متوسط سرمایه گذاری

معرفی شرکت سرمایه گذاری بایننس لبز؛ بازوی سرمایه گذاری بایننس

شرکت‌های سرمایه‌گذاری نقش مهمی در توسعه و رشد استارتاپ‌ها دارند. سرمایه‌گذاران خطرپذیر (VC) با شناسایی پروژه‌های مستعد و تزریق سرمایه به آن‌ها، به دنبال رشد اکوسیستم کریپتو و هم‌چنین کسب سود و منافع خود هستند. یکی از این شرکت‌های سرمایه‌گذاری بایننس لبز (Binance Labs) نام دارد که یکی از بزرگ‌ترین‌های این عرصه هم به شمار می‌رود. ما هر هفته گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی را منتشر می‌کنیم و معمولا با اسم بایننس لبز در این گزارش‌ها مواجه می‌شویم. این مسئله نشان از فعالیت بالای این VC‌ در بازار کریپتو دارد. پس در این مقاله از میهن بلاکچین تصمیم گرفتیم که این شرکت را بررسی کنیم و نگاهی به سبد سرمایه آن نیز داشته باشیم.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند
نکات مهم مقاله:
🟣شرکت سرمایه‌گذاری بایننس لبز از زیرمجموعه‌های صرافی متمرکز بایننس و یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر است.
🟣بایننس لبز حتی در مراحل ابتدایی پروژه‌ها نیز، در فرایند جذب سرمایه شرکت می‌کند.
🟣عمده فعالیت Binance Labs در فضای وب ۳ است.
🟣بایننس لبز تاکنون در جذب سرمایه بیش از ۲۰۰ پروژه کریپتویی شرکت کرده است.

معرفی شرکت سرمایه گذاری بایننس لبز

شرکت سرمایه گذاری بایننس لبز
منبع: binance.com

بایننس لبز بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر صرافی متمرکز بایننس و زیرمجموعه آن است که در آوریل ۲۰۱۸ (فروردین ۱۳۹۷) تاسیس شد. اسم بایننس که می‌آید مشخص است با چه غولی طرفیم. Binance Labs با حمایت از پروژه‌های بلاکچینی نوپا، نقشی اساسی در رشد و بلوغ اکوسیستم کریپتو و فضای وب ۳ دارد. بایننس لبز با مشوق‌هایی نظیر برنامه‌های حمایت مالی، اجازه دسترسی پروژه‌ها به منابع خود و راهنمایی گرفتن از خبره‌های صنعت، به ترقی پروژه‌های وب سه کمک شایانی می‌کند.

از جمله ویژگی‌های این شرکت این است که پروژه‌ها و تیم‌ها را تقریبا در هر سطحی از توسعه حمایت می‌کند. این مسئله کمی با سیاست‌های شرکت سرمایه گذاری a16z‌ متفاوت است که معمولا کمتر در مراحل Seed در جذب سرمایه پروژه‌ها شرکت می‌کند.

نگاهی به سوابق سرمایه‌گذاری شرکت Binance Labs

مطابق اطلاعات وب‌سایت رسمی بایننس لبز، این شرکت در تمام قاره‌ها و در بیش از ۲۵ کشور سرمایه‌گذاری کرده است. پروژه‌هایی که بایننس لبز در تامین مالی آنها نقش داشته است، اکنون از ۲۰۰ مورد فراتر رفته است.

در وب‌سات کرانچ بیس تعداد سرمایه‌گذاری‌های بایننس لبز ۱۱۲ مورد عنوان شده است. همچنین در سایت کریپتورنک این عدد برابر با ۱۳۲ است. در این سایت همچنین تعداد سرمایه‌گذاری‌های مشترک این شرکت با سایر VCها برابر با عدد ۷۶ گزارش شده که از این میان بیشترین همکاری با شرکت انیموکا برندز بوده است. بر اساس این آمار بایننس لبز و انیموکا برندز در ۱۲ پروژه به صورت مشترک سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در نمودار زیر می‌توانید میزان سرمایه‌گذاری‌های بایننس لبز را در هر ماه مشاهده کنید.

آمار سرمایه‌گذاری‌های بایننس لبز
منبع: cryptorank.io

می‌بینید که در سال ۲۰۲۱ میزان سرمایه‌گذاری‌های این شرکت نسبتا زیاد بوده است و این روند در سال ۲۰۲۲ ضعیف شده است. در ماه‌های اخیر هم بایننس لبز مجددا فعالیت خود را افزایش داده است.

پراکندگی جغرافیایی سرمایه‌گذاری‌های این شرکت VC نیز در تصویر زیر مشخص است.

سرمایه‌گذاری‌های Binance Labs در قاره‌های مختلف
منبع: cryptorank.io

در سایت کریپتو فاندریزینگ نیز تعداد پروژه‌هایی که بایننس لبز در آنها سرمایه‌گذاری کرده است، برابر با ۷۴ مورد است.

بایننس لبز در کدام حوزه‌ها فعالیت می‌کند؟

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر بایننس لبز در زمینه‌های مختلفی مانند دیفای، زیرساخت، بازی، NFT، شبکه‌های اجتماعی و ابزارسازی اقدام به تامین مالی پروژه‌ها می‌کند. این را می‌شود از فهرست پروژه‌هایی که تاکنون در جذب سرمایه آنها شرکت کرده است، درک کرد.

دسته‌بندی سرمایه‌گذاری‌های بایننس لبز
منبع: cryptorank.io

آشنایی با تیم شرکت بایننس لبز

در این بخش می‌خواهیم با اعضا و دست‌اندرکاران این شرکت آشنا شویم.

  • Yi He (هم‌بنیان‌گذار): این شخص هم‌بنیان‌گذار بایننس و سرپرست بایننس لبز است. او در این شرکت وظایفی نظیر سرمایه‌گذاری، بازاریابی و استراتژی برندسازی را به عهده دارد.
  • Dana Hou (استراتژیست کسب‌وکار): Dana در بایننس لبز به صورت مستقیم با Yi همکاری می‌کند و به طور کلی در خلاقیت‌ها و نوآوری‌های درون شرکت نقش مهمی دارد. او پیش از آنکه به بایننس لبز بپیوندد، مدیریت سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک و توسعه محصول را در شرکت‌های تکنولوژی به عهده داشته است. او در کارنامه خود سابقه تحلیل ماکرو را در شرکت گلدمن ساکس دارد.
  • Dan F (سرمایه‌گذار): Dan سرمایه‌گذاری‌های سهام و ارزهای دیجیتال را پوشش می‌دهد. او به مدت هفت سال در زمینه سرمایه‌گذاری خطرپذیر تجربه دارد. او همچنین به مدت هفت سال کارشناس حقوقی و مالیاتی در شرکت‌های برتر آسیایی بوده است.
  • Andrew CY (مدیریت پرتفولیو و ادغام و تملک شرکت‌ها از طریق خرید): اندرو وظیفه ادغام شرکت‌ها و مدیریت پرتفولیوی سرمایه‌گذاری را به عهده دارد. او پیش از بایننس به عنوان مشاور به ویژه در زمینه خدمات امور مالی در آسیا و آمریکای شمالی فعالیت کرده است.

این‌ها نفرات اصلی شرکت بایننس لبز بودند. در کنار این موارد، نام‌هایی نظیر Nicola W ،Jerry Z ،Michael S و Alex O به عنوان سرمایه‌گذار و هم‌چنین Kenneth C و Kevin P به عنوان مدیر پرتفولیو به چشم می‌خورند.

استراتژی سرمایه‌گذاری بایننس لبز چگونه است؟

سوالی که پیش می‌آید این است که شرکت بایننس لبز بر چه اساسی پروژه‌های خود را انتخاب می‌کند؟ بد نیست اینجا به استراتژی این شرکت اشاره کنیم و ببینیم بایننس لبز چه روش‌هایی را برای سرمایه‌گذاریی روی پروژه‌ها در پیش می‌گیرد.

  1. سرمایه‌گذاری در اکوسیستم بایننس:‌ بایننس از طریق Binance Launchpad و Binance Launchpool در عرضه‌های اولیه صرافی پیشتاز است.
  2. سرمایه‌گذاری استراتژیک در پروژه و همکاری با اعضای آن در قالب یک تیم واحد: تراست ولت یکی از بهترین مثال‌ها در این زمینه است که از پشتیبانی تمام و کمال بایننس برخوردار است.
  3. کشف کارآفرینی‌ها و پروژه‌های آینده‌دار از طریق Incubation Program: بایننس لبز این برنامه را به صورت فصلی اجرا می‌کند و طی آن از پروژه‌ها و بلاکچین‌های آینده‌دار حمایت می‌کند.
  4. ارزیابی، تخمین و هدایت ترند بازار:‌ به دلیل ذات متغیر بازار، تشخیص اینکه کدام پروژه و کدام زمینه‌ها در میان مشتاقان بازار ترند می‌شوند، کار راحتی نیست. به همین خاطر بایننس لبز پروژه‌های در حال ظهور را از منظر پذیرش عمومی بررسی کرده و در آنها سرمایه‌گذاری می‌کند.
  5. همکاری‌های قدرتمند در شبکه‌ها و پروژ‌ه‌ها: به عقیده اعضای بایننس لبز، رقبای این عرصه صرفا رقبای این شرکت نیستند و می‌توان با آنها به صورت مشترک همکاری کرد و از این طریق به تامین مالی پروژه‌های مختلف پرداخت.

بررسی پورتفولیوی شرکت Binance Labs

یکی از بخش‌های مهم تحقیق در مورد شرکت‌های سرمایه‌گذاری، بررسی سبد سرمایه آنهاست. تعداد سرمایه‌گذاری‌های بایننس لبز مطابق آمارهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم متفاوت است. از جمله بزرگ‌ترین پروژه‌هایی که بایننس لبز در آنها سرمایه‌گذاری کرده است، می‌توان نام‌های مطرح زیر را برشمرد:

به جز این پروژه‌ها، در میان سایر پروژه‌هایی که در پرتفولیوی بایننس لبز به چشم می‌خورد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 بیت کوین (BTC) اتریوم (ETH) پالیگان (MATIC)
 مالتی‌ورس ایکس (EGLD) اینجکتیو (INJ) کاوا (KAVA)
چیلیز (CHZ) لونا کلاسیک (LUNC) سیف پل (SFP)
 سویی (SUI) اف‌تی‌ایکس (FTT) تراست ولت (TWT)
 وان اینچ (1INCH) کیک (CAKE) بند (BAND)
 آئودیوس (AUDIO) لونا (LUNA) سند (SAND)
 اسپیس آیدی (ID) انی سواپ (ANY)  اپتوس (APT)
  بیت تورنت قدیمی (BTTOLD)  بیت تورنت جدید (BTT)  هارمونی (ONE)

در زیر هم می‌توانید نام پروژه‌هایی را ببینید که بایننس لبز اخیرا روی آنها سرمایه‌گذاری کرده است:

اگر می‌خواهید سبد سرمایه‌گذاری بایننس لبز را دنبال کنید، بهترین و مطمئن‌ترین راه مراجعه به وب‌سایت رسمی این شرکت و منوی Portfolio است. همچنین دو سایت کریپتورنک و کریپتو فاندریزینگ که بالاتر هم به آنها شاره کردیم، منابع خوبی برای ردیابی و رصد پرتفوی Binance Labs هستند.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
شرکت سرمایه گذاری بایننس لبز چیست؟

یکی از زیرمجموعه‌های صرافی متمرکز بایننس و بازوی سرمایه‌گذاری این شرکت است که وجوه مورد نیاز برای پروژه‌های کریپتویی را تامین می‌کند.

بزرگ‌ترین پروژه‌هایی که Binance Labs در آنها سرمایه‌گذاری کرده است کدام‌اند؟

اکسی اینفینیتی، پالیگان، سرتیک، سویی و لیرزیرو.

جمع‌بندی

شرکت سرمایه گذاری بایننس لبز (Binance Labs) یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر است که به دنبال توسعه پروژه‌ها در فضای وب سه است. این شرکت پروژه‌های مختلف کریپتویی را بررسی کرده و با توجه به نتیجه این بررسی، در آنها سرمایه‌گذاری می‌کند. از جمله سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه بایننس لبز می‌توان به پالیگان، اکسی اینفینیتی، لیرزیرو و سرتیک اشاره کرد. به نظرتان حضور شرکت‌هایی مثل بایننس لبز در فضای کریپتو بیشتر به نفع پروژه‌هاست یا به نفع خود VCها؟ آیا شما ردپای سرمایه‌گذاران خطرپذیر را دنبال می‌کنید؟ به نظرتان بایننس لبز در هر پروژه‌ای که سرمایه‌گذاری کرد، می‌شود به آن اعتماد کرد؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا