متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۲ تا ۸ مرداد؛ معرفی ۵ پروژه جذاب برای سرمایه‌گذاران سازمانی

این پنجمین شماره از گزارش هفتگی جذب سرمایه در بازار ارز دیجیتال است. در این سری از گزارش‌ها ما پروژه‌هایی را معرفی می‌کنیم که در هفته گذشته موفق به جمع‌آوری سرمایه و تامین مالی شده‌اند. این گزارش یکشنبه هر هفته در بخش سرمایه‌گذاری منتشر می‌شود. در این شماره با میهن بلاکچین همراه باشید تا بر روند جذب سرمایه از VCها در بازه ۲ تا ۸ مرداد (۲۴ تا ۳۰ جولای) مروری مختصر داشته باشیم. گزارش جذب سرمایه هفته قبل را می‌توانید از لینک زیر مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۲ تا ۸ مرداد)

جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی

به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران بزرگ این هفته هم مانند هفته‌های گذشته بیشترین توجه را به پروژه‌های زیرساختی نشان دادند. از میان شرکت‌های سرشناس نام‌هایی همچون پارادایم (Paradigm)، انیموکا برندز (Animoca Brands) و هش کی کپیتال (Hashkey Capital) به چشم می‌خورد. در ادامه به معرفی مختصر ۵ پروژه جذاب هفته برای VCها می‌پردازیم.

۱. فلش باتس (Flashbots)؛ ۶۰ میلیون دلار

Flashbots یک سازمان تحقیق و توسعه است که بر ارزش قابل استخراج ماینر (MEV) متمرکز است. هدف آن کاهش اثرات منفی استخراج MEV و ترویج فضایی بدون مجوز، شفاف و منصفانه برای MEV است. این پروژه بر تولید محصولاتی همچون رله فلش باتس، هماهنگی با سایر تیم‌ها و پروژ‌ها و شفافیت در تحقیقات متمرکز است.

۲. های دالر (Hi Dollar)؛ ۳۰ میلیون دلار

های دالر در حال ساخت اکوسیستمی متشکل از دو عنصر اپلیکیشن و پروتکل hi است. اپلیکیشن hi یک ابربرنامه وب ۳ است که امکان استفاده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و پرداخت به کمک بلاکچین را فراهم می‌کند. پروتکل Hi هم یک زنجیره جانبی مقیاس‌پذیر، مقاوم در برابر حمله سیبل و سازگار با EVM برای شبکه اتریوم است.

۳. آئتیر (Aethir)؛ ۹ میلیون دلار

Aethir یک شرکت زیرساخت ابری غیرمتمرکز است که به‌صورت ویژه روی شبکه زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز (DePIN) کار می‌کند. این شبکه به منظور برآوردن نیازهای شرکت‌های بازی‌سازی و هوش مصنوعی توسعه یافته است. سرویس آئتیر به چنین شرکت‌هایی کمک می‌کند تا محصولات خود را فارغ از محدودیت‌های سخت‌افزاری و جغرافیایی به دست کاربران برسانند.

۴. هش پورت (HashPort)؛ ۸.۵ میلیون دلار

گروه هش پورت یک شرکت توسعه بلاکچین در ژاپن است که از سال ۲۰۱۸ فعالیت می‌کند. تمرکز این شرکت بر ارائه راه حل‌های کامل در فضای بلاکچین با ماموریت بلندپروازانه “دیجیتال‌سازی همه دارایی‌ها” است. سه نهاد HashPort (ارائه سرویس‌های مشاوره، IEO و مدیریت دارایی‌های جدید کریپتویی)، HashPalette (متمرکز بر ساخت، توسعه و معامله NFT) و HashBank (زیرساخت سرویس‌های مالی) زیر نظر هش پورت فعالیت می‌کنند.

۵. اتر استوریج (ETHStorage)؛ ۷ میلیون دلار

ETHStorage یک راهکار لایه دوم در بستر شبکه اتریوم است که از رول آپ استفاده می‌کند. هدف این پروژه ارائه فضای ذخیره‌سازی قابل برنامه‌ریزی و پویا به منظور کاهش چشمگیر هزینه‌های ذخیره‌سازی است. این پروژه رقیبی برای شبکه‌های مطرحی همچون آرویو و فایل کوین محسوب می‌شود. اتر استوریج قابلیت ذخیره یک پتابایت (یک کادریلیون یا ۱۵ ۱۰ بایت) اطلاعات را دارد.

۶. سایر پروژه‌ها

تا اینجا ۵ پروژه‌ای که در هفته گذشته بیشترین میزان جذب سرمایه را داشتند، معرفی کردیم. به جز این موارد، پروژه‌های دیگری هم بودند که در هفته گذشته سرمایه جذب کردند. برای اجتناب از طولانی شدن مقاله،‌ توضیحاتی اضافه در مورد سایر پروژه‌ها نمی‌دهیم و آن‌ها را به اختصار در جدول زیر معرفی می‌کنیم.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراندسرمایه‌گذار
Dmailنامشخصهوش مصنوعی – سرویس پیامرسان بلاکچینی سری AAmino Capital – OIG Capital – KuCoin Labs – HG Ventures – Lead Capital – Gate.io Labs
Releap Protocol۲.۱ میلیون دلارشبکه اجتماعی – گراف اجتماعیUnknownSui Foundation – Genesis Block Ventures Capital (GBV) – Big Brain Holdings – Shima Capital – Arweave – Assembly Partners
Delabs Games۴.۷ میلیون دلاربازیSeedHashed – Merit Circle – Polygon Ventures – The Spartan Group
Passage۶ میلیون دلارمتاورسUnknownAkash Network – Druid Ventures – Vitwit -Cosmostation – HyperChain Capital
The Animal AgeنامشخصبازیSeedSpark Digital Capital – Kraken Ventures – Alumni Ventures Group – Alumni Ventures Group – Founders Fund – AngelList 
Kandle۱.۷ میلیون دلاربازیSeedSaama – Good Capital – Seeder Fund – Cloud Capital – Pointone – Sumit Gupta

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
کدام پروژه‌ها بیشترین سرمایه را در تاریخ ۲ تا ۸ مرداد جذب کردند؟

فلش باتس، Hi dollar، هش پورت، Aethir و ETHStorage پروژه‌هایی بودند که بیشترین میزان جذب سرمایه را در هفته گذشته داشتند.

کدام VCهای بزرگ در هفته گذشته روی پروژه‌های کریپتویی سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

شرکت‌های پارادایم و انیموکا برندز به ترتیب ۶۰ و ۳۰ میلیون دلار در هفته گذشته روی پروژه‌های کریپتویی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

جمع‌بندی 

پیگیری سبد VCها یکی از راه‌های هوشمندانه برای پیدا کردن پروژه‌های کریپتویی مستعد رشد است. این هفته هم مانند هفته‌های گذشته ۵ پروژه جذاب برای سرمایه‌گذاران سازمانی را معرفی کردیم؛ همانطور که دیدید سرمایه‌گذاران همچنان بیشترین بودجه خود را به زیرساخت،‌ دیفای و بازی اختصاص داده‌اند. البته نباید فراموش کنیم که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش‌ها می‌بینید، مسیر موفقیت را تا انتها طی می‌کنند. شما وضعیت پروژه‌های این هفته را چگونه می‌بینید؟ چه پیشنهاداتی برای بهبود هفته‌نامه جذب سرمایه میهن بلاکچین دارید؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا