمزد بالا لازم نیست. زنجیره هوشمند بایننس هنوز دچار ازدحام نشده است، بنابراین ۲۰ gwei باید کافی باشد.

تعداد آدرس‌های منحصر به فرد زنجیره هوشمند بایننس

بایننس اسمارت چین مقرون به صرفه است، اما چگونه می‌توانید تعداد حدودی کاربران این بلاکچین را ارزیابی کنید؟ برای دستیابی به این مهم، تعداد آدرس منحصر به فرد به عنوان شروع شروع معیار خوبی است.

آدرس‌های منحصر به فرد زنجیره هوشمند بایننس

بنابراین آیا این بدان معناست که اگر یک بلاکچین دارای ۱۰۰ آدرس منحصر به فرد است، پس ۱۰۰ کاربر منحصر به فرد دارد؟ قطعا نه! هرکسی می‌تواند چندین آدرس ایجاد کند و به لطف جادوی رمزارزها، حتی اگر اینگونه باشد، مدتها آدرس کم نمی‌آوریم. بنابراین تحت این شرایط، فهمیدن اینکه این آدرس‌ها به همان موجودیت تعلق دارند، کاملا دشوار است.

بنابراین می‌دانیم که هرکسی می‌تواند چندین آدرس ایجاد کند و این معیار نمی‌تواند ارزیابی درستی از حقیقت بدهد و نوعی بیش برازش است. با این وجود، تعداد آدرس‌های منحصر به فرد می‌تواند تصوری حدودی از رشد شبکه به ما بدهد.

تراکنش‌های روزانه زنجیره هوشمند بایننس

این نمودار تعداد کل تراکنش‌های انجام شده در بایننس اسمارت چین را در یک روز مشخص به ما نشان می‌دهد.

تعداد تراکنش‌های روزانه بلاکچین هوشمند بایننس

اگرچه برخی از قراردادهای هوشمند برای اجرا به تعداد تراکنش‌های بیشتری نیاز دارند، اما این نمودار هنوز می‌تواند تصویر خوبی از  فعالیت شبکه به ما ارائه دهد.

توکن‌های برتر BEP-20 در زنجیره هوشمند بایننس

صفحه Token Tracker به شما امکان می‌دهد بهترین توکن‌های BEP-20 را با توجه به سرمایه بازار یا حجم معاملات روزانه ردیابی کنید. این به شما ایده می‌دهد که کدام توکن‌ها بیشترین ارزش تجمعی را در BSC دارند و کدام یک بالاترین حجم معاملات را شامل می‌شوند.

نکته ای که در اینجا باید به آن توجه شود، اطلاعات توکن است. صاحبان توکن یا قرارداد می‌توانند اطلاعات توکن خود را در BscScan به روز کنند تا جزئیات بیشتری در مورد توکن به شما ارائه دهند. اگر توکن توسط تیم پشتیبان این سایت تایید نشود، ممکن است قابل اعتماد نباشد.

رپد توکن (Wrapped Token)، نسخه توکنیزه شده کوین یا توکن مربوط به یک بلاکچین دیگر است. به عنوان مثال توکن Binance-Peg ChainLink با نشانه LINK بدان معنی است که توکن LINK موجود در استاندارد ERC-20 به عنوان یک توکن BEP-20 در زنجیره هوشمند بایننس قابل استفاده است.

اما چرا به این نوع از توکن‌ها نیاز است؟ جواب ساده است، این ویژگی اجازه می‌دهد تا کوین‌ها و توکن‌هایی که روی BSC نیستند در اکوسیستم دیفای بایننس استفاده شوند. به عنوان مثال، اگر دارنده LINK هستید و می‌خواهید از توکن LINK خود برای استفاده در بایننس اسمارت چین استفاده کنید، می‌توانید این کار را بدون فروش توکن‌های خود و از طریق رپد توکن‌ها انجام دهید.

اگر می‌خواهید با نحوه تبدیل این توکن‌ها بیشتر آشنا شوید، مقاله زیر را از دست ندهید.

اعتبارسنج‌های بایننس اسمارت چین

به عبارت ساده، اعتبارسنج‌ها کسانی هستند که اطمینان حاصل می‌کنند که زنجیره درست کار می‌کند. آنها با استیک کردن بایننس کوین، تراکنش‌ها را پردازش می‌کنند و بلوک‌های جدید را تایید می‌کنند. در ازای خدمات خود، آنها کارمزد تراکنش‌های ناشی از فعالیت شبکه را به دست می‌آورند. بایننس اسمارت چین به مکانیزم اجماع موسوم به PoSA متکی است. این مدل اجماع می‌تواند زمان کوتاه ایجاد بلوک و کارمزدهای کمتر را تضمین کند.

نتیجه‌گیری

بایننس اسمارت چین چیست؟ ما در این مقاله سعی کردیم تا معرفی کاملی از شبکه هوشمند بایننس یا Binance Smart Chain داشته باشیم. شبکه بلاکچین جدید اکوسیستم بایننس که به کمک آن می‌توان قراردادهای هوشمند را راه اجرا و همچنین اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را راه اندازی کرد. رمز ارز اصلی این شبکه بلاک چین بایننس کوین با نماد BNB تعریف شده است.  شبکه BSC شباهت بسیاری به شبکه اتریوم دارد اما در مقایسه با اتریوم، غیرمتمرکز به شمار نمی‌رود.

منبع
boxminingethereum

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
12 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا