متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۲۶ تیر تا ۱ مرداد؛ ردپای پررنگ پروژه‌های دیفای و زیرساخت در سبد سرمایه‌گذاران

شما در حال مطالعه چهارمین گزارش هفتگی جذب سرمایه در بازار ارز دیجیتال هستید. در این سری از گزارش‌ها ما پروژه‌هایی را که موفق به جمع‌آوری سرمایه و تامین مالی در یک هفته گذشته شده‌اند، بررسی می‌کنیم. این گزارش یکشنبه هر هفته در بخش سرمایه‌گذاری منتشر می‌شود. در این شماره با میهن بلاکچین همراه باشید تا بر روند جذب سرمایه از VCها در بازه ۲۶ تیر تا ۱ مرداد (۱۷ تا ۲۳ جولای) مروری مختصر داشته باشیم. گزارش سه هفته قبل را می‌توانید از لینک‌های زیر مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۲۶ تیر تا ۱ مرداد)

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۲۶ تیر تا ۱ مرداد)

با توجه به گزارش‌های سه هفته قبل میهن بلاکچین از فعالیت سرمایه‌گذاران سازمانی، VCها در سه هفته گذشته بیشترین تمرکز را بر دیفای و پروژه‌های زیرساختی داشتند؛ طبق بررسی‌های ما سهم پلتفرم‌ها و پروتکل‌های دیفای ۲۸.۸ درصد و سهم پروژه‌های زیرساختی ۱۴.۶ درصد بوده است. به نظر می‌رسد در هفته‌ گذشته، سرمایه‌گذاران همچنان بر زیرساخت و دیفای تمرکز داشتند. همچنین از ۵ پروژه‌ای که در هفته گذشته بیشترین جذب سرمایه را داشتند، دو مورد از تکنولوژی اثبات با دانش صفر استفاده می‌کنند. طبق نظرسنجی‌های گزارش بایننس از سرمایه‌گذاران سازمانی هم ۲۶.۹ درصد از سرمایه‌گذاران به فناوری دانش صفر علاقمند هستند.

۱. فیوچر ورس (Futureverse)؛ ۵۴ میلیون دلار

فیوچرر ورس یک شرکت استارتاپی متمرکز بر متاورس مبتنی‌بر هوش مصنوعی است. این شرکت از ادغام ۱۱ استارتاپ دیگر در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی، متاورس و بازی شکل گرفته است. ماموریت اصلی Futureverse ارائه زیرساخت‌های فنی به‌منظور ارتقای تجربه کاربران در متاورس است. از شناخته‌شده‌ترین محصولات این پروژه FLUF World (مجموعه‌ NFT خرگوش‌های کارتونی) و AI League (فوتبال موبایلی که لایسنس فیفا دارد) هستند.

۲. دپ او اس (DappOS)؛ ۵۰ میلیون دلار

دپ او اس (DappOS) یک پروتکل وب ۳ است؛ این پروتکل با هدف کاربرپسند‌تر کردن اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز راه‌اندازی شده است. کار با رابط کاربری اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز راحت نیست و این یکی از موانع جذب کاربران بیشتر است. مثلا برای ورود به حساب‌های Web3 نیاز به عبارت بازیابی داریم و این حساب‌ها بدون سید قابل بازیابی نیستند؛ بنابراین وقتی کاربران عبارت بازیابی را گم می‌کنند، حساب‌ آن‌ها برای همیشه از دست می‌رود. DappOS ابزار واسطه‌ای است که ورود و استفاده از اپلیکیشن‌ها را برای ما ساده‌تر می‌کند. برای مطالعه بیشتر درباره این پروژه به این صفحه مراجعه کنید.

جذب سرمایه‌های پیشین DappOS:

تاریخسرمایه جذب‌شدهراندسرمایه‌گذاران
۳۰ ژوئن ۲۰۲۳نامشخصنامشخصBinance Labs

۳. ریسک زیرو (RISC Zero)؛ ۴۰ میلیون دلار

ریسک زیرو یک استارتاپ کریپتویی است که از اثبات با دانش صفر برای ساخت زیرساخت‌های مقیاس‌پذیر بلاکچینی استفاده می‌کند. این پروژه ابزارهای رمزنگاری‌ را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا با استفاده از آن اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز آفچین و آنچین بسازند. گل سرسبد محصولات ریسک زیرو، بونسای (Bonsai) است. بونسای یک پلفترم پردازشی و محاسباتی برای افزایش سرعت توسعه و استقرار اپلیکیشن‌ها است. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را مطالعه کنید.

جذب سرمایه‌های پیشین ریسک زیرو:

تاریخسرمایه جذب‌شدهراندسرمایه‌گذاران
۲۲ آگوست ۲۰۲۲۱۲ میلیون دلارSeedBain Capital Crypto – D1 Ventures – Geometry – Kain Warwick

۴. کازمیک وایر (Cosmic Wire)؛ ۳۰ میلیون دلار

کازمیک وایر یک استارتاپ Web3 است که زیرساخت‌ها و راهکارهای لازم را برای توسعه نسل سوم وب ارائه می‌دهد. این پلتفرم ابزارهای طراحی معماری 3D و آواتارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را برای ساخت متاورس و ابزارهای تحلیلی، مدیریت هویت غیرمتمرکز و ابزارهای توسعه قرارداد هوشمند را برای توسعه اپلیکیشن در بستر سولانا ارائه می‌کند.

۵. مانتا نتورک (Manta Network)؛ ۲۵ میلیون دلار

مانتا نتورک یک شبکه لایه دوم متمرکز بر حریم خصوصی است. این شبکه از تکنولوژی اثبات با دانش صفر برای فراهم‌سازی امنیت و توسعه راهکارهای مقیاس‌پذیری برای اپلیکیشن‌های شبکه اتریوم استفاده می‌کند. این پروژه دو شبکه Manta Atlantic (زنجیره لایه یک مبتنی بر دانش صفر) و Manta Pacific (زنجیره لایه دو برای اپلیکیشن‌های دانش صفر) را ارائه کرده است. شبکه Manta توسط تیمی از بنیان‌گذاران باتجربه از موسسات معتبر از جمله هاروارد، MIT و الگورند ایجاد شده است. برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

جذب سرمایه‌های پیشین مانتا نتورک:

تاریخسرمایه جذب‌شدهراندسرمایه‌گذاران
فوریه ۲۰۲۱۱.۱ میلیون دلارSeedPolychain Capital – HYPERSPHERE -DeFiance Capital – AU21 Capital – BTC12 Capital – Rarestone
اکتبر ۲۰۲۱۵.۵ میلیون دلارSeries ACoinFund – CMS – DIVERGENCE -SPARTAN – SNZ

۶. سایر پروژه‌ها

به جز ۵ پروژه‌ای که مفصل‌تر بررسی کردیم، پروژه‌های زیر هم در هفته گذشته جذب سرمایه داشته‌اند. همانطور که در جدول زیر می‌بینید Polychain Capital (یک صندوق تامین سرمایه ارز دیجیتال) ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. این بیشترین مبلغ سرمایه‌گذاری در هفته گذشته بوده است، اما به‌دلیل منبع نامشخص و حوزه فعالیت آن را جزء ۵ مورد اول قرار ندادیم.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراندسرمایه‌گذار
Polychain Capital۲۰۰ میلیون دلارصندوق سرمایه‌گذاریUnknownنامشخص
Over Protocol۸ میلیون دلارزیرساختUnknownDSC Investment -Spring Camp -Schmidt -Netmarble -Naver Z
Ethena۶.۵ میلیون دلاردیفای – استیبل کوینSeedDRAGONFLY -Deribit – BYBIT – OKX – GEMINI – MIRANA – BitMEX – Maelstrom – Huobi – DELPHI DIGITAL 
OpenExنامشخصصرافی متمرکزPre – series AC² Ventures -TKX Capital -Agallochum Capital
Silent Protocol۵ میلیون دلارزیرساخت UnknownSORA – MECHANISM CAPITAL – HYPERSPHERE – DAEDALUS
MetaCene۵ میلیون دلاربازی UnknownSevenX – HASHGLOBAL – WEMADE – EMURGO – LK Venture
Echooo۱۵ میلیون دلارکیف پول – دیفایUnknownA&T Capital – Skyview Capital
SKYPlay۱۰ میلیون دلاربازیUnknownLDA Capital
Radiant Capital۱۰ میلیون دلاردیفایUnknownBINANCE LABS
Tromero۱.۹۵ میلیون دلارهوش مصنوعی – زیرساختSeedBLUE YARD
Eyeball
Games
۱.۵ میلیون دلاربازیPRE SEEDWhite Star Capital -Polygon Fund -Immutable -Ocular VC -Great South Gate
Side Protocol۱.۵ میلیون دلارزیرساختPree-SeedHashKey Capital -KR1 -Continue Capital -Informal Systems -DoraHacks -Symbolic Capital -Eric Chen -Mirza Uddin
Interface۱.۴۰ میلیون دلاردیفای – شبکه اجتماعیSeedPOLYMORPHIC CAPITAL – Mask – SEED CLUB – SAFE – CABALLEROS CAPITAL
MIDAO۱ میلیون دلاردائوUnknownFJ Labs – The LegalTech Fund
Cymbal۱۸.۵ میلیون دلارسرویس داده – هوش مصنوعیUnknownCoinbase Ventures – Solana Ventures – SHIMA CAPITAL – Ryan Wyatt – UTA

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
کدام پروژه‌ها بیشترین سرمایه را در تاریخ ۲۶ تیر تا ۱ مرداد جذب کردند؟

پروژه‌های Futurverse، DappOS و Risk Zero به ترتیب با ۵۴، ۵۰ و ۴۰ میلیون دلار رتبه‌های اول تا سوم را دارند.

کدام VCهای بزرگ در هفته گذشته روی پروژه‌های کریپتویی سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

بایننس لبز، Polygon Fund، Sequoia Capital China، رپیل و دلفی دیجیتال از سرمایه‌گذاران برتر و شناخته‌شده هفته گذشته هستند.

جمع‌بندی

یکی از راه‌های کم‌ریسک و هوشمندانه برای پیدا کردن رمزارزهای مستعد رشد، دنبال کردن سبد سرمایه‌گذاران خطرپذیر و سازمانی است. این هفته ۵ پروژه کریپتویی جذاب برای سرمایه‌گذاران را معرفی کردیم. همانطور که دیدید، به نظر می‌رسد که در هفته گذشته پروژه‌های زیرساختی و دیفای برای VCها جذابیت بیشتری داشتند. البته نباید فراموش کنیم که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش‌ها می‌بینید، مسیر موفقیت را تا انتها طی می‌کنند. شما وضعیت پروژه‌های این هفته را چگونه می‌بینید؟ چه پیشنهاداتی برای بهبود هفته‌نامه جذب سرمایه میهن بلاکچین دارید؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا