متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۹ تا ۱۵ مرداد؛ پروژه‌های جذابی که موفق به جمع‌آوری سرمایه شدند

هفته‌ای دیگر آمد و باز هم با یکی دیگر از مجموعه‌های گزارش هفتگی جذب سرمایه بازار ارز دیجیتال با شما هستیم. در این قسمت می‌خواهیم پروژه‌هایی را معرفی کنیم که از ۳۱ جولای تا ۶ آگوست (۹ تا ۱۵ مرداد) موفق به جذب سرمایه شدند. در این بازه جذب سرمایه‌ها رونق نداشت و پروژه‌های کمی توانستند مبالغی جذب کنند. در این مطلب از میهن بلاکچین می‌خواهیم این پروژه‌ها را با هم بررسی کنیم و ببینیم کدام سرمایه‌گذاران در هفته‌ای که گذشت فعالیت پررنگ‌تر و قابل توجهی داشتند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن
توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۹ تا ۱۵ مرداد)

گزارش جذب سرمایه هفتگی پروژه‌های کریپتو

این هفته بایننس لبز فعالیت قابل‌توجهی داشت و در چهار پروژه سرمایه‌گذاری کرد؛ هرچند مبلغ این سرمایه‌گذاری مشخص نیست ولی نمی‌توان از اهمیت این مسئله غافل بود. در ادامه ابتدا ۵ پروژه‌ را نام می‌بریم که توانستند بیشترین مبالغ را جذب کنند و سپس به باقی پروژه‌ها می‌پردازیم.

۱. ماهجونگ متا (Mahjong Meta)؛ ۱۲.۵ میلیون دلار

Mahjong Meta یک پروژه گیمینگ وب ۳ است که روی شبکه اتریوم لانچ شده است. در وب‌سایت Cryptorank اشاره‌ای به این پروژه نشده بود؛ اما در سایت Crypto Fundraising نام این پروژه وجود داشت. این بازی برگرفته از همان بازی محبوب و کلاسیک ماهجونگ است که در دسته بازی‌های کارتی قرار می‌گیرد و اکنون می‌توانید آن را در بلاکچین هم دنبال کنید. جذب سرمایه ۱۲.۵ میلیون دلاری Mahjong Meta در هفته گذشته، نام این پروژه را در صدر فهرست برترین جذب سرمایه‌های آگوست تا به اینجا قرار داده است.

۲. اوربیتال (Orbital)؛ ۶.۴ میلیون دلار

اوربیتال نام پروژه‌ای است که توانست در هفته گذشته مبلغ ۶.۴ میلیون دلار جذب سرمایه داشته باشد. Orbital یک پلتفرم پرداخت کریپتویی و امور مالی سنتی است. این پروژه در واقع پلی میان دنیای سنتی امور مالی و دنیای نوین بلاکچین است.

۳. سالو پروتکل (Solv Protocol)؛ ۶ میلیون دلار

Solv پروژه‌ای است که نقدینگی‌های دیفای، امور مالی متمرکز و امور مالی سنتی را با هم مرتبط می‌کند. در جریان همین پیوند است که کلاس‌های متفاوت دارایی را هم عرضه می‌کند و فرصت‌هایی برای کسب سود به روشی شفاف و ایمن ایجاد می‌کند. در حقیقت این پروتکل با هدف کاستن محدودیت‌ها و نواقص در مسیر ایجاد و استفاده از ابزارهای مالی آنچین شکل گرفته است. این پروتکل در سال ۲۰۲۳ از نسخه سوم خود رونمایی کرد.

پیش‌تر و در ژانویه سال ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) بایننس لبز به عنوان Lead Investor در این پروژه (با مبلغی نامشخص) سرمایه‌گذاری کرده بود. حالا این پروژه با جذب سرمایه ۶ میلیون دلاری خود در آگوست ۲۰۲۳، در مجموع بیش از ۱۱ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

۴. زی‌کی پس (zkPass)؛ ۲.۵ میلیون دلار

این پروژه در زمینه هویت دیجیتال فعالیت می‌کند. زی‌کی‌ پس یک پروتکل حریم خصوصی است که از آن برای تایید داده‌های خصوصی استفاده می‌شود. در این پروژه از محاسبات چندجانبه (MPC)، گواه اثبات دانش صفر (ZKP) و همچنین امنیت سه‌لایه‌ای استفاده می‌شود. به این ترتیب داده‌ها بدون نیاز به افشای اطلاعات یا آپلود مدارک و اسناد، تایید می‌شوند. این پروژه کاربران را قادر می‌سازد که انواع مختلف داده را به صورت انتخابی و خصوصی اعتبارسنجی کنند.

zkPass موفق به جذب ۲.۵ میلیون دلار سرمایه در آگوست ۲۰۲۳ شده است که در این میان نام‌های مطرحی همچون بایننس لبز و سکویا در فهرست سرمایه‌گذاران خطرپذیر به چشم می‌خورد. پیش‌تر و در ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد ۱۴۰۲) نیز بایننس لبز به عنوان سرمایه‌گذار Lead مبلغی را در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده بود.

۵. آلت‌لیر (Altlayer)؛ نامشخص

آلت‌لیر پروتکلی غیرمتمرکز برای توسعه‌دهندگان است که می‌توانند به کمک آن رولاپ‌های مختلف را راه‌اندازی کنند. AltLayer یک داشبورد بدون کد دارد که به افرادی که حتی تجربه یک خط کد زدن هم ندارند، کمک می‌کند که یک لایه اجرایی سفارشی بالا بیاورند؛ آن هم ظرف مدت زمانی بسیار کوتاه.

آلت لیر در آگوست ۲۰۲۳ مبلغی نامعلوم را از جانب بایننس لبز دریافت کرده است. این پروژه پیش‌تر در جولای ۲۰۲۲ (تیر ۱۴۰۱) مبلغ ۷.۲ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرده بود.

سایر پروژه‌ها

به جز مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم، بایننس لبز بایننس در تاریخ ۴ آگوست ۲۰۲۳ (۱۳ مرداد ۱۴۰۲) در سه پروژه دیگر نیز سرمایه‌گذاری کرده که مبلغ آن‌ها نامعلوم است. این پروژه‌ها به شرح زیر هستند:

  • Sleepless AI: این پروژه در حوزه گیمینگ و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند و هم‌اکنون سه بازی را توسعه داده است.
  • KiloEx: این پروژه به عنوان یک صرافی مشتقه غیرمتمرکز در گروه پروژه‌های دیفای قرار می‌گیرد.
  • Kinza‌: این هم پروژه‌ای دیگر در حوزه دیفای است که روی اکوسیستم زنجیره BNB لانچ شده و یک پلتفرم وام‌گیری و وام‌دهی است.

همچنین پروژه‌های دیگری نیز در هفته گذشته موفق به جذب سرمایه شده‌اند که اسامی آنها را در زیر مرور می‌کنیم.

  • Terminal 3: این پروژه یک سرویس داده و استارتاپی در عرصه Web 3 است که تمرکزش بر ذخیره غیرمتمرکز داده‌هاست. ترمینال ۳ همچنین به‌دنبال فراهم کردن جایگزینی برای یک سیستم متمرکز است. این پروژه در تاریخ ۲ آگوست (۱۱ مرداد ۱۴۰۲) و در دور Pre-Seed موفق به جذب سرمایه شده است.
  • Conductive: کنداکتیو در حوزه زیرساخت بلاکچین فعالیت دارد و پلتفرمی است که توسعه‌دهندگان بازی می‌توانند در آن فعالیت کنند. این پروژه نیز در تاریخ ۲ آگوست (۱۱ مرداد ۱۴۰۲) و در دور Seed سرمایه‌ای به مبلغ نامعلوم جذب کرده است که در میان سرمایه‌گذاران نام‌هایی مانند Animoca Brands و Kraken Ventures دیده می‌شود.
  • D8X: این پروژه که یک صرافی غیرمتمرکز برای معاملات اوراق مشتقه است، روی اکوسیستم پالیگان راه‌اندازی شده است. D8X در آگوست ۲۰۲۳ مبلغ ۱.۵ میلیون دلار از جانب سرمایه‌گذارانی مانند Polygon ،SwissBorg ،Cogitent Ventures و Axelar جذب کرده است.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
در بازه ۹ تا ۱۶ مرداد کدام پروژه‌‌ موفق به جذب بیشترین سرمایه شد؟

Mahjong Meta با جذب مبلغ ۱۲.۵ میلیون دلار، رده نخست برترین پروژه‌ها را در فهرست جذب سرمایه‌های هفته گذشته از آن خود کرد.

فعال‌ترین VCهای هفته گذشته کدام‌اند؟

بایننس لبز با سرمایه‌گذاری روی ۴ پروژه یکی از فعال‌ترین سرمایه‌گذاران خطرپذیر این هفته بود و Dragonfly‌ هم با شرکت در جذب سرمایه Mahjong Meta، نظرها را به سمت خود جلب کرد.

جمع‌بندی

سرمایه‌گذاران خطرپذیر فاکتورهایی را برای سرمایه‌گذاری در یک پروژه در نظر می‌گیرند که شاید ما چندان به آنها توجه نکنیم. آنها مبالغ هنگفتی را به پروژه‌های انتخابی خود اختصاص می‌دهند و طبیعی است که پروژه‌ها را از جوانب مختلف بررسی کنند. به همین خاطر رصد برترین پروژه‌هایی که توانستند جذب سرمایه کنند، می‌تواند برای کاربران و فعالان حوزه ارز دیجیتال جالب باشد. در این مطلب نگاهی به جذب سرمایه پروژه‌های رمزارزی در بازه ۹ تا ۱۵ مرداد انداختیم. در میان سرمایه‌گذاران مطرح در هفته گذشته، نام‌هایی نظیر بایننس لبز، dao5 و انیموکا برند به چشم می‌خورد. به نظر شما این پروژه‌ها موفق خواهند بود؟ کدامشان می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد؟

از طريق
میهن بلاکچین

انسیه آرزومندی

من قراره خودم رو توی چندتا جمله معرفی کنم؛ واقعا اگه می‌گفتن دل و روده‌ی اتریوم رو بریز بیرون، برام راحت‌تر بود. من خیلی اتفاقی وارد ارزهای دیجیتال شدم؛ به معنای واقعی کلمه اتفاقی. یعنی یکی از دوستام من رو به زور هل داد توی این حوزه و وقتی چشم باز کردم دیدم عاشقش شدم. دست تقدیر من رو کشوند سمت میهن بلاکچین و حالا اینجام. من انسیه هستم و مثل فامیلیم آرزومندم که بتونم هر چیزی رو که خودم ازش سر در آوردم، برای شما هم بنویسم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا